İmeil Kaydı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Arkadaşlar yarın babam yurtdışından geliyor samsung s8+ telefonum var. Pasaporta kayıt edecem de ,  Babamın e devlet şifresini aldım diyelim bilgileri v.s girdim. Ödeme kısmında benim kredi kartım ile ödeme yapacağım zaman kendi adıma mı ?  yoksa başkasına adını mı diyecem orada ? Daha önce e devlet üzerinden yapan arkadaşlarımız varmı ? Birde telefonum duos çift hatlı 2 tane de imeili girsem 2'si de kayıt altına alınıyormu. Yoksa sadece 1 imeil mi kayıt altına alınıyor. Teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İlk sorunun cevabını bilmiyorum ama tek seferde 3 adete kadar imei numarası kayıtı yapabiliyorsun. Çift sim cihazlar problem değil yani.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

İlk sorunun cevabını bilmiyorum ama tek seferde 3 adete kadar imei numarası kayıtı yapabiliyorsun. Çift sim cihazlar problem değil yani.

Anladım saol  2 imeil de kayıt olur o zaman.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam bilmemek değil öğrenmemek ayıp mottosundan yola çıkarak;

o imeil değil imei; international mobile equipment identity yani türkçesi; uluslararası mobil cihaz kodu.

Sizin imeil dediğinizse; e-mail'in okunuşu.

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    Cayan bunu yazdı

Hocam bilmemek değil öğrenmemek ayıp mottosundan yola çıkarak;

o imeil değil imei; international mobile equipment identity yani türkçesi; uluslararası mobil cihaz kodu.

Sizin imeil dediğinizse; e-mail'in okunuşu.

Teşekkürler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek

Kız arkadaşım için bende 1 saat önce kayıt yaptım ödeme ekranındada onun bilgilerini yazdım sanırım doğru oldu sonuca bakamadım daha :)

Wingardium Leviosa
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    omery bunu yazdı

Kız arkadaşım için bende 1 saat önce kayıt yaptım ödeme ekranındada onun bilgilerini yazdım sanırım doğru oldu sonuca bakamadım daha :)

Inşallah olur bende yarın veya diğer gün deneyecem bakalim.  24 saat içinde onaylanıyor mu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

Hocam kayıt ekranında bilgileri gir ödemeye gelince başkasına ait isimle ödeme gibi seçenek çıkıyor üst tarafta bi yerde incele o ekranı göreceksin zaten

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Eğer ödemeyi. İmei kaydı olan kişi yapmaz ise. Geçmiş olsun. Ankara vargi dairesine dilekçe yazcan

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    Mx0TBT bunu yazdı

Eğer ödemeyi. İmei kaydı olan kişi yapmaz ise. Geçmiş olsun. Ankara vargi dairesine dilekçe yazcan

Hocam ödeme kısmı da zor olacak kar varda ınternet bankacılığındaki kartlar değil. Online yerine ben vergi dairesine gitsem  babamin  adına parayı yatırsam .