İmac 2014 Model Hdd Değişimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek

Merhaba, elimde imac 2014 model bilgisayar var. İçerisinde hdd olduğu için sistem baya yavaş kalıyor.

Bu cihaza ssd taktırmak istiyorum ama malum apple farklı dünya olduğu için şunu öğrenmek istiyorum.

Herhangi bir ssdyi(m2 olmayanlar) bu cihaza takabilir miyim yoksa apple için farklı bir ssd türü var mıdır?

Ssdyi temin ettim diyelim bu ssdyi kime değiştirtebilirim?

Beylikdüzündeyim kadıköy tarafları çok uzak geliyor. Metrobüste bu imaci taşıyamam. Önerebileceğiniz bir yer var mıdır?

Not: Hddyi değiştirmek için ekranı sökmek gerekiyormuş. Geri takarkende yapışkan mı ne koyuyorlar ekranın kenarlarına. Deneyimli olan varsa yapışkana ihtiyaç yoksa kendim değiştirmek istiyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=BYNFJwhuDm4

Evde yaparsın ya hiç umutsuzluğa kapılma. Ekranı yapıştırmak içinde ekran bandı diyorlar onlardan alacaksın çift taraflı bant gibi bir şey düşün.

SSD olarakta para önemli değilse kesinlikle Samsung al ömürlük olur.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

Ekranı kırman çok olası illa kendim yapacağım diyorsan

Şundan patlat bi tane

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/imac-a1419-a1418-ekran-sokme-ve-montaj-aparati-kiti_pdp_745378893

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

Telefoncu arkadaşa yaptırdım. normal ssd aldım.

alakasız yerden çatladı ekran kullanıma karşı değil ama heves kaçıran cinsten

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zep_lin
    Zep_lin's avatar
    Erkek

sorunsuz bir şekilde yapmak istiyorsan servisine götür.

Tecrübesiz biri yaparsa %90 hevesini kaçıracak sorunlar çıkarabilir. @DuPi

Kendin yapma. camı çok hassas, illede yapacam diyorsan falcon 530 mutlaka kullan. yapıştırıcının etkisini oldukça düşürüyor.

Gökler Yerler Bir Olmuş, Sonsuz Sıfırdan Fazlaymış.
Toplam Hit: 576 Toplam Mesaj: 5
imac hdd imac ssd imac