folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Ios Uygulamalarında Database İşlemi

Ios Uygulamalarında Database İşlemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    intialcatalog
    intialcatalog's avatar
    Erkek

merhaba müridler,

ios ipad uygulamasında veritabanı işlemi nasıl yapıyorsunuz.

Core Data diye bir şey var lakin orada tabloları göremiyorum. Tabloyu oluşturmak için sql kodu yazıyorsun.  

Sql Server Management Studio daki gibi tabloları görüp manuel içerik eklemek tabloları oluşturmak için ne yapmak lazım?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

selamlar,

mobil tarafında sqlite kullanılır hocam, o da biraz basit kalıyor, sqlite içeriklerini görmek için navicate for sqlite kullanabilirsin..

Amacın daha büyük veritabanlarıyla çalışmak ise bir tane webservis yazacaksın ve veritabanına, webservis aracılığı ile erişeceksin. Basit bir restful servis işini görecektir.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ataturkcu1
    ataturkcu1's avatar
    Erkek

Hocam selam,

xcdatamodel diye bir dosya oluşturuyorsunuz. New File deyip Core Data'dan source seçerseniz, oluşturduğunuz bu dosyaya tek tıkla erişip tablolar oluşturabilirsiniz.  Pek araştırmadığınızdan görememişsiniz sanırım, core data stanford university yazarsanız youtube'a, gerekli bilgileri çabucak kaparsınız.

Core data geniş mi geniş bir derya. Yine de bilinir,sağlam ve kapsamlı bir şey yapayım derseniz @unbalanced'ın dediği gibi rest service yazıp uzaktaki database'e erişim sağlamalısınız.

Pragmatism&Realism
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    intialcatalog
    intialcatalog's avatar
    Erkek

ataturkcu1  hocam selam,

Entity oluşturup sutunları ekliyorum fakat benim yapmak istediğim bunu bir editör ile açmak. Sql Server da nasıl tabloya edit diyip içine manuel müdahale ediyoruz onun gibi görüp müdahale etmem gerekiyor. 

Toplam Hit: 816 Toplam Mesaj: 4
ios ipad core data