folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternet-Wireless Bağlantı Problemi

İnternet-Wireless Bağlantı Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Zyxel modemle kablolu olarak internete bağlanabiliyorum,Ztyxel modemin Wlan ışığı yanıyor yanıyor lakin ağlarda hesabım gözükmüyor.Haliyle sadece kabloyla bağlanabiliyorum Wireless'la bağlanamıyorum.

Bu sorun üzerine Zyxel Modem arızalanmıştır zannıyla arkadaştan AirTeis bir modem alıp internete bağlanmayı denedim bu kez wireless'ı bırakın kabloyla bile internete bağlanamadım.AirTeis modem internet ışığı yanıp yanıp sönüyor,AirTeis Modeme inteRnet hiç tanımadı.

yetmedi :) kablolu olarak bağlandığım Zyxel Modem'in Wireless'ı arızalı,Air Teis modem tümden arızalı diyerekten Vatan pilgisardan bir tane Tp-link Modem aldım,gıcır...Modemi kurdum lakin gene İnternet yok ne kablolu ne de Wireless..

bu noktaya gelinceye değin Zyxel'i Müşteri Temsilcisini arayıp Zyxel modemi resetleyip tekrar kurdum,Air Teis Modemi kurdum resetledim binlerce kes.Sonunda kurduğum Tp-link modem de derdime deva olmayınca TTnet'i arayıp dedim böyle böyle :) Arıza kaydı aldılar ve tabii Arife dolayısıyla ne gelen var ne de giden :) Bayram da gelmezler herhalde

Bu satırları Kablolu bağlanıp Wireless'la bağlanamadığım ilk göz ağrım Zyxel modem sayesinde yazıyorum

Sorun nerede olabilir ??? Hatta problem varsa Zyxel Modemle Kablolu olarak nasıl internete bağlanabiliyorum,Hatta sorun yoksa AirTeis ve yeni aldığım TP-Link modem Adsl Hattını niye kabul etmiyor ???

kafayı yiyecem düşünmekten :) benzer bir sorun yaşayan veya tavsiyesi olan var mı ? teşekkürler

Not:Sorun çözüldüğünde yazıcam nasıl çözüldüğünü

Acaip derecede agresifim !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Yeni konu açmayayım wifiye bağlanıp modem arayüzünde kendimi bağlanmamış nasıl gösterebilirim?

No way out
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Bendede benzer sorun vardı zyxel modelde bir türlü kablosuz ayarları kuramıyordum ve kablolu baglanabiliyordum zyxel müşteri hizmetlerini aradım olmaz öyle şey dediler kendileri uzak masa üstünden bağlanıp yapmaya çalıştılar olmadı kablosuz kart yanmış dediler oda modem parasına yakın dediler öylece duruyor köşede başka modem taktım sıkıntı yok bu konuda çözüm önerisi varsa aydınlatsın beni 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Arada o beyaz zımbırtı modem telefon diye çıkışı olan (adı aklıma gelMedi ) olmadan modemi direk bağlayıp denedinmi.

%99 hala alakalı bir arıza ama denemeye fayda var.

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Arada o beyaz zımbırtı modem telefon diye çıkışı olan (adı aklıma gelMedi ) olmadan modemi direk bağlayıp denedinmi.

%99 hala alakalı bir arıza ama denemeye fayda var.

denedim,splitter'dan çıkardığım hat kablosunu direk modeme taktım tık yok...Splitter'ı değiştirdim gene tık yok...

Splitter arızalı olsaydı şu an Kablolu şekilde internete bağlanıyor olamazdım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

şifreleme türünü basitleştir wep falan yap dene

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Ssid gizli olabilir kanal destegi uymuyordur kanali 6 ya cek dene. Haci pc acep ucak modundami bide baska hic bir cihaz baglanmiyormu merak ettim simdi at bi team bakam neden yapar acep

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

Ssid gizli olabilir kanal destegi uymuyordur kanali 6 ya cek dene. Haci pc acep ucak modundami bide baska hic bir cihaz baglanmiyormu merak ettim simdi at bi team bakam neden yapar acep

SSID gizli modda değil,Kanalları değiştirip denedim...özetlemek gerekirse Air Ties'la,yeni alığım TP-Link modem'de ADSL bağlantısını algılamıyor,Zyxel modem ADSL'i algılıyor ve kablolu bağlanabiliyorum lakin Wireless çalışmıyor

Wireless'ı cep tlfonları,tablet,laptop,TV hiçbir şey görmüyor,Zyxel Modem'in Wireless ışığı yanıyor ama Wireless yok...böyle garip tuhaf bir durum ilk defa karşılaştım ve mantığım almıyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

Hafta ici olaydi bi modem gönderirdim:)

Toplam Hit: 1169 Toplam Mesaj: 9
modem wireless