folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Instagram Mobile Downloader [Eklenti][Userscript][Firefox]

Instagram Mobile Downloader [Eklenti][Userscript][Firefox]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Bazen instagramda olan video ve fotoları instagram kullanmayan arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum. Fotoğraflar bir şekilde SS alınıp atılabiliyor fakat videolar maalesef öyle olmuyor.

Neyse işin özü telefonunuzda Firefox kullanıyorsanız (ben kullanmıyordum fakat eklenti desteğini görünce indirip denedim güzel) Tampermonkey eklentisini de yüklemenizde bir sakınca yoksa bu userscript ile instagramınıza eklenen download butonu ile o anki image ya da video'yu kolaylıkla indirebilirsiniz.

Update and Download Linkhttp://docs.google.com/uc?export=open&id=1vIB8Ne8Oapxv0Gjppyy3evqzGouBeCuf

İncelemek isteyenler buradan indirmeden kodları inceleyebilir.

Şuan sadece fotoğraf ve video indiriyor albüm şeklindeki fotoğraflardan yalnızca en baştakini indiriyor, update olursa onu da eklemeyi denerim.

"Ya sen şimdi buna bi update atarsın instagram şifremi çalarsın?"

Update gelirse yapıp yapmaman için uyarı ekranı geliyor değişiklere göz gezdir kıllandıysan iptal et.

Özellikler (v0.7)

Story indirme

Timeline'da bulunan image ve videoları indirme

Post olarak açılan image ve videoları indirme

v0.7'da indirme mevzusu postların sağ üst kısmında bulunan 3 nokta ayar menüsüne taşınmıştır. Videoyu tekrar izlemekte fayda var.

Kurulum

Firefox'u açıyoruz sağ üstteki 3 tane noktaya basıp Eklentiler kısmına giriyoruz. Tüm Firefox eklentilerine göz atın yazan yere tıklayıp eklenti marketine gidiyoruz. Arama kısmına Tampermonkey yazıp ilk çıkan (kare ve 2 yuvarlak beyaz şey olan simgesi) eklentiyi kuruyoruz.

Eklentiyi kurduktan sonra Instagramı açıp yine sağ üstteki 3 noktaya basıp Tampermonkey'e tıklıyoruz. Yeni betik oluştur seçeneğine giriyoruz. Hiç bir şey yapmadan Dosya -> Kaydet diyoruz. Daha sonra sağ tarafında bulunan düzenleme butonuna basıp düzenleme ekranına geçiyoruz. Bu sefer karşımıza Ayarlar sekmesi çıkacak Ayarlar'a giriyoruz. Güncellemeler bölümü altındaki URL Güncelle: alanına yukarıdaki Update Link'ini yapıştırıyoruz ve Kaydet diyoruz. Daha sonra üst taraftan scriptimizin ufak köşesindeki x işaretine basıp kapatıyoruz. Böylelikleri scriptlerin olduğu yere dönmüş olduk. Scriptimizin ismine 1 kere tıklıyoruz ve aşağı doğru bilgileri geliyor. Son güncelleme yazan yerin yanına tıklıyoruz ve loading olmaya başlıyor güncelleme gelecek ve Güncelle dediğinizde script yüklenmiş olacak.

Bu kadar yazıyı okumam, ben demo ve yüklemeyi izlerim, yaparım diyorsanız video aşağıda. (:

Demo ve Kurulum

https://www.youtube.com/watch?v=9qufe6oplsA

pSkpt tarafından 19/Eyl/18 02:46 tarihinde düzenlenmiştir

İmza...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Senin downloaderde güzeldi

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

Eline koluna sağlık hocam işe yarar bir eklenti olmuş.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Özellikler (v0.7)

Story indirme

Timeline'da bulunan image ve videoları indirme

Post olarak açılan image ve videoları indirme

v0.7'da indirme mevzusu postların sağ üst kısmında bulunan 3 nokta ayar menüsüne taşınmıştır. Videoyu tekrar izlemekte fayda var.

İmza...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jocus
    jocus's avatar
    Erkek

Çok işe yaradı eyvallah. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

eline sağlık hocam banada direct mesajların geçmiş bölümüne bakarak tamamını indirmek için bir eklenti gerekli bu mevcutmu veya bunun için başka bir program önerebilirmisin

play üstünden baktıgım cogu program sadece directdeki resimler ve videoları gif olarak çekmekte. yazılar dahil tamamını almayı umut ediyorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek
    Spyware__007 bunu yazdı

eline sağlık hocam banada direct mesajların geçmiş bölümüne bakarak tamamını indirmek için bir eklenti gerekli bu mevcutmu veya bunun için başka bir program önerebilirmisin

play üstünden baktıgım cogu program sadece directdeki resimler ve videoları gif olarak çekmekte. yazılar dahil tamamını almayı umut ediyorum

Maalesef userscript olarak yaptığım için yalnizca browserin desteklediği işlemlere müdahale edebiliyorum. API ile ya da sniff edilerek bilgi elde edilebilir. Unoffical API'ye de bakabilirsiniz.

İmza...
Toplam Hit: 1414 Toplam Mesaj: 7
android instagram downloader tampermonkey userscript