folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder İphone Pil Tasarrufu Modu Ne Kadar Etkili?

İphone Pil Tasarrufu Modu Ne Kadar Etkili?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek

Bu videoda karşılaştırma yapmış ama neredeyse fark yok sadece yüzde 2 civarı daha iyi pil tasarrufu modu.

O kadar fark için de performansdan kısmaya değmez açıkçası.

https://www.youtube.com/watch?v=AqhAj-vI10M&feature=youtu.be

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Kullanım karşılaştırması yapmış sadece. Asıl tasarruf ekran kapalıyken yapılır

Tuşları kilitlediğindr işlemci frekansını düşürüyor, wifi Bluetooth vs kapatıyor, 4g den 2g ye dönüyor, senkronizasyon dedikleri muhabbeti kapatıyor olabilir. Bu da bekleme süresinde gözle görülür artış demek. Yoksa bataryanın bu kadar stabil olması güzel bile

noname tarafından 12/Haz/21 08:14 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek

Katşılaştırma falan bilmem ama dağa bayıra gidince normal modda sarjım 4/6 saate birerken tasarruf modunda 10/12 saati buluyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

tasarruf modları kullanım şeklinize göre fark gösterir.

seknonizasyonu çok fazla mail kurumsal exchange kullanan adam için tasarruf modu daha etkilidir.

ama sadece oyun oynayan browserda gezen adam için bir espirisi yok.

neyi kısıtladığına bağlı.

hayatında et yemeğen adamın 1 hafta vejeteryan olması ile , gut hastasının eti bırakması farklı şeyler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Amoled ekran kullanıyorsanız temayı siyah yapın bayağı fark ediyor. Çünkü Oled ekranlarda siyah renk o bölgedeki pikselin sönmesiyle ortaya çıkar. Yani ekranın o kısmı kapalı oluyor. Buda şarj tüketimine yansıyor.

LCD ekranda siyah temanın bir esprisi yok. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    samast bunu yazdı

Katşılaştırma falan bilmem ama dağa bayıra gidince normal modda sarjım 4/6 saate birerken tasarruf modunda 10/12 saati buluyor.

Dört saatte şarjım bitse ateş ederim o telefona 

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hocam yorumlar konu için fazlası ile yeterli hatta efsane ama ben yine kullanıcı olarak birşeyler yazayım.

hayati önem taşıyan bir iş gelmişti başıma.

şarjım yoktu ve düşük güç moduna aldım telefonu.

1 saate bitecek pil tüm geceyi idare etti.

bu süre içinde sadece gelen aramaları cevaplayıp whatsapp tan konum atttım birkaç mail cevapladım.

öyle birşey ki önemsiz gibi ama ayfonun en baba özelliği aslında.

aynı şeyi andoritte yaptığımda rezil olmuştum zamanında. ne mail gelmişti nede başka işimi çözebilmiştim.

azıcık yazlıma karşı bilgin varrsa ayfonun bu işlerde ne kadar başarılı olduğunu kendin zaten çözersin.

Toplam Hit: 875 Toplam Mesaj: 7
iphone iphone low power