folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder İki Farklı İphone Telefondan Birinde Uygulamada Mantıksal İfadeler (AND, OR, NOT) Çalışmıyor?

İki Farklı İphone Telefondan Birinde Uygulamada Mantıksal İfadeler (AND, OR, NOT) Çalışmıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. İphone da kullandığım bir uygulama PDF dosyalarının içerisinde metin araması yapıyor. 

İphone 6S İOS 15.3.1 sürümü telefonda uygulamanın arama kutucuğuna (Türkiye “AND” Kıbrıs) yazıp aratınca içerisinde Türkiye ve Kıbrıs kelimeleri geçen PDF dosyalarını listeliyor. Burada Türkiye ve Kıbrıs kelimeleri farklı sayfalarda geçebiliyor.

İphone XS MAX İOS 15.4 sürümü telefonda ise uygulamanın arama kutucuğuna (Türkiye “AND” Kıbrıs) yazıp aratınca hiçbir sonuç bulunamıyor. Yani mantıksal ifadelerle arama yapılmıyor. Bunun yerine (Türkiye && Kıbrıs) şeklinde arama yapınca içerisinde “Türkiye’nin Kıbrıs’a müdahalesi” gibi aranan iki kelimenin bitişik geçtiği PDF dosyaları listeleniyor. 

6S telefonda olduğu gibi AND, OR, NOT gibi mantıksal ifadeler neden XS MAX’ta kullanılamıyor, bunu nasıl çözebiliriz acaba? Teşekkürler. 

Not: Uygulamanın ismi Quicksearch 

Her iki telefonda da aynı uygulama sürümü mevcut. 

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Sorun çözüldü. İki farklı telefonda klavyede çift tırnak işaretleri farklıymış. 6s'te dikey çift tırnak, xs max'ta hafif eğik çift tırnak varmış. Neyseki xs max'ın klavyeye birkaç faklı çift tırnak koymuşlar. Basılı tutunca farklı seçenekler geliyor. Bu şekilde çözdüm arkadaşlar.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
Toplam Hit: 1274 Toplam Mesaj: 2
pdf i̇os uygulama boolean