folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder İos 7.1.1 Root Yada Belirli Klasörlere R/W İzni ?

İos 7.1.1 Root Yada Belirli Klasörlere R/W İzni ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek

s.a. müridler ,

İnternette dfu modundan ssh ile cihaza bağlanıp tekrar yeniden başlatana kadar klasörlere r/w izinleri verildiğini okudum ama denemelerim hüsranla sonuçlandı. şim ilk defa ios kullanan birisi olarak baya bişeler okudum kafam baya karıştı. bana şu işi bilale anlatır gibi bir anlatsanız çok makbule geçer. 

not: ipad mini ios 7.1.1 fabrika çıkışı 7.1 sanırım geçenlerde update dedi tıklayıverdim yükseldi.

Turkish Special Task Forces - Türkiye Fps oyunları derneği. tstfclan.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Amaç nedir? iOS da root işleminin adı Jailbreak olarak geçiyor, ve iOS 7.1.1 için Jailbreak henüz mevcut değil.

Sen tam olarak ne yapmak istediğini söyle, uygun bir çözüm bulalım.

Ehl-i Byte
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek
    trampfd bunu yazdı

Amaç nedir? iOS da root işleminin adı Jailbreak olarak geçiyor, ve iOS 7.1.1 için Jailbreak henüz mevcut değil.

simdi bunda hareketli bir arkaplan var ben bunun formatını ,boyutunu falan bulup kendime yapmak istiyorum . androidde start screenler yapmıştım bunada arkaplana uyarlamak istiyorum. 

yani satın aldığımız cihazda root olamıyoz yani :/ 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek
    piskopatix bunu yazdı
    trampfd bunu yazdı

simdi bunda hareketli bir arkaplan var ben bunun formatını ,boyutunu falan bulup kendime yapmak istiyorum . androidde start screenler yapmıştım bunada arkaplana uyarlamak istiyorum. 

yani satın aldığımız cihazda root olamıyoz yani :/ 

O hareketli arka planın formatını bulup değiştiremezsin hacı, Jailbreak bekleyeceksin, ondan sonra Cydia üzerinden istediğin tweak/customization ı yapabilirsin. Şuan manuel olarak imkânsız.

Ehl-i Byte
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Versiyon düşürerek jb yapman lazım, o cihazda versiyon düşermi bilmiyorum, 7.1.1 bildiğim kadarıyla sadece iphone 4 te jb lendi şerefsizler yakında ios 8 çıkarırlar, bana görede 7.1.1 jb gelmez,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek

araştırdım biraz jailbreaki evet haklısınız. jailbreak olarak hiç bakmamıştım ve bukadar komplike bi iş olduğunu bilmiyordum. canı cehenneme ozaman :/ 

sağolun müridler.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    piskopatix bunu yazdı

araştırdım biraz jailbreaki evet haklısınız. jailbreak olarak hiç bakmamıştım ve bukadar komplike bi iş olduğunu bilmiyordum. canı cehenneme ozaman :/ 

sağolun müridler.

Normalde jailbreak komplike bir işlem değil, hatta anroiddeki root işlemine göre çok daha basit. Ama maalesef şu anda ios 7.0.6 ya kadar jailbreak mevcut. Aslında 7.1.x için de jailbreak açığı bulundu ama public edilmiyor, ios 8 çıktıktan sonra açık devam ederse direk ios 8 dahil sunucaklar. Erken jailbreak koyarlarsa bu sefer ios 8 de hemen fixlerler.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Whisky
    Whisky's avatar
    Erkek

25pp programını dene istersen işini görür diye düşünüyorum. Bu programla app atılabiliyordu ama artık atılan app leri açmıyor ama düzeltme imkanı veriyor her yerine gireblirsin telefonun.

Toplam Hit: 1085 Toplam Mesaj: 8