İş Kazası Bilirkişi Raporları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

Hacılar selam, haberlerde denk geldiğimiz şu okulda kazan patladı, bu fabrikada buhar kazanı havaya uçtu, kule vinç devrildi gibi iş kazalarının bilirkişi raporlarını araştırıyorum, nereden temin edebilirim, makine mühendisleri odasını aradım, bizler veremeyiz dediler, bu konuda bilgisi olan var mıdır. 

Direkt olarak ilgilendiğim kısım iş ekipmanları ile ilgili olan kaza bilirkişi raporları. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

iş güvenliği uzmanlarından bulabilirsin hocam ama kimse vermek istemez herkes bişeyler saklama ihtiyacı duyduğundan

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

hocam adliyede eşin dostun varsa katip falan, onlardan da alabilirsin

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

soruşturma dosyasının gizliliğini ihlal olacağından dolayı kimse sana örnek vermez.

bilirkişi işinde güzel para var diye duyduysan eğer adliyede tanıdıkların yoksa o pastadan payını alamazsın. :-)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Zamanında ben de yazmıştım ama nerdeyse 20 sene oluyor...

Raporda esas, kazânın oluş nedenleri ve kimlerin nelerin ksusrlu olduğunu (maddi kanıt ve ifadelere dayanarak) belirlemektir

İş ekipmanlarından kastın nedir?

Adliyeden belki bitmiş davaların raporlarını alabilirsin..

https://isgfrm.com/forums/is-kazasi-bilirkisi-rapor-ornekleri.43/

http://www.ismevzuati.com/?page=pages&cat=9

http://www.isgforum.net/threads/%C3%96l%C3%BCml%C3%BC-i%C5%9F-kazas%C4%B1-bilirki%C5%9Fi-raporu-2014.13770/

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı

soruşturma dosyasının gizliliğini ihlal olacağından dolayı kimse sana örnek vermez.

bilirkişi işinde güzel para var diye duyduysan eğer adliyede tanıdıkların yoksa o pastadan payını alamazsın. :-)

hacı ben iş ekipmanları periyodik kontrolü hizmeti veriyorum, fabrikalarda ki, forkliften tut, bahar kazanına, kompresörlere, hava tanklarına, kalorifer kazanı, iş makineleri, boyama makineleri falan filan, tanım olarak iş yapmaya yarayan alete iş ekipmanı diyorlar ve bunun periyodik kontrol raporunu istiyorlar, ben de bu alanda firma sahibiyim, benim peşine düştüğüm olay, kontrolünü yaptığım ekipmanın genel bir kontrol kriteri var, ben istiyorum ki asıl kazanın geldiği noktayı bilirsem çok daha iyi bir kontrol yapmış olurum. Bütün mesele bu... 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

yasal bişey varmı bilmemde . 

bizim millet çok tuhaf . o evrağı istedinmi evrak dışışnda her şeyi düşünür. acaba bizim işemi çökecek , müfettişmi benimi denetliyor , kesin şikayet var ajan yollamışlar . 

bana sorarsan o işi yapan yerleri sırayla ara sor . 1 23 3 4 5  illa biri yardımcı olur . aramak en seri en temizi.  birde mail ede dönüş yapıyorlar ilerleme var :D 

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    syklops bunu yazdı
    MbK bunu yazdı

hacı ben iş ekipmanları periyodik kontrolü hizmeti veriyorum, fabrikalarda ki, forkliften tut, bahar kazanına, kompresörlere, hava tanklarına, kalorifer kazanı, iş makineleri, boyama makineleri falan filan, tanım olarak iş yapmaya yarayan alete iş ekipmanı diyorlar ve bunun periyodik kontrol raporunu istiyorlar, ben de bu alanda firma sahibiyim, benim peşine düştüğüm olay, kontrolünü yaptığım ekipmanın genel bir kontrol kriteri var, ben istiyorum ki asıl kazanın geldiği noktayı bilirsem çok daha iyi bir kontrol yapmış olurum. Bütün mesele bu... 

Dediğim gibi dosyalardan kimse örnek vermez.

Ben şahsen vermezdim. Çünkü örnek vermiş olurma soruşturmanın veya kovuşturmanın mına koymuş olurum. :-))

Bu ürünlerin de mevzuata göre kontrolünü yapmak düşünüyor sana.

Bozuk asansöre sağlam damgası koyarsan bilirkişi de mevzuata göre sorumluluk kimdeyse ona koyar. Olay tamamen bu zaten.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Periyodik kontrol raporu verebilmen için makina mühendisi olman lazım.. Firma sahibi isen raporu muhendisinin vermesi lâzım...

Uygunsuz makinaya çalışır raporu verir de kazaya neden olursa bu da benim gibi kıl mühendise denk gelirse başınız ağrır 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

her isin bir i*neligine kacmayalm artik ya, kablo kopar ek yapariz hemen bant sarariz... olmasi gereken ek yap lehimle makaronla ama iste biz en ufak bunu bile yapmazken ne kaza eksik olur ne adalet terazide durur... niye bunu yazdim bende anlamadm gece gece akllima geldi dokem dedim affola.. :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

adliyede calisan biri olarak sunu gordum katipler genelde tanidik bildik hakim tarafindan raporlari begenilen yada bol hediye getiren bilirkisilere dosya verirler ama muhtemelen anlasip da bilirkisiden rusvet alan da vardir. bizde idari para cezalarina itirazlar gelince acikcasi ilk zamanlar diger arkadaslara sordum bildik biri var mi diye cunku zamaninda is yapsin isini iyi bilsin dosya pesinde kosturtmasin istiyorsunuz o yuzden belirli bilirkisilere alisinca onlarla devam ediyorsunuz. bizde bilirkisi isi nadir cikiyor ama bazen oyle dosyalar geliyor ki bilen kisi bulamiyorsunuz :)

neyse bilirkisilere ulasman bence en dogrusu olur. listelere sizin ulasma imkaniniz yok ancak adliye bilgisayarlarindan girince aciliyor en azindan burada oyle. bir kac kisiye ulasip sorman kaynagindan raporu istemen daha iyi olur bence

İmzalamazsam ne olcak?
Toplam Hit: 1687 Toplam Mesaj: 11
iş kazası bilirkişi raporu