folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İnternet Sorunu.

İnternet Sorunu.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unmarvel
    unmarvel's avatar
    Erkek
    arkadaşlar internet 1024 kbps ile bağlanıyorum.ancak yaklaşık 1 aydır internetimde bir yavaşlama var.modemimde sorun var zannedip başka bi arkadaşın modemini denedim ancak hiç bi sonuç alamadım.internetim hala yavaş.internetin hızını ölçen bir programla hızı denediim. hız 256 kbps yi geçmiyor.bunun nedeni ne olabilir.??
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Eğer sayfa açımında sorun yaşıyorsan, bi sayfa aç adres satırını silip vereceğim değerleri yaz; 212.252.168.225, bu turkkcell in dns idir. Eğer bu dns ile daha hızlı girersen bir dns sorunun vardır. 444 0 375 ara ve bunu anlat, dns sorunu diye arıza kaydı açacaklardır.

Yok ben download da bi sorun yaşıyorum dersen sunları yap: 

Öncelikle düzenli virüs taraması yapıyormusn ? Eğer cevabın evetse hız testi yapmalısın. Bu testide 3. parti yazılımlarla değil, adsl hız testi sayfasından yapman gerekiyor.

http://speedtest.turktelekom.com.tr/ 

Öncelikle bu sayfaya gir, bilgisayarına bağlı başka bilgisayar veya internetten yararlanan donanımlar varsa onları iptal et. Sonra bilgisayarında ki tüm internetten yararlanan programları kapa. (Msn,i.e, anti-virüs programları, photoshop, office gibi...) 

Sonra hızın olarak 1m seç ve yeşil oka tıkla, hız sonucunu bekle. Eğer hız testi tamamlanamazsa yada hızın 800 kb altında çıkarsa 444 0 375 ara ve yaşadığın sorunla ilgili bu yaptığın işlemleri söyle direk arıza kaydı oluşturulur.

Ben 1024 kullanırken neden 800 kb normal dersen TTNet, hızının senin eve ulaşana kadar %20 nde bi kayıp olacağını sözleşmede bildiriyor.  Bunlara evinin santrale uzaklığı ve bina ankasre yapından kaynaklanan sorunlar neden olur.

Neyse zaten, belirli saatlerde yoğunluk nedeni ile sorun yaşaman normal. Ve yurt dışı çıkışlarımızda sorunda var zaten...

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    evde paralel hat mevcutsa iptal et,etkliliyor.

Çekil,Önümden Çekil...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bLackRobe
    bLackRobe's avatar
    Erkek

1024 kullanıom bende ama sorun yok gaet saglam dowload yapiom hizida iyi sadeece aksam 8'den 12'e kadar oynadim online oyunda lag derdim oluo o kadar oda serverdan kaynaklanio sanirim :S

Bir büyücünün ruhu büyünün potası içinde eritilip şekillendirilir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    bLackRobe lag sorunu bağlandığın serverden yada o anki santraldaki yoğunluktan olaiblir, sorunun devam ederse hattını kontrol ettir.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    hocam telekomda çalıştığın hemen belli oluyor aaa

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

unmarvel bunu yazdı:
    -----------------------------
    arkadaşlar internet 1024 kbps ile bağlanıyorum.ancak yaklaşık 1 aydır internetimde bir yavaşlama var.modemimde sorun var zannedip başka bi arkadaşın modemini denedim ancak hiç bi sonuç alamadım.internetim hala yavaş.internetin hızını ölçen bir programla hızı denediim. hız 256 kbps yi geçmiyor.bunun nedeni ne olabilir.??
    hocam o sorun senin yaşadığın bölgedendir komşularına arkadaşlarına da bi sor bakalım aynı yavaşlama sorunu onlarda da varmı eğer onlarda öyle bir sorun yoksa ara telekomu gelip cihazlarla hattını ölçsünler varsa bir sorun düzeltirler

ama büyük ihtimalle türk telekomdan da olabilir çünkü 2 gündür benim de iyice yavaşlamıştı grev hala devam ediyor ya bazı arızalar giderilemiyor personel çalışmadığı için eskiden bir santrale günde  20 arıza şikayeti geliyorsa şimdi 30 arıza şikayeti geliyor ve ilgilenmiyorlar

eskişehirde fiberoptik kablolar kesilmişti hala daha bazı yerlerde onarılmamış küthya ve eskişehirin bazı bölgelerine şu anda telefon ve internet hizmeti verilemiyor

of ya benim de 2 gündür bağlantım bi gidiyor bi geliyor bakıyorum da modemdenmi acaba diye ama modemin içinde yazan 1024/256 bağlantı hızı 0 oluyor bağlantı gelince yine 1024/256 ya dönüyor hımmm demekki sorun telekomdan

bu grevden dolayı inşallah internetimiz kökten kesilmez yavaşlama sorunları olabilir arkadaşlar geçicidir e ne de olsa burası türkiye olur böyle şeyler

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    aynı sorunu bende yasıyorum evimde 4096 internet kullanıoyorum download hızım gayet normal 250-300-520 kbs download yapabiliyorum ancak internet sayfalarına girerken bi tıkanma yasıyorum bole araba meme yapar gibi meme yapıo wireless kullanıyorum ve pcden netbios arabellek ve önbellek temizliği yapıorum belirli bir sure hızım duzeliyo sonra yine tıkanıyor nasıl duzeltebilirm yardımlarınızı bekliyorum

delimiyim ben?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

ayhun bunu yazdı:
    aynı sorunu bende yasıyorum evimde 4096 internet kullanıoyorum download hızım gayet normal 250-300-520 kbs download yapabiliyorum ancak internet sayfalarına girerken bi tıkanma yasıyorum bole araba meme yapar gibi meme yapıo wireless kullanıyorum ve pcden netbios arabellek ve önbellek temizliği yapıorum belirli bir sure hızım duzeliyo sonra yine tıkanıyor nasıl duzeltebilirm yardımlarınızı bekliyorum
    hocam hiç uğraşmayacan telekomu arayacan 440 0 375 i sorun nereden kaynaklanıyor benim netim yavaş diyeceksin onlar da bi bakalım size gelen hatta sorun varmı dicekler bakacaklar tabi buarada telde biraz bekletecekler seni başka bir kişiye de aktarabilirler teli bende öyle yapıyordum çünkü eğer hatta sorun varsa sana dicekler ki şebekede sorun var geçicidir özür dileriz en kısa zamanda çözülecek vs.. vs.. eğer hatta sorun yoksa sisteminizi gözden geçirin dicekler

ben hiç aramadıysam 2 senedir 20 defa aramışımdır telekomu yavaşlama sorunlarından dolayı bu konuda tecrübeliyim yani :D hiç bişey yapamazsan internet explorer önbelleğini temizle çerezleri sil geçmişi sil temp. int. files dosyası içindeki tüm sayfaları sil exploreri başlangıç değerlerine sıfırla düzelmezse modemi yeniden kur

dediğim gibi telekom eğer sorun sende derse yapacağın şeyler bunlar ama arayıp sormanda da fayda var tabi santralde sorun varsa beklemekten başka yapacak bişey yok

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
Toplam Hit: 1579 Toplam Mesaj: 9