folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder İpad Pro 10.5 İnç Almayı Düşünüyorum ?

İpad Pro 10.5 İnç Almayı Düşünüyorum ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Bu en son çıkan ipad pro lardan almayı düşünüyorum. %80 pdf yada başka formatlarda kitap okumak amaçlı kullanacağım. %20 de video izlerim.

Elimde şuanda https://www.teknosa.com/urunler/125044243/samsung-sm-p902-galaxy-note-pro-12-2-3g-white-tablet bundan var. 750 gram ve kılıfla beraber 900 gr falan yapıyor. 12.2 inç taşınabilirlik olarak çok kötü. Cihaz baya büyük ve ağır bide artık bozuldu galiba

ekran kendi kendine kilit moduna geçiyor bazen. Şimdi bu ipad lerden pdf okuyan falan var mı? Sürekli elimle zoom yapmadan pdfler net olarak okunur mu 10.5 inc ekranda.

Yani şunu diyebilir miyiz ipadler bir e-book okuyucunun yaptığı işi fazlasıyla yapar. Fiyatı baya fazla yalnız o biraz düşündürüyor. Apple mağazasında 3000 tl. Öğrenci indirimi ile 2800 küsüratlı oluyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle Eokuyucularda hala saglikli sekilde pdf okunamiyor. Cebellesiyosun resmen. Benim düsüncem bu. Eokuyucuyu kitap okumak icin kullanacaksin sadece. Wger amac pdf ise Ipad almalisin. 10.5 inc bence optimal.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek

Aynı cihazı aynı amaçlar için düşünüyordum ancak fiyatı bu isteğimi öldürdü resmen. Şimdi ikinci el 10.1" samsung galaxy note veya yine ikinci el ipad mini 3 - 4 bakıyorum. PDF konusunda da teknoloji mağazalarında inceleyebildiğim kadarıyla sorun çıkartmayacağa benziyor 10.5". Minide biraz sorun olacak gibi ama olsun bir şekilde halledeceğiz artık..

Mustafa
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

E-Book okumak için ipad Mini kullanıyorum. İkinci el aldığım bir cihaz, hiç bir sorun yaşatmaması açısından güzel oldu.

Bu konu ile ilgili söyleyebileceğim şey, eğer PDF dosya formatı ile bir içerik tüketilecek ise, ipad Mini yeterli bir sonuç veriyor ancak mükemmel değil. Ekran boyutu nedeni ile yazılar ufalabiliyor ve bu okumak istenildiği zaman büyütmek gibi ekstra bir adım gerektiriyor.

Eğer epub yada benzeri bir formatta bir içerik tüketilecek ise ipad Mini tam anlamıyla aradığınız cihaz olduğunu söyleyebilirim. Zaten IOS'un iBooks uygulaması sayesinde düzgün bir font boyutunda tüm içeriği tüketebilmek mümkün.

Bahsettiğiniz cihazlara göre artısı daha uygun fiyatlı olması, kitap okumak ve video izlemek için çok yeterli güçte olmasını gösterebilirim. Eksi yön olarak ise, artık IOS güncellemelerini almıyor oluşu olumsuz bir durum oluşturuyor.

Size tavsiyem eğer kitap okuyacak, video izleyecekseniz bahsettiğiniz fiyatlarda bir cihaz almayın. Çok pahalıya gelir sizin için.

Vir sapit qui pauca loquitur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Asus ebooklara bak dostum. hem hafif ben hızlı. işinide görür

alektamovikmovik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek
    uguraba bunu yazdı

E-Book okumak için ipad Mini kullanıyorum. İkinci el aldığım bir cihaz, hiç bir sorun yaşatmaması açısından güzel oldu.

Bu konu ile ilgili söyleyebileceğim şey, eğer PDF dosya formatı ile bir içerik tüketilecek ise, ipad Mini yeterli bir sonuç veriyor ancak mükemmel değil. Ekran boyutu nedeni ile yazılar ufalabiliyor ve bu okumak istenildiği zaman büyütmek gibi ekstra bir adım gerektiriyor.

Eğer epub yada benzeri bir formatta bir içerik tüketilecek ise ipad Mini tam anlamıyla aradığınız cihaz olduğunu söyleyebilirim. Zaten IOS'un iBooks uygulaması sayesinde düzgün bir font boyutunda tüm içeriği tüketebilmek mümkün.

Bahsettiğiniz cihazlara göre artısı daha uygun fiyatlı olması, kitap okumak ve video izlemek için çok yeterli güçte olmasını gösterebilirim. Eksi yön olarak ise, artık IOS güncellemelerini almıyor oluşu olumsuz bir durum oluşturuyor.

Size tavsiyem eğer kitap okuyacak, video izleyecekseniz bahsettiğiniz fiyatlarda bir cihaz almayın. Çok pahalıya gelir sizin için.

ipad mini istememin sebebi tamamen iPhone kullanıcısı olmam. Hem eş zamanlı olarak her şey eşitleniyor, hem de yazı formatını fark ettiği durumda bozulmaksızın büyütebiliyoruz. Ancak fiyatından dolayı Samsung galaxy note 10.1" daha cazip gelmeye başladı. Bir de sim kart desteği ile şirket hattını takıp wifi olmayan yerlerde de (dışarıda) internete bağlanıp daha önceden yüklenmemiş içerikleri yükleyip tüketmeye devam edebilirim diye düşünüyorum. Bir de bilgisayardan dosya aktarması çok çok daha kolay ipad'a göre.

Mustafa
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    atakartal
    atakartal's avatar
    Erkek

Hocam acikcasi konuya yabanciyim ondan soruyorum. Bu ipad mini olsun veya diger ekitap okuyucular olsun normal elindeki telefondan ne farki var? Mesela kendim google kitaplik uygulamasindan okuyorum isik ayari olsun yazi boyutu ayari olsun yeterli rahatligi sagliyor ayrica telefonun kucuk olup rahat tasinabiliyor olmasida diger bir artisi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek
    atakartal bunu yazdı

Hocam acikcasi konuya yabanciyim ondan soruyorum. Bu ipad mini olsun veya diger ekitap okuyucular olsun normal elindeki telefondan ne farki var? Mesela kendim google kitaplik uygulamasindan okuyorum isik ayari olsun yazi boyutu ayari olsun yeterli rahatligi sagliyor ayrica telefonun kucuk olup rahat tasinabiliyor olmasida diger bir artisi.

Benim iki sebebim var. Birincisi telefonun ekran boyutunun (4") yetersiz kalması. İkinci sebep de telefonun şarjının normal kullanımda bile bir türlü tatmin etmiyor oluşu ki buna pdf okuma, video izleme gibi görevler de yüklersek pirizin yanından çok da ayrılmamam gerekiyor. Power Bank aldım ama telefonun bir parçasına dönüştü adeta. Pirizin yanından ne zaman ayrılırsam, marketten uzak bir yere gidip geleceksem mutlaka power bank'ı ve kablosunu yanıma almadan gidemiyorum.

Mustafa
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Yorumları okudum. Fiyat fazla olmasa alıcam hemen ama fiyat çok düşündürüyor. Belki 9.7 inc olan 1.500 tl civarındaki ipadlerden alırım. Şuan kullandığım tabletimin kılıfını çıkardım. Kılıfın içinde plastik vardı. Baya hafifledi alet.Ama yine 12.2 inç taşınabilirlik olarak çok kötü.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

sadece kitap okumak için pro alınmaz 

Toplam Hit: 1749 Toplam Mesaj: 10
ipad