folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder İnternet Erişimi Olmayan Bilgisayara Erişim Mümkünmü

İnternet Erişimi Olmayan Bilgisayara Erişim Mümkünmü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Artık mümkünmüş http://www.techworm.net/2016/08/hackers-can-hack-pc-using-noise-created-hard-drives.html

burdaki habere göre

İsrailli bilim adamları bilgisayarların soğutma fanlarını ve hard-disklerini kullanarak sisteme sızmalarını sağlayacak (hack) yeni bir yöntem buldular. Bu demek oluyor ki, bilgisayarınız internete bağlı olmasa bile (air-gap), hard-diskinizin çıkardığı seslerden faydalanarak bilgisayarınızdaki önemli verilere ulaşılabilir.

Bu son model tekniğin adı Disk Filtreleme (DiskFiltration) olarak biliniyor. İsrail’deki Ben Gurion Üniversitesi’nde yapılan çalışmalar, hiçbir ağa bağlı olmayan bilgisayarlara bile sızılabileceğini gösterdi. Araştırmacı Mordechai Guri diyor ki “Gizli veriler, kişisel bilgiler, finans raporları ve bunun gibi hassas bilgiler dış dünyadan izole edilmiş sistemlerde saklanır. Çalışmalarımız şunu gösterdi ki bu izolasyon ne kadar kuvvetli olursa olsun önemli bilgileriniz sistem dışındaki (mesela) bir cep telefonuna kolayca transfer edilebilir.” 

Disk Filtreleme Tekniği, bilgisayarınızdaki hard-diskin yaydığı akustik yani ses dalgalarını okuyarak, disk içerisinde kayıtlı olan özel bilgilere ulaşımı sağlıyor. 

Bilgisayarınızı açtığınız anda, hard-diskiniz ses üretmeye başlayacaktır. Sesin kaynağı, kendi ekseni etrafında hızla dönen disk plağı ve onun üzerinden veri okumaya çalışan iğnenin (optik göz) harekete geçmesidir. İşte bu ses dalgalarını okuyacak ve veriye dönüştürecek bir alıcınız olursa (cep telefonu, akıllı saatler, laptoplar...) o zaman tüm veriyi okuyabilirsiniz

ilgili video

http://www.youtube.com/watch?v=H7lQXmSLiP8

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

böyle 01lerle giderse resimleri falan alamaz şimdilik fakat şifreler denk gelebilir. çok ciddi bir teknolojinin ilk adımları. belki de çoktan kullanıyorlar haberimiz olmuyor bilemeyiz tabi. fakat ssdler yaygınlaştıkça bu yöntem zora girer diye düşünüyorum. onları nasıl okuyacak ki?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Çift gitmiş

futurist tarafından 21/Ağu/16 15:14 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Yine şaşırmadım :))

Ne zamandır diyorlardı zaten

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

iyide habere göre bi ssd taksan abiler eminönünde saat satıcak

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    baristbt bunu yazdı

iyide habere göre bi ssd taksan abiler eminönünde saat satıcak

Haberi okumadım zaten 2-3 ( benim bildiğim ) yıldır bilinen birşey olan elektromanyetik ışımadan farkı varmı okudum son cümlesini varmış.

Anlayamadığım hddnin sesi bildiğim kulaklarımdan duydugum kadarıyla belli bir dataya veriye göre hızlı yavaş şeklinde noise yapmıyor abi sürekli aynı noise 

Sanırım alakası yoktur ama benim hdd'm 5400 RPM onların ki 15000 rpm eee o zaman frekansları değişmez mi ? 

@baristbt +1 bu arada 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek

ssd di var sıkıntı yok.

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek

milleti ssd almaya teşvik ediyorlar sadece

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Samsung evo ssd ve intel m2 kullanıyorum :) normal sata diskleri bırakalı 5 yıl oldu

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

Air-gap atakları çeşitli türlere ayrılıyor: elektromanyetik, optik, termal ve akustik.

Elektromanyetik olanlara Airhopper ve GSMem örnek verilebilir. (http://www.tahribat.com/forum/airhopper-var-mi-213401)

Bu akustik olanlardan. Çalışma prensibi kabaca, bilgisayarınıza yerleşen bir malware'in sızdırılacak dataya göre harddisk kafasını oynatması. Yani harddiskten çıkan sese göre data okumuyor, bilgisayarınızdaki zararlı harddisk kafasını data sızdıracak şekilde oynatıyor. Dışardan bir alıcı ile de ses dinlenip convert ediliyor.

Detaylı bilgi için papera göz atabilirsiniz:  https://arxiv.org/ftp/arxiv/papers/1608/1608.03431.pdf

EDIT: Bunlar hep İsrail'in oyunları...

Lightsaber tarafından 21/Ağu/16 18:21 tarihinde düzenlenmiştir

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
Toplam Hit: 2503 Toplam Mesaj: 10
pc hack