folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder İphone'da Olup, Android De Bulamadığım İşe Yarar Önemli Özellik

İphone'da Olup, Android De Bulamadığım İşe Yarar Önemli Özellik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Merhaba güzel insanlar,

İphone'nun not defterinde ki bir yazıyı whatsapp dan birine göndereceğim zaman, önce gönderilecek olan yazıyı bana düzenleme fırsatı veren dev bi ekran geliyor, orda düzeltiyorum sonra gönder diyorum. Böylelikle yazının orjinali not defterin de halen durur vaziyette oluyor. 

Mesela Depo sipariş listem var. Ben bu listenin tamamını göndermiyorum çünkü bazı ürünlerden istemiyorum, bu istemediklerimi o bahsettiğim düzeltme bölümünde listeden çıkartıp öyle gönderiyorum.

Android de ise o düzeltme bölümü var ama Whatsapp ın normal gönderi penceresinde duzeltebiliyorsun. Orası da küçücük bi alan, düzeltmesi çok zamanımı alıyor. Defalarca listeyi aşağı yukarı kaydırıp duruyorum.

Aslında bu sadece bir uygulama tavsiyesi konusudur.

Özetle;

Android telefonlar da, iphone'da ki gibi Not defterinden bir notu göndermeden önce; O notun bir kopyasını dev ekrana yansıtıp bana orada düzenleme fırsatı verip, notun burada düzenlediğim kopyasını gönderme fırsatı veren bi uygulama var mıdır?

Edit:

İphone da böyle;

https://youtu.be/5Y7zu3HmMyY

Android de böyle;

https://youtu.be/pzockSe0tLg

Edit:

Kendi çözümüm;

https://youtu.be/HMpl-JMV_5c

rahmandaburda tarafından 05/Eyl/19 21:05 tarihinde düzenlenmiştir

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hocam tam işini görürmü emin değilim. Sık sık android ve iphone arası gidip gelen biriyim bu sebeple cihazların kendine özel not defterleri bana uymuyor.

Yani iphone X den Huawei ye - Huawei den iphone X e geçerken herşeyim de benimle birlikte gelmeli ve bunun için bilgisayar kullanmadan yapmalıyım sadece WIFI ile.

Çözümüm de şu yönde oldu

Tüm fotoğraflarım Google Photosda.

Tüm notlarımı da önce Evernote programını kullanmayı denedim , fakat onda çok fazla kısıt var ücretsiz versiyonu yok şu kadar cihazla senkronize olacak yok 2 kullanıcı olacak vs derken 

Google Keep e geçtim 2 sene önce.

Google Keep en güzel yanı aynı google photos gibi platformdan bağımsız olarak hem ios , hem android hem web de hemde masa üstü uygulaması olarak çalışabiliyor.

Yani bir not alıyorum aynı not kullanıcı limiti sınırı sayısı olmadan tüm cihazlarım ile senkronize oluyor.

Paylaşma olayına gelirsek yani paylaşmadan düzenleme pek anlayamadım senin durumu video çekip atarmısın yada keep i denermisin? 

NOT : google keep'de yine ortak çalışan ekleyip aynı nota farklı kişilerin müdahale etmesini sağlayabilir ve büyük değişiklikler yapacaksan kopya oluştur diyip onu düzenleyip gönderip sonra silebilirsin vs.

PanxeR tarafından 05/Eyl/19 11:27 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Sen böyle bir uygulama istedin de biz sana böyle bir uygulama yazmadık mı ? Hele bak hele....

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı

Hocam tam işini görürmü emin değilim. Sık sık android ve iphone arası gidip gelen biriyim bu sebeple cihazların kendine özel not defterleri bana uymuyor.

Yani iphone X den Huawei ye - Huawei den iphone X e geçerken herşeyim de benimle birlikte gelmeli ve bunun için bilgisayar kullanmadan yapmalıyım sadece WIFI ile.

Çözümüm de şu yönde oldu

Tüm fotoğraflarım Google Photosda.

Tüm notlarımı da önce Evernote programını kullanmayı denedim , fakat onda çok fazla kısıt var ücretsiz versiyonu yok şu kadar cihazla senkronize olacak yok 2 kullanıcı olacak vs derken 

Google Keep e geçtim 2 sene önce.

Google Keep en güzel yanı aynı google photos gibi platformdan bağımsız olarak hem ios , hem android hem web de hemde masa üstü uygulaması olarak çalışabiliyor.

Yani bir not alıyorum aynı not kullanıcı limiti sınırı sayısı olmadan tüm cihazlarım ile senkronize oluyor.

Paylaşma olayına gelirsek yani paylaşmadan düzenleme pek anlayamadım senin durumu video çekip atarmısın yada keep i denermisin? 

NOT : google keep'de yine ortak çalışan ekleyip aynı nota farklı kişilerin müdahale etmesini sağlayabilir ve büyük değişiklikler yapacaksan kopya oluştur diyip onu düzenleyip gönderip sonra silebilirsin vs.

Hocam yazıya video ekledim bundan bahsediyorum

İphone da böyle;

https://youtu.be/5Y7zu3HmMyY

Android de böyle;

https://youtu.be/pzockSe0tLg

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı

Sen böyle bir uygulama istedin de biz sana böyle bir uygulama yazmadık mı ? Hele bak hele....

Harikasın hocam :)) Bekliyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Notu düzenle

Hepsini kopyala

Notu kaydetmeden kapat

Watsappta kime göndereceksen onun ekranındaki mesaj bölümüne yapıştır.

Profit

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Notu düzenle

Hepsini kopyala

Notu kaydetmeden kapat

Watsappta kime göndereceksen onun ekranındaki mesaj bölümüne yapıştır.

Profit

Konuya video ekledim hocam, Android de Whatsapp yazma bölümünde alan küçük. bunun gibi 17 tane daha liste var, hepsini o küçük alanda düzeltmek çok zaman alıyor, İphone da nasıl olduğuna dair videoya da bakabilirsiniz, Orda alan büyük hızlıca düzeltip gönderiyorsun.
    Ürünün sonunda rakam yoksa ürünü siliyorum. Ürünün başında ki rakam depoda olması gereken stok sayısı o sayıya tamamlıyorum. Yani gönderirken o rakamları da siliyorum, geri kalanı gönderiyorum.

rahmandaburda tarafından 05/Eyl/19 12:54 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

knk olay tamamen whatsapp ile alakalı 

ios da tam ekran düzenlemeye sahip android de küçük ekranda yani senin not uygulaman ile alakalı değil durum.

çözümü olacağını sanmıyorum whatapp değiştirmediği sürece.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı

knk olay tamamen whatsapp ile alakalı 

ios da tam ekran düzenlemeye sahip android de küçük ekranda yani senin not uygulaman ile alakalı değil durum.

çözümü olacağını sanmıyorum whatapp değiştirmediği sürece.

Ama yinede not defterine de böyle bi özellik konabilir. Gönder tuşuna bastığın zaman karşına ikinci bi düzeltme ekranı gelecek. Bu kadar basit, Adamlar neler yapıyorlar. Eminim biri yapmıştır bunu. Bilinen bi uygulama vardır umarım.

Up olsun.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Kendi yöntemimi buldum. Bu 2 not defterini Aptoide uygulamasında buldum. Hem yazılar küçük sayfa büyük, hemde reklam barındırmıyorlar.

Notepad uygulamasında Listeleri bırakıcam. Gönder yaparken önce BlackNote uygulamasına göndercem. Orda düzeltip Whatsapp la kişiye göndercem. BlackNote uygulamasını atık kutusu gibi kullanıcam. Yılda bir kere de içersinde ki atık notları toplu olarak silerim tamamdır.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Bu da videosu;

https://youtu.be/HMpl-JMV_5c

rahmandaburda tarafından 05/Eyl/19 21:03 tarihinde düzenlenmiştir