folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İkinci Üniversite Hangisi Olmalı ?

İkinci Üniversite Hangisi Olmalı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeNRoM
    ZeNRoM's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar.

2012 Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezunum. 

Şuan özel bir kolejde mesleğimi icra etmeye devam ediyorum.

Geçen süre içerisinde KPSS denen illete hiç çalışmadım.  Özellikle ÖABT sınavından nefret ediyorum. 

Gerekçesi ise lisans eğitimim süresince görmediğim derslerle malesef sınavda muhatabım.. Özellikle Edebiyat konusunda sıkıntılarım mevcut.

İkinci bir üniversite okumayı düşünüyorum.. 

Fakat hangi bölüm okuyacağıma dair bir karar varamadım..

http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/  << Bu linkte okuyabileceğim Lisans programlarının listesi mevcut. 

Sağlık & Edebiyat & Havacılık bölümleri arasında kaldım.. 

Edebiyat okumak istememdeki en büyük etken acaba bu bölümü okurken Edebiyatı sevebilir ve böylece sınav için hazırlık yapabilir miyim düşünsesi.. Bir de Edebiyat mezunlarının yüksek lisans yapabilme olanakları faha fazla.. 

Sağlık ve Hava ise ileride bunların iş olanaklarının artacağına dair olan inancım.. 

Fakat bu iki bölümde de okurken acaba zorlanır mıyım kaygısı var.

Zira derslerine baktığımda çok da aşina olduğum konular değil.. 

Hangi bölümü seçmeliyim sizce?

Lütfen öneride bulunurken mantıklı gerekçeleri de sıralarsanız mutlu olurum. 

Şimdiden teşekkürler.. 

Hiçbir şey, apaçık ortada olan kadar aldatıcı değildir !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Hocam bikaç yıl önce bill gates in de arasında bulunduğu roportajlardan gelecekte önem kazanacak bölüm olarak LOJİSTİK ten bahsediliyordu. Lojistiği sadece kargo olarak düşünmeyin insan taşıma lojistiği bilmem ne bi ton detayı var gibisine konusuyordu. Aklında olsun. Ha türkiyede para eder mi tabiki hayır. 

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

aöf'den iş anlamında sana birşey katmasını bekleme bence, daha çok kişisel gelişim gibi düşün. Örgün eğitim almış milyonlarca genç işsizken aöfden iş hayali kurmak biraz uçuk.

Ayrıca Türkçe öğretmeni olarak edebiyattan tırsmanda biraz garip geldi bana. Edebiyat konusu nedir ki yani okuyacaksın öğreneceksin zihinsel bir üstünlüğe ihtiyaç duyan bir durum yok. 

Uçak motoru tasarlamayacaksın bence gözünde büyütüyorsun. Edebiyatı falan çok rahat halledersin hem kendini geliştirmiş hem de mesleki anlamda bişeyler katmış olursun.

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Pisibaliqi bunu yazdı

aöf'den iş anlamında sana birşey katmasını bekleme bence, daha çok kişisel gelişim gibi düşün. Örgün eğitim almış milyonlarca genç işsizken aöfden iş hayali kurmak biraz uçuk.

Ayrıca Türkçe öğretmeni olarak edebiyattan tırsmanda biraz garip geldi bana. Edebiyat konusu nedir ki yani okuyacaksın öğreneceksin zihinsel bir üstünlüğe ihtiyaç duyan bir durum yok. 

Uçak motoru tasarlamayacaksın bence gözünde büyütüyorsun. Edebiyatı falan çok rahat halledersin hem kendini geliştirmiş hem de mesleki anlamda bişeyler katmış olursun.

fiil çatısı cartı vurtu uçak motor tasarımından daha zor geliyor bana :D 

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazuo
    kazuo's avatar
    Erkek

Aöf'e harcanan zamana yazık. İngilizce öğrenin daha çok faydasını görürsünüz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

anadolu işletme yazında millet açık öğretim yapıştırıyor diye 

istanbul ünide işletme okuyorum 

en azından istanbul üni olması 

ve istanbul üni işletme yazınca karşıtarafın açık öğretim etiketi vurmasını kısmende engeller diye şe ettim

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

hocam dünya görüşünüz nasıldır bilmiyorum ancak öğretmenlik açısından düşünürseniz

türk dili ve edebiyatı yanısıra felsefe ve ilahiyatı da bir değerlendirebilirsiniz belki.

şu an için ilahiyatçılar atamada vs avantajlı ancak 4 sene sonraya siz mezun olana kadar ülkede neler olur bilinmez, tam tersi felsefeci atamalarında patlama olabilir.

cann tarafından 07/Eyl/17 21:22 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeNRoM
    ZeNRoM's avatar
    Erkek

@Pisibaliqi Hocam garip gelmesinin sebebi toplum olarak Türkçe ve Edebiyat'ı aynı kefeye koymuş olmaktan kaynaklanıyor.

Yani ben mesleğimi icra edeceğim süre içerisinde 5. 6. 7. ve 8. sınıflarda işlemeyeceğim konularla muhatap olmam benım canımı sıkıyor. 

Okuduğum bölümde de bu dersleri görmedik zaten. Yani ben boşuna bilgi hamallığı yapmış olmaktan öteye geçmeyeceğim.. Zira ortaokulda Edebiyat dersi yok.. 

Kendi mesleğim açısından öğrencilere vereceğim konular dahilinde bilgi ve mesleki donanım bakımından yeterliyim. Kendi alanımla ilgili zaten soruları kaçırmıyorum KPSS'de ve ÖABT'de.. Ama malesef yeterli olmuyor atanmam için..

@cann hocam. Müslümanım. Fakat dinimi atanmak ya da dünyevi işlere alet etmeyi doğru bulmadığım için dediklerinizden uazak duruyorum. Polislik ve Paralı askerlik gibi.. İdeoloji olarak bana ters durumlar.. 

Zaman ayırıp öneride bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler.. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    walwo
    walwo's avatar
    Erkek

arkadaşlar bi sorum olucak şimdi olmadı telefon açıp sorucam yarın.

2+2 yapıp işletme bitirdim aof'den bu bölüm harici önlisans yada lisansa işletme harici tekrar başvurabilir muyum? hiç olmazsa öğrenci pasosu için girmek istiyorum

Arkadaşa bakıp çıkıcam :|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeNRoM
    ZeNRoM's avatar
    Erkek

Edebiyat bölümüne kaydımı yaptım.

Fikirlerini esirgemeyenlere tekrar teşekkürler..

Toplam Hit: 1380 Toplam Mesaj: 10
i̇kinci üniversite hangisi olmalı