İki Osmanlı Askeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TBT
    TBT's avatar
    Erkek

Nette dolaşırken gördüm çok hoş bi yazı paylaşam dedim :)                                                           

Bu Bir Osmanlı Savaş Fermanıdır

Yıl 1912, İngilizler Hindistan'ı işgal eder, Hindistan Kralı Osmanlı'dan yardım ister. Yıllardır savaş içinde olan Osmanlı bu yardımı karşılıksız bırakmamakla birlikte 350 kişilik bir askeri birliği gemiyle Hindistan'a gönderir. 350 kişilik birlikten 20 kadarı hastalıktan yolda şehit olur, kalan 330 Osmanlı askeri Hindistan'a çıkarlar ve İngilizlerle savaşmaya başlarlar. 

Mühimmat açısından kısıtlı olan Osmanlı askerleri birkaç günlük mücadeleden sonra teknolojik donanıma sahip İngiliz askerleri karşısında yenik düşerler ve 40 kadarı esir alınır, diğerleri de savaşta şehit olurlar. Savaş bittikten sonra bu 40 Osmanlı esir askerini, İngilizler gemilerde çalıştırmaya başlarlar. Bir İngiliz gemisi Avustralya'ya geldiğinde, esir iki Osmanlı askeri gemiden bir yolunu bulup kaçarlar.

Bir süre sonra, adı Karadeniz diyarından Menteşoğlu Abdullah olan, baba mesleği dondurmacılığa, Karahisar diyarından Tarakçıoğlu Mehmet de baba mesleği kasaplığa başlar.

1918'de Avustralya Çanakkale'ye asker çıkarır ve bizim iki Osmanlı askeri olayı duyarlar ve hemen buluşur, durum değerlendirmesi yaparlar.

Biz Osmanlı askeriyiz ve Avustralya'da yaşıyoruz. Avustralya devleti Osmanlıya savaş açmış ve bizim ülkemizi işgale gitmiş, bundan dolayı biz de Avustralya devletine savaş açalım derler.

Alırlar kağıdı, kalemi ve yazarlar:    Sayın Avustralya Başkanı, Ekselans Hazretleri, Biz iki Osmanlı askeri, ülkenizde bulunuyoruz. Duyduk ki, devletimiz Osmanlıya Avustralya devleti olarak savaş açmış ve Çanakkale'ye asker göndermişsiniz. Bundan dolayı iki Osmanlı askeri olarak biz de Avustralya devletine savaş açmış bulunmaktayız.

Bu bir "Osmanlı Savaş Fermanı"dır. Ekselanslarının bilgilerine duyurulur.

Karahisar diyarından Tarakçıoğlu Mehmet, Karadeniz diyarından Menteşoğlu Abdullah. İki Osmanlı askeri, Sidney' in 250 km uzağında Karlıdağlar denilen bölgede önce virajlarda tren raylarını sökerek 3 tren devirirler. Üçüncü trende askeri mühimmat bularak silahlanırlar. Aynı bölgede 8 karakol basar ve karakollardaki askerlerin tamamını vururlar.

Ne olduğunu bir türlü çözemeyen Avustralya devletinin sonunda iki Osmanlı askerinin yazmış olduğu mektup akıllarına gelir ve bölgeye 250 kadar asker gönderirler ve iki Osmanlı askeri araştırılmaya başlanır. Birkaç günlük araştırmadan sonra sıcak çatışma olur Ve iki Osmanlı askeri bu karlı dağlarda şehit olur

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

gerçek mi acaba :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Konyali
    Konyali's avatar
    Erkek

iyimis bu :) ama ne kadar gercektir?

Parmak bassam olurmu?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TBT
    TBT's avatar
    Erkek

XpertVision bunu yazdı:
    -----------------------------

gerçek mi acaba :)

ne derece gerçek bilmiyom ama biz Türklerden her şey beklenir :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

:) 2 yil once verilmisti.ben vermistim.hatirlamak guzel.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

kaynak?

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutkun
    tutkun's avatar
    Erkek

hipokondriyak1 bunu yazdı:

kaynak?

Hiç bir güvenirliliği olmayan internet... :)

Gerçek mi değil mi bilmiyorum; ama şu bir gerçek ki, ülkesine bu kadar bağlı, zulme uğrayanın özgürlüğüne kavuşması için binlerce km ötelere düşünmeden giden, esir düşen, kurtulup yine devletine bağlılığını kaybetmeyen iki asker Avustralya'ya savaş açsa dahi, nasıl olur da asıl gitme sebebini unutup, içerisinde masumların olabileceğini her er kişinin rahatlıkla tahmin edebileceği bir/iki/üç treni devirme teşebbüsünde bulunur? Ha kezâ Askeriye basma olayı da bir garip...

Abartıların olacağı kanaatindeyim; biz "Son Türkler" mübalağa etmeye pek bir alışmış olmalıyız...

Bilen konuşmuyor, konuşan bilmiyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

tutkun bunu yazdı:

hipokondriyak1 bunu yazdı:

kaynak?

Hiç bir güvenirliliği olmayan internet... :)

Gerçek mi değil mi bilmiyorum; ama şu bir gerçek ki, ülkesine bu kadar bağlı, zulme uğrayanın özgürlüğüne kavuşması için binlerce km ötelere düşünmeden giden, esir düşen, kurtulup yine devletine bağlılığını kaybetmeyen iki asker Avustralya'ya savaş açsa dahi, nasıl olur da asıl gitme sebebini unutup, içerisinde masumların olabileceğini her er kişinin rahatlıkla tahmin edebileceği bir/iki/üç treni devirme teşebbüsünde bulunur? Ha kezâ Askeriye basma olayı da bir garip...

Abartıların olacağı kanaatindeyim; biz "Son Türkler" mübalağa etmeye pek bir alışmış olmalıyız...

Biz son Türkler içimizdeki gücüde unutmuş olmalıyız senin gibi.

https://t.me/pump_upp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    murathan bunu yazdı:

:) 2 yil once verilmisti.ben vermistim.hatirlamak guzel.

bende paylasmistim bunu :)

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

bu tip hedeler için sormamız gereken sorular:

1. kaynaklar nelerdir? tutarlılığı nedir?

2. belgeleri görelim, somut belgeleri... resimli olsun.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 1878 Toplam Mesaj: 10