İplik Üretim Planlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-alper
    By-alper's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Herkese mrb. arkadaşlar.

Elinde Tekstil iplik üretim planlama programı olan varmı.Veya program şart değil hazır excel şablonuda olabilir.

Link; program;Excel şablonu olabilir farketmez.

Hiç Hata yapmamış bir insan, Yeni bir şey denememiş demektir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Hocam bende uzun bir dönem planmada çalıştım.

Bağlı olduğum makine müh. kendi bir şablonu vardı. Ordan otomatik olarak giriyordu rakamları örneğin kapasite dışına çıkınca kırmızı oluyordu sonuç haneleri.

Yani şu şekildeydi Camın fabrika kodu üretilecek adet proses her bir cam için geçen süre toplam m2

Excel tabloda atıyorum hat 5 ARF0605 kodlu cam üretilicek o kodu giriyor özelliklerini diğer sayfadaki DATA verisiden alıyor en basitinden camın kalınlığı hangi çeşit olduğu en boy oranını kısaca bilgisini döküyordu. Hat 5 bu cam için uygun olmayabilir bunu biz biliyorduk. O zaman hat 6 ya işliyorduk planda. Keşke excel tablosu olsa da göstersem sana

Şimdi biz üretim sahasını ve makine parkurunu bilmediğimiz için bunu bizim yapmamız zor görünüyor kanımca.

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Hocam içeriğe tam bakmadım ama belki işine yarayan bir şey çıkar

http://megep.meb.gov.tr/mte_program_modul/modul_pdf/542TGD441.pdf

طדṮ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

nebimin uretim programi var ona bak

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
Toplam Hit: 1499 Toplam Mesaj: 4