İphone 12 Mini NFC Okuma Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhaba, iphone 12 minilerde ibildiğim kadarıyla nfc anteni var ve bu benim için hayati öneme sahip.

bugün tc kimlik kartını banka uygulamasından okutmaya kalktım lakin herhangi bir tepki alamadım.

kullanmış olduğuım bir sağlık sensörü de vardı.onu da bir deneyeyim dedm o da nfc ile çalışıyordu diyerekten.

onu da ahizeye yaklaştırınca tepki alamadım. 

denetim merkezinde eskiden nfc aktif edip kapatma varmış ancak şimdi yok .

apple da diagnostic yeri de bulamadım. telefon da arıza olma ihtimali çok düşük çünkü yeni temin ettim ve bir kazası vs yok.

bilgisi olan veya bir özellik açılması mı gerekiyor bilemediim daha demin ayarları da sıfırladım ancak yine değişen olmadı.

bilgilendirme için teşekkürler

rapidhacker550 tarafından 21/Haz/21 00:41 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iPhonelarda NFC sadece Apple Pay ile çalışıyor diye biliyorum. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Türkiye hesaplarda nfc özelliği otomatik olarak kapalı iphone 6 modellerinden beri tüm iphonelarda nfc özelliği var fakat ülke bazlı çalışıyor

yeni bir hesap açıp ülke ve bölge ni ABD yaparsan nfc çalışacaktır falat Türkiye de olup yurtdışında desteklenmeyen uygulamalarda sıkıntı yaşayacağın gibi her satın almanı da daha pahalı yaparsın.

https://iphone-tricks.com/tutorial/11057-how-to-use-nfc-on-iphone#Which_iPhones_are_NFC-enabled

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

yok hocam uygulama bazlı bir olay var.

librelink diye bir uygulmaa var mesela bir çok insan kullanıyor  glukozu kontrol et diye butona basıp okutuyorsun nfc anteni çalışıyor anlayacağınız.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

iphone7 varken bende tr cihazı ve hesabım tr iken sorunsuz ziraaten kimlik kartını okutarak işlem yapmıştım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Sorunsuz kullanabilirsiniz, herhangi bir kısıtlama mevcut değil. Bazen zor okuyor bizim kimlik kartlarını. Dün Vakıf bankta işlem yaptım. Kameranın hemen sol tarafına dokundurun dik tutarak.

Yubikey'de hiç sorun olmuyor,  çat diye okuyor.

Twitter: @CanKirca
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

Sorunsuz kullanabilirsiniz, herhangi bir kısıtlama mevcut değil. Bazen zor okuyor bizim kimlik kartlarını. Dün Vakıf bankta işlem yaptım. Kameranın hemen sol tarafına dokundurun dik tutarak.

bildiğim kadarı ile iso14443 destekli cardlari sadece destekliyor. Kendin apdu command yollayamiyorsun. Android e göre çok farklı. Apple'in koyduğu standartlar ile kullanıyorsun. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

Hocam ben de bankada da kullanmak istedim tepki vermiyor. Vakıfbank'ta hangi sekmede kullanım imkanı sağlıyor NFC ? 

Toplam Hit: 815 Toplam Mesaj: 8
iphone nfc özelliği