folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İnsanı Doğasındaki Dışa Vuran Narsistik Sendromu

İnsanı Doğasındaki Dışa Vuran Narsistik Sendromu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CLK-J35
    CLK-J35's avatar
    Erkek

Narsistik

Bir nevi kişilik bozukluğu

Narsistik kişilik sahibi insanlar hepimizin bildiği gibi mükemel olmayı arzularlar ve kendilerini sürekli
    zirvede olan kişilermiş gibi görmeleri beni delirtir zaten ama kızmayada gerek yok onların doğası bu şekil
    Uzun süre bilgisayar başında kalan insanlarda azda olsa görülüyor kendi yaptıklarını bir nevi 1/10 katarak anlatmaları göstergesi..
    Düşüncelerine gelirsek sevgi, güç , güzelikle birleşmesi üzerine Albert Einstain dehası gibi bir duyguya kapılınca narsistik özelliğini benimsiyor..

" Kendilerinin çok önemli , vazgeçilemez oldukları seklinde bir düşünce içerikleri vardır. Halk arasında"Büyük dağları
    ben yarattım" denen tavırlar içindedirler, gösterişçi ve kendini metheden konuşma ve davranışlar içindedirler.
    Bunların karşılığında bekledikleri ilgi, övgü , hayranlık ifadeleri ile karsılaşmadıklarında hayrete düşüp,
    hayal kırıklığı ve mutsuzluk dönemleri yasayabilirler. Başkalarının da kendi başarılarındaki katkısını gözardı edip,
     onları hesaba katmazlar. Otorite ya da üst düzey kişilerle ilesin kurmak için çabalayıp, bağlantı kurdukları
    bu kişilere abartılı nitelikler atfederler. Bu şekilde kendilerini de bu kişilerden varsayarlar. Daima bir kurumun
    en yetkilisi ( başhekim, profesör, mudur, komutan, işveren vs.) gibi en yetkili ile iletişime geçip, diğerlerinin
    fikirlerine aldırmazlar."

Son olarakta toplumda % 1 olarak açıklanmış yaptığım araştırmalara göre...

İnsanın doğasında biraz da bunlar var aslında ama narsistiklik teşhisi konulan ınsanlarda bunlar biraz abartılı şekilde var..
    Tedavisi konusunda pek bir araştırmam yok

Sizin etrafınızda varmı bu tipler??

CeLeKatireJeotuzbeş
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Leo69
    Leo69's avatar
    Erkek
    Ben böyle birisin değilim Böyle kişiler ne diyaloğum olur nede arkadaşlığım yanımada geldiyse siktiri basarım :)
Toplam Hit: 1216 Toplam Mesaj: 2