folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder İş Kanununu Bilen Müridler Yardımcı Olabilir Mi?

İş Kanununu Bilen Müridler Yardımcı Olabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba, cuma günü kıl dönmesi ameliyatı oldum hastanede yatıyorum. Yarın taburcu olacam ve doktor 1 aylık rapor vereceğini söyledi. İyikşme süreci sandığımdan uzun ve sıkıntılı çıktı maalesef. Şimdi rapor yarından itibaren 1 ay süreyle verilecek ve işveren e yollayacağım. Bir kaç sorum var...

Son 3 ay yatan bürütler 1188 - 1105-1790 (part çalışıyorum) 1 aylık rapor da ortalama ne kadar ödeme alırım?

Çalışmadığım sürenin parası ne kadar zamanda yatar? (E devletten hesap tanımladım)

İşveren rapor süresi uzun diye işten çıkarmaya kalkar mı?  Kalkarsa yasal haklarım neler? çıkarırsa kıdem ve ihbar vermek zorunda değil mi?

Come On Cj
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Rapor parasi burut uzerinden odeniyor diye biliyorum

Sonraki ayin 8inden sonra heaaba yatmasi lazim

30 gunluk rapordan dolayi seni cikartamaz. Cikartirsa tazminat vermek zorunda. Vermezse mahkeme ile alirsin o da 1 2 sene surer

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Rapor parasi burut uzerinden odeniyor diye biliyorum

Sonraki ayin 8inden sonra heaaba yatmasi lazim

30 gunluk rapordan dolayi seni cikartamaz. Cikartirsa tazminat vermek zorunda. Vermezse mahkeme ile alirsin o da 1 2 sene surer

Teşekkür ederim hocam

Come On Cj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

ayakta tedavilerde 2/3, yatarak tedavilerde işgöremezlik ücreti 1/2'si ödeniyor hocam.. Yazdığınız rakamlar son 3 aya ait brüt tutarlar mı yoksa net mi? birde son 3 aylık prim gün sayısı kaç? Birde son 3 ay içinde ikramiye ödendi mi?

essan tarafından 23/Tem/17 23:07 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

ayakta tedavilerde 2/3, yatarak tedavilerde işgöremezlik ücreti 1/2'si ödeniyor hocam.. Yazdığınız rakamlar son 3 aya ait brüt tutarlar mı yoksa net mi? birde son 3 aylık prim gün sayısı kaç? Birde son 3 ay içinde ikramiye ödendi mi?

Hocam yazdığım rakamlar bürüt. Herhangi bir ikramiye yok , toplam gün sayısı 36.son 3 ay

Come On Cj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    stockholm8 bunu yazdı
    essan bunu yazdı

Hocam yazdığım rakamlar bürüt. Herhangi bir ikramiye yok , toplam gün sayısı 36.son 3 ay

Verdiğin bilgilere göre 1570-1590 TL arası para alırsın hocam..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı
    stockholm8 bunu yazdı
    essan bunu yazdı

Verdiğin bilgilere göre 1570-1590 TL arası para alırsın hocam..

Hocam eğer öyleyse çok iyi, çünkü ben çok daha düşük hesapladım. Benim primle beraber aldığım en yüksek maaş 1300tl civarı. Sanki yanlışlık var gibi geldi. Ayda 12 gün çalışıyorum bu arada.

Come On Cj
Toplam Hit: 1173 Toplam Mesaj: 7
ameliyat rapor tazminat işveren