İphone İcloud Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Örnek vereyim be fotoğraf çekiyorum tak Atıyor icloud hesabına fotoğrafı. Fakat işin Saçma kısmı fotoğrafı telefondan silince icloud hesabımdanda siliyor. Ne Anladım ben bundan ?

Ben istyorumki telefondan silince icloud hesabımda kıyamet kopana kadar dursun. 

Varmıdır bir çözümü?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

mustafa bu ayfonu sen başıma bela ettin çözümüde sen bulacan :D

en mantıklı çözüm onedrive her zamanki gibi mustafa.

onedrive uygulamayı indirip ayarlardan bütün yedeklemeyi açıyorsun.

film rulosu klasörüne başlıyor yedek almaya.

hem tarihe göre sıralıyor hemde çektiğin resimleri tanımlayarak hangi katagoride olduğunu belirliyor.

mesela : toplu foto çekindin gurup bölümüne alıyor. çiçek çektin çiçekler bölümüne alıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

herhalde arada icloud yedek yapacaksın hocam kendisi otomatik almıyor mu :S

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

google plohos yükle icoud u kapat  30 gb foto ve videom var belki daha fazla icloud la mı uğraşcam hacı  :D 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı

herhalde arada icloud yedek yapacaksın hocam kendisi otomatik almıyor mu :S

alıyor ama fotoğrafı silince icloud un içindende siliyor. bu durumda yedekleme yapmanında bir anlamı kalmıyor.

telefonun hafızası dolduğunda bir fotoğraf silmek istediğinde bir yedeği icloud içinde kalmıyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Onedrive, Google Photos vs gibi çözümleri bende biliyorum ve kullanıyorum fakat Apple gibi en ufak detayı düşünen bir şirket böyle bir mallık neden yapmış anlayamadım. Birde 100 GB vs alan satıyorlar sanki doldurabilecekmiş gibi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Onedrive, Google Photos vs gibi çözümleri bende biliyorum ve kullanıyorum fakat Apple gibi en ufak detayı düşünen bir şirket böyle bir mallık neden yapmış anlayamadım. Birde 100 GB vs alan satıyorlar sanki doldurabilecekmiş gibi.

Apple'ın olayı senkronizasyon. sen macbook'unda ya da ipad'inde de iphone'unda gibi takılabil diye adamlar otu boku senkronize ediyor.

Bunu yaparken de diğer kullanıcıların mac den başka bir sistem kullanmadığını düşünüyorlar. (ibnelik de bu zaten)

Durum böyle olunca aslında iclouda atmadığın fotoğraflarının bile mac ile senkronize olduğunu düşünüyor. yani sen mac in deki fotoları (dolayısıyla iphone undaki fotoları) yedeklemeyip (yedeklediğin klasör iphoneun senk. klasöründen farklı olmalı) silersen onların tamamen gereksiz olduğunu düşünüp o da siliyor. 

ALlahtan icloud drive çıkardılar. Yahu fotoğraflarım müziklerim uygulamalarım bilmemnelerim herşeyim bi yere(icloud) yedekleniyordu ama gidip bakabileceğim bi dosya sistemi yoktu. sonunda  çıkardılar da icloud drive ı birazcık rahat ettik.

Daha da rahat etmek isteyenler satsınlar iphone u. Kurtulsunlar. Keza ben öyle yaptım.

işin özü: icloud a yedeklemeyi açık bırakıp iclouddan senkronizasyonu kapatmalısın. illaki bi yerde ayarı vardır. (bu düşünce yapısı da zamanla "kesin o da yoktur aq" a dönüşüyor)

Yapay zeka, zeka değildir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Beyler olayı çözdüm :

Apple telefonun galerisini bulut uygulaması olarak görüyor. Ayarlardan en iyi depolamayı seçerseniz hafıza doldukça duruma göre eskiden başlayıp fotoğrafları siliyor. Fotoğraf yinede galeride gözüküyor ama üstüne tıklayınca netten indiriyor öyle tasarruf ediyor yerden. Yani galeriden resimleri silmeyin bu sefer buluttanda siliyor.

Toplam Hit: 1082 Toplam Mesaj: 8
icloud