folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İnternet Cafelerde Web Filtre Engelini Aşmak

İnternet Cafelerde Web Filtre Engelini Aşmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    discoteam
    discoteam's avatar
    Erkek

evet arkadaslar internet cafelerde bazen dolaşırken önümüze hemen el işareti gelir ve girdiginiz site sakıncalı içerige sahip web filtre bu siteyi yasakladı der ve bu olaya bazen sinir oluruz şimdi bu filtreyi devre dışı bırakmanın yolunu acıklıyorum

internet cafelerdeki web filtreler internet explorer  formatında hazırlandıgı için bizim bu engeli asmamızın en kolay yolu bilgisayara FİREFOX programı kurmak ve site dolasımını bu program üzerinden saglamak böylece fitreden kurtulmak

denemesi bedava... 

www.canliskorlar.tk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Dahası var, Ares programını kurun onun da internet tarayıcısı var. Dolayısıyla rahat rahat, tahtayı kırmadan sörf yapın.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

ontedi bunu yazdı:
    -----------------------------
    Dahası var, Ares programını kurun onun da internet tarayıcısı var. Dolayısıyla rahat rahat, tahtayı kırmadan sörf yapın.
    -----------------------------
    çoğu kafelerde download yasaktır hatta indirmeye kalktığınız anda uyarı mesajı ile karşılaşırsınız

kaldı ki ares içinden de adres çubuğuna yasaklı bir siteyi yazmış olsanız bile açmayacak en azından sayfa görüntülenemiyor diyecektir

bende merakımdan evimde birkaçtane web filtre programı kullandım başka tarayıcılarla da yasak sitelere girmeye kalktığımda otomatik olarak engelledi

yani cafelerdeki makinalar kısıtlıdır aksi halde kırmaya aşmaya çalıştığınız sürece sadece kafe sahibiyle papaz olursunuz o kadar değmez yani

unutmadan şunu da ekleyeyim yeni çıkan web filtre programları hemen hemen her tarayıcıya duyarlıdır sen firefox la girmişsin olmuştur ama adam belki de web filtre programını güncellememiştir ya da her tarayıcıya duyarlı bir program kullanmıyordur diğer cafelerde dene istersen olmadığını göreceksin

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

kafenin sahibine gidip yasağı açmasını rica ediyorum.sitenin engelini kaldırmasını.o da açıyo.

hem kısa,hem kesin çözüm.

çok problem olursa webfiltreyi devreden çıkarttırıyorum.bu kadr kasmaya ne gerek.

All I need is a possibility.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

bizim cafede filtrede sorun yaşayanlar bildiriyor.. bizde yardımcı oluyoruz.. genelde o siteyi izinli listesine ekliyoruz..

download sınırlaması falanda yok.. ohh çift bağlantı olunca sorun olmuyor.. :D

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

ben diyor:

"abi şu filtreyi bi kaldırıver be otu boku engelliyo"

adam diyor:

"abim hiç sorma başımıza bela bu programlar,yasaklar"

sorun bu kadar sürede aşılıyo...

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
Toplam Hit: 10086 Toplam Mesaj: 6