folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Is İcin Kullandiginiz Yararli Programlar

Is İcin Kullandiginiz Yararli Programlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar,

Bir kac kere konuyu acmak istedim ama hep araya bir seyler girdi acamadim. Simdi firsat bulmusken sorayim.

Kullandiginiz ve yararli olarak gördügünüz yazilimlari paylasirsaniz sevinirim. Kendi kullandigim bir kac tanesini paylasayim.

1-

Task olaylari icin TFS kullaniyoruz (tabi build olayi ve test icin, kod barindirma icin de kullaniyoruz) ancak bazen cabuk task almak gerekiyor o zaman WunderList'i kullaniyorum. Olusturdugum genel basliklara kullanan diger arkadasi ekliyorum onunla mesajlasabiliyorum. Task bitince tiklayip (ücretsiz)tamamlayabiliyorum. Metin ya da dosya tabanli notlar alabiliyorum, alarmlar ekleyebiliyorum vs.

2- Kagida yazmak yerine hizlica yazabilecegim birden fazla notlar olusturacagim basit bir program, SimpleNote.  Cok ahim sahim bir seysi yok. Sadece notlarinizi barindirabilirsiniz daha sonra nerede kullanmak isterseniz kullanirsiniz. (ücretsiz)

3-  Calisanlarin hangi projede kac saat calistiklari ve ne yaptiklarini tutan karmasik bir sistem. Müsteriye sadece fatura verilmiyor, yanin da bir de neler yapilmis oldugunu ve hangi icin ne kadar sürdügünü gösteren bir rapor da veriliyor. Ayrica proje tipi olarak, intern, garanti, zorunlu olmayan is,ücretli is gibi kategoriler belirlenebiliyor. Bunun yaninda calisanlar tatil almak istediginde yine bu program üzerinden hangi zamanlarda tatil almak istedigini seciyor ve sef ya da sorumlu kisi oradaki tatil tablosuna bakarak tatili onayliyor.  Ayni zamanda birileri ticket acinca da buraya ekleniyor vs. Baya karisik bir sistem cok detayini bilmiyorum. Uygulama adi Steps Business Solutions  (ücretli)

4- Ben kullanmiyorum ama bir kac calisma arkadasi kullaniyor. Belli bir projede/iste ne kadar calistigini kronometre gibi tutuyor. Böylece Steps'e girerken tam dogru olarak saatleri dogru olarak girebiliyorlar. (ücretsiz)

https://www.epiforge.com/grindstone/ 

5- Network Password Manager Local network da herkesin ortak kullandigi password ve login bilgilerini tutmak kullaniliyor. istediginiz section a istediginiz kisiler icin izinler verebilirsiniz. (ücretli)

Bu tarz isleri kolaylastiracak programciklar varsa paylasirsaniz sevinirim.

unbalanced tarafından 11/Ağu/17 15:57 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

1. Önceden verilmiştir ama burayada yazayım. Bilgisayar ekranının göz yormaması için Flux

2. Resim numaralandırma, resim üzerinde basit işlemler için güzel program. Resmi bununla açtıktan sonra drawbord a girin. Yapılan herşeyin çalışırken düzenlenebiliyor olması da hoş. FastStone

3. Autocad programı lisanstan mütevellit sıkıntı oluşturuyorsa onun yerine DraftSide ın ücretsiz versiyonunu kullanabilirsiniz. 

4. Pdf birleştir, böl, parçala için güzel programdır, ben severim kendisini. PDFSAM

Bunların hepsini de kullanıyorum bu arada.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

bilgisayarı ilk açtığımda 4-5 tane progrm ve excelde makro çalıştırmam gerekiyor.

bat dosyası hazırladım içine programları ekledim. excelide açılınca makro çalıştırmaya ayarladım. sadece bat dosyasını çalışıtırıyorum bütün programlarım açılmış ve göndermem gereken maillerde excelde kayıtlı olduğundan, bir tıkla bir çok işi hallediyorum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

https://prnt.sc/

ahanda bunu kullanıyorum. Çok çok çok işime yarıyor :) 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

herkesce bilinenlerden cok biraz daha spesifik olsa daha iyi olur. flux u nerdeyse 10 yildir kullaniyorum burada da konusunu acmistim cok eskiden sanirim. printscreen toll u icin de farkli seyler kullaniyoruz.. Ama o kadar avantaj saglamiyor. Bahsettigim seyler daha cok iste cok ise yarayacak seyler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

trello 

any.do

pushbullet

flux 

google drive 

pocket.io

chrome uzak masaustu

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam is takibi icin Asana kullaniyorum, oncesinde trello kullandim, Asana biraz daha yetenekli o yuzden ona gectik. Simdi de Bitrix24'e bakiyorum, icinde wiki destegi, gantt chart, time tracking falan daha duzenli bir halde. Ama arayuzu biraz daha karisik. Task yonetimi icin incelemek istersen aklinda bulunsun.

Pomodoro'yu hayatina entegre edebilen birisiysen https://pomodoneapp.com/ a bi bak. Asana tasklari ile entegre calistirabiliyorsun muhtemelen wunderlist ile de calisiyordur.

Hizli notlar almam gerekirse, google keep kullaniyorum web sitesi, mobil uygulamasi falan var, notlari paylasabiliyorsun ilkel google docs gibi :)

Sifre islemleri icin LastPass kullaniyorum ama benimki kisisel, senin verdigin cozum kurumsal gibi. Last passin guzel tarafi mobilde falan da form dolduruyor, ve parmak izi ile dogrulama yapabildigi icin parmak izimi okutarak butun uygulamalarima giris yapabiliyorum.

Proje kodlarimizi da gitlab uzerinde tutuyoruz. Kucuk takimlar icin private repo konusunda gayet kullanisli. Muhtemelen biliyorsundur zaten bu siteyi :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

ShareX

Everything

Feed Notifier

Sandboxie

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

everything = windowsun kendi dosya arama özelliğinden çok daha iyi ve saniyede buluyor.

flux = monitördeki mavi ışınları azaltıyor günün her saatinde en ideal ışığı ayarlıyor.

prntscr ekran görüntüsü alıyor bildiğin print screene basıyorsun seçmek istediğin alanı seçiyorsun üzerine not işaret vs. kaydetmek gibi birçok işlevi seri şekilde yapmanı sağlıyor.

bu üçü favorim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

paylasitigi programlar icin ne ise yaradigini yazan arkadaslara tesekkur ederim.

unbalanced tarafından 12/Ağu/17 12:32 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Revo Uninstaller = kaldırdığım programın kalıntılarınıda regeditten ve kurulduğu yerden temizliyor vazgeçilmezimdir 
    Auslogics boostspeed = Kayıt defteri düzenleme disk birleştirme çerez temizleme gibi nice özellikleri olan 2 yıldır bilgisayarımı hala ilk kurduğum kadar temiz ve sıkıntısız kullanmama vesile olandır kendileri

Toplam Hit: 539 Toplam Mesaj: 11
yararli programlar