folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İlginç Bir Sorun (Flash Bellekte Çalışan Program Bilgisayara Kopyalayınca Çalışmıyor)

İlginç Bir Sorun (Flash Bellekte Çalışan Program Bilgisayara Kopyalayınca Çalışmıyor)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Beyler merhaba öncelikle ,

Sorunum şu kurstan hoca ingilizce kursundan .swf uzantılı dinamik dosyalar var ya kitap olarak görünüyor ama tıklıyorsun yaklaşıyor tıklıyorsun sesli halde okuyor filan neyse adı tam bilmiyorum umarım anlatabilmişimdir onu flash diske attı evde de burdan çalışırsınız diye.

Klasöre giriyorum flashtan mmload.exe dosyası var tıklıyorum açılıyor kısımlara tıklıyorum normal görüntülüyor tıklıyorum okuyor vs. ama aynı klasörü bilgisayara kopyalayınca olmuyor tıklıyorum açılıyor .exe dosyası sonra siyah ekranda kalıyor.

Şöyle bir geçici çözüm ürettim eğer ki sıkıştırıp bilgisayara atarsam .zip formatında açınca yine çalışıyor ama .zip ten çıkartırsam bilgisayara yine çalışmıyor.

Var mı yardımcı olabilecek biri?

_ICEMAN_
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

hocam çok basit bir soru olacak ama, gizli dosyaların görünür halde mi?

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Görünür halde hocam benimde aklıma geldi o.Zaten bir dosyanın içinde onu zip haline getirince oluyor ama normal kopyalayınca olmuyor ya da zipli dosyayı klasör olarak çıkartıyorum yine olmuyor hdd'te.

hallederi_55 tarafından 09/Kas/15 22:05 tarihinde düzenlenmiştir

_ICEMAN_
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerfurkan1098
    omerfurkan1098's avatar
    Erkek

geçen bende bir akıllı tahta için verilen usb kurcaladım. Başka usb ye kopyalayınca çalışıyor ama pc den direk çalışmıyor. Güzel birşey olmuş aslında.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Güzelde mantığını çözmek yada istediğimiz gibi kopyalamak bu kadar zor olamaz ya.Bu arada benim gibi .zipleyim bilgisayara atabilirsin ama her seferinde o zipli dosyadan programı çalıştırmakta eziyet bekliyosun harbiye bir dünya

_ICEMAN_
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

up yok mu bilen?

_ICEMAN_
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NewwarrioR
    NewwarrioR's avatar
    Erkek

Hocam çalışmama sebebi şu bütün dosyaları kopyaladığını sanıyosun ama kopyalamadığın eksik dosylar var muhtemelen klasör seçeneklerine gir gizliyi göster yap ve altta korunan işletim sistemi dosyalarını göster gibi bir seçenek olucak onuda seç sonra flashdaki herşeyi bir klasöre taşıyıp tekrar dene büyük ihtimal çalışır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

bir koruma sistemi oldugunu düşünüyorum.

usb bellek aygıt numaralarını denetleyip izin veren bir sistem olabilir Exe de ki kesin vardır

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Newwarrior hocam ben bu kısımı anlatamadım sanırım. Şimdi usb diskte farklı dosyalarda var.Dosyaların birinin içinde de bu eğitim dosyaları var. Ben zaten o dosyayı komple kopyalıyorum olmuyor.Ama aynı dosyayı .zip haline getirdikten sonra bilgisayara kopyalarsam çalışıyor. Eğer bilgisayara attığım ve .zipli hale çalışan dosyayı klasöre çıkart dersem yine çalışmıyor. Anlatabildim mi senin dediğin gibi olsa ziplide çalışmaması lazım.

blackstone_tr hocam usb seri numaralarını denetlese zipli hale getirip bilgisayara kopyalayınca yine çalışmaması gerekmiyor mu?

hallederi_55 tarafından 10/Kas/15 21:47 tarihinde düzenlenmiştir

_ICEMAN_
Toplam Hit: 1309 Toplam Mesaj: 9
flash bellek kopyalama