folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder İnternet Hız Problemi Şikayet Doping Adsl

İnternet Hız Problemi Şikayet Doping Adsl

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

özetle doping adsl'e geçmiştim. 7-8 aylık dönemde hiçbir sorun yoktu ve son 1 haftadır kopmalar yaşıyorum ve buna binayen hızımı düşürüyolar. en son 1 mb'e kadar düştüler ve beni delirttiler. tarifem 16 mb'e 50 gb kotalı. hattım 6 mb'e kadar destekliyo bunu müşteri hizmetleri de söylüyo. ama şimdiye kadar hep 4 mb kullandım. bi ara 6 mb'e yükseltmişlerdi. yine sorunsuz kullandım. birkaç kopma oldu aradım hızımı yine 4 mb'e düşürdüler. sonki kopmalardan sonra 1 mb'e düşürdüler ve 1 haftadır halledemediler. en son bugün evi arayıp maximum 2 mb alabiliyormuşum 2 mb'e sabitlemişler!

ya ne hakla sabitleyebilirler. ben maximum hangi hızı alabiliyorsam onu kullanmalıyım. ve kaç gündür kopmalar oluyor. bu iş çok canımı sıktı.

ben bunları şikayet edecem. şikayet edebileceğim mercileri bilen arkadaşlardan rica ediyorum. sadece sanal olarak değil avukat tutup mahkemeye bile verebilirim. köküne kadar bu işi kazıyacam.

mağduriyetlerim;

-hakkım olan hızı alamıyorum

-devamlı kopmalar oluyo ve işimi aksatıyor

-müşteri hizmetleri sorunumu halledemiyor

ne tarzda ve ne şekilde şikayetlerde bulunabilirim. işi bilenlerden veya tecrübesi olanlardan yardım bekiyorum.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

Dostum aynı sorunu bende yaşıyorum , kopmalar çok fazla meydana geliyor ve biz ödedğmz paranın hakkını alamıyoruz.

....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babybash22
    babybash22's avatar
    Erkek

hattında zaman zaman yaşadığın bu sıkıntı arıza kaydı vermene rağmen düzelmez ise veya düzelmiş ise buna rağmen hız sorunu yaşıyorsan çok büyük ihtimalle modemınde sorun vardır.arada gördüğün yüksek hız ve genel olarak gördüğün düşük hızın tek sebebi modemdir.modemlerde oluşan yazılımsal bir sorun hattına gelen internet sinyalini düşürüyor ve farkında olmadan yüzlerce insan o şekilde kullanıyor. tavsiyem modeminin firmware sürümünü kontrol etmen ona rağmen verim alamazsan farklı bir modemle denemeni tavsiye ederim ..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

babybash22 bunu yazdı:
    -----------------------------

hattında zaman zaman yaşadığın bu sıkıntı arıza kaydı vermene rağmen düzelmez ise veya düzelmiş ise buna rağmen hız sorunu yaşıyorsan çok büyük ihtimalle modemınde sorun vardır.arada gördüğün yüksek hız ve genel olarak gördüğün düşük hızın tek sebebi modemdir.modemlerde oluşan yazılımsal bir sorun hattına gelen internet sinyalini düşürüyor ve farkında olmadan yüzlerce insan o şekilde kullanıyor. tavsiyem modeminin firmware sürümünü kontrol etmen ona rağmen verim alamazsan farklı bir modemle denemeni tavsiye ederim ..

-----------------------------

airties modem. eski firmware sürümünü kullanıyorum. yenilersem ttnet harici yazamam zaten. zyxel marka modemim vardı. oda bağlanmıyordu doping adsl'ye sürümünü güncelledim şimdi bağlandı. bakalım fark edecek mi

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek

Hocam eğer ki imkan varsa ve hizmet de varsa bulunduğu bölgede superonline fiber geçmeni tavsiye ederim . 20mbit temiz internet . Şikayet kısmı için bir şey söyleyemeyeceğim.

Umarım en kısa sürede sıkıntın çözülür / Selametle .. 

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

ttnetten şaşmayacan.

enjoy i'm vaccinated
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bulunduğum bölge itibariyle maksimum alabildiğim hız 80 kbp/s.1300 metre uzaklakık varmış.bu internete 59 tl istiyorlar.mecburen veriyoruz ne uydunet ne de super online var

not: ikitelli/istanbul

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam doping adsl interneti TTNET hattı üzerinden vermekte eğer sen TTTNET kullansan 1 günde sorun çözülürse Dopinge geçtiğinde 1 hafta da sorun çözülür. Deneyimle sabittir.

TTNET kullanıyorken arkadaş nereden denk gelmişse dopinge geçmiş ve tabiki de problem üstüne problem. Geçmeden önce 2 hafta da bir TTNET ten bizim arıza kaydına geliyorlardı. Değiştik internetten de olduk. Telefon açtık internette problem var diye 1 hafta sonra geldiler onda da yapamadan gittiler. Adamlar işi o kadar boktan yapıyorlar ki anlatamam. Telefon önümde masada duruyor adamlar çaldırıyorlar daha adam gibi bir kez bile çalmadan tak kapatıyorlar. Bende diyorum herhalde  mesaj geldi ondan telefonun ışığı yandı bir bakıyorum bilinmedik bir numara sonra da bir mail atıyorlar aradık ulaşamadık. Ben bu firma ile çalışamam dedim. ne pahasına olursa olsun kapatacağım dedim ve kapattım da. Hocam her ne kadar TTNET e gıcık olsanızda yapacak birşey yok yine de herhangi bir problemde işi doğrultabiliyorlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

arkadaşlar her ne olursa olsun ttnet'e geçmem. benim ttnet te yaşadıklarımın yanında dopingteki sorunlar çekirdek sayılır. 256 kb yi bile tam alamıyordum ilk zamanlar neyse kesinlikle ttnet olmayacak

biliyorum hepsi aynı altyapıyı kullanıyo. ama şurada yanılıyorsunuz. eve gelen kablolar türk telekom'un. telekomla ttnet ortak olduğu için herkes ttnet'in biliyo. esasında ttnet te telekomdan hizmet satın alıyo. işin ibneliği telekom ttnet arızalarında daha dikkatli ve çabuk davranıyorlar.

ewet superonline'nin sakaryada fiber optik kablo döşemeye başladığını duydum. evimin oraya geldiği gün daha sokağa döşerken evime çektirecem ve tüm sıkıntılardan kurtulacam inşallah. 20 mb sınırsız tarife 59 tl di galiba. aynı fiyata 4 mb'i zor alıyoz. artık bunu da alamıyoruz.... neyse sabah sabah sinirlenmeyecem bunlara

Toplam Hit: 2497 Toplam Mesaj: 9