folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İş Planlama-İş Geliştirme Adımları.

İş Planlama-İş Geliştirme Adımları.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Merhabalar hocalar/üstadlar.

Pandeminin vermiş olduğu ekonomi darbeleri ve iş sektöründe yaptığı ters hareketlere istinaden insanların evden sipariş verip marketi ayağına kadar getirmesi yeni bir iş alanı oluşturdu.

Bu iş alanı içerisinde dahil olup, toplama ve dağıtım olmak üzere kendi firmamı kurdum. İş verimliliği ve riski minimuma indirme anlamında sözleşmeli ve bilindik firmaların işlerini üstlendim. Fakat, firmaların etliye,sütlüye,derse ve sefaya karışmadıkları için üretici firma ile anlaştığı rakamın yarısını kendine yarısını bizim gibi girişimcilere veriyor. 

Bizlerde gelen bu paradan personel maaşları, yakıtlar, araçların giderlerini çıkarıp sektörde tutunmaya çalışıyoruz. Pandemiden ötürü ayakta durabiliyoruz fakat bu devran böyle devam etmeyecek :)

Lojistik işine girdiğimiz bu camiaada tutunmak araçlarımızı faal olarak çalıştırmak üretici ile birebir biz anlaşıp aracı olan firmalara hakkımızı kaptırmak istemiyoruz.

Bu alanda iş geliştirme ve planlama kısmında fikirlerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Nasıl yapılır, nasıl başlanılır nerelere gidilir ? vb..

Bu arada İstanbul içi toplama ve dağıtım :) iller arası Tır lojistik işlerinize talibim :)) Çalıştığınız firmalara ref olunuz lütfen :)

Saygılar.

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

yapabiliyorsanız yurtdışı kargo işine girin. 

tabi bütün avrupaya yapamayabilirsiniz gücüm yetmez dersen bi iki ülke seç sadece oraya götürün ucuza .

hatta şöylede yapabilirsin.

bir ofis kur bir ülkeden( kargosu vergisi az olan bir yer) 

türkiyeden bütün avrupaya kargo servisi var dersin.

bütün kargoları o ülkeye götürür.  sonrada oranın kargosuna veririsin. 

fiyatlar tamin edici olursa iş yetiştiremezsin

ama prpsedürleri gümrük işi teknik kısmını bilmiyorum araştır derim

benim imkanım param olsa yapacağım işlerin başında bu geliyor

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Yorum için teşekkür ediyorum. İlk etapta yurt içi yapmayı biraz daha mantıklı buluyorum. Sebebi, arge programlama işleyişi ve önümüzü görmek adına.

Yurtdışı mantıklı fakat, kargoları orada takip etmek orada olan iade kargoları organize etmek ayrı bir iş yükü. Bunun için bağlantılar ve alt yapı gerekir.

Her türlü fikire açığım :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    enes bunu yazdı

Yorum için teşekkür ediyorum. İlk etapta yurt içi yapmayı biraz daha mantıklı buluyorum. Sebebi, arge programlama işleyişi ve önümüzü görmek adına.

Yurtdışı mantıklı fakat, kargoları orada takip etmek orada olan iade kargoları organize etmek ayrı bir iş yükü. Bunun için bağlantılar ve alt yapı gerekir.

Her türlü fikire açığım :)

kolay olmayacak diye zaten tek bir ülke önermiştim 1 tanesiyle sistemi öğrenirsiniz diye.

ama haklısın iyi organize olmak lazım.

illa bulunduğum yerde ektra bir yenilik isterseniz.

millet kargolamayı yapamıyor. kutu, köpük strafor gibi malzemleri toptan ucuza alıp, bireysel kargo gönderecek kişilere satın

sokaklarda bakkaldan sağdan soldan kutu aramaktan helak oldular :)

kargoya devamlı gidiyorum adam bir şişe reçeli almış gelmiş . kargolar berbat. belli başına iş geleceği :)

işi oluyor yaşlı oluyor bilgisiz oluyor. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Kesinlikle Avrupaya minivan taşımacılık. İade diye bir şey yok ki hocam direk malı götürüyorsun. 

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Başka bir fikir, önerin için teşekkür ediyorum hocam :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    enes bunu yazdı

Başka bir fikir, önerin için teşekkür ediyorum hocam :)

Başlayınca ara beni hocam :) 

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
Toplam Hit: 929 Toplam Mesaj: 7
lojistik öneri iş planlama iş destek iş geliştirme tavsiye