folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İş Sözleşmesinin Feshi (Avukat Var Mı Aramızda?)

İş Sözleşmesinin Feshi (Avukat Var Mı Aramızda?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JaCKaL
    JaCKaL's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar, su anda calistigim firmayla aramda tek tarafli 50.000€ luk bi sözlesme var, simdilik isimi birakmayi düsünmüyorum ama sözlesme 3 yillik ve cok uzun, bu süre zarfi icin insanin akli karisiyor ister istemez. atiyorum bi durum oldu ve ben isten ayrilmak zorundayim, napilabilir bu durumla ilgili, su anda is hukukuna uygunda calistirilmiyoruz günde 12 saat hafta sonu yok gibi bise.. bilgisi olan varsa ve aydinlatirsa cok sevinirim arkadaslar, simdiden tesekkürler..

choosing my confessions...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GICIKCAN
    GICIKCAN's avatar
    Erkek

iş kanunu hükümlerine göre bir işçinin haftalık çalışma saati 45 saattir hocam fazlası hukuka aykırıdır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

50000 euro sözleşme varsa uymak zorundasın yoksa söke söke alırlar.

ama demokrasilerde çare tükenmez. kendini işten attır. o zaman kendi isteğinle bırakmış olmazsın. 

mesela işe geç git.  belgenebilir şekilde iş arkadaşından göstermelik borç al.  vs..  kısaca attır kendini

Temel adalettir .
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JaCKaL
    JaCKaL's avatar
    Erkek

zigana bunu yazdı:
    -----------------------------

ama demokrasilerde çare tükenmez. kendini işten attır. o zaman kendi isteğinle bırakmış olmazsın. 

mesela işe geç git.  belgenebilir şekilde iş arkadaşından göstermelik borç al.  vs..  kısaca attır kendini

iste benim bildigim kendisi hukuki cercevede is yapmadigi icin hukuksal olarak hic bi para isteyemiyor, var olan sözlesmelerde fesih olabiliyor.. ama bunu kulaktan duydugum icin bi danisayim dedim mürit camiasina..

choosing my confessions...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mandi
    Mandi's avatar
    Erkek

İşi bıraktğında sözleşmenin kalan süresi çarpı son maaşın kadar para talep edebilir ya da sözleşmede yazan miktarı talep edebilir. Ola ki işvereninle uzlaşamadın o zaman ödememek en mantıklısı. Mahkemeye işverenin vermesini bekliyosun (mahkemeye veren kanıtlamak zorunda iddiasını). Konu mahkemeye intikal ettiğinde işveren hakime sana yaptığı bütün masrafları (eğitim, fuar masrafı, yemek ...vb) belgelemek zorunda. Masrafların tümünün ne kadar tuttuğuna bakar hakim ve senin iş yerine olan katkını çıkarır. sadece kalan miktarı ödemek zorunda kalırsın. bütün koşulları inceleyip sana en az ödemenin olacağı seçeneği kendin belirlemelisin. İş kanunu işçiyi korumaya yönelik olduğu için iş mahkemeye gidersen senin lehine sonuçlanır.

. . .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mandi
    Mandi's avatar
    Erkek

zigana bunu yazdı:

O kadar basit değil işten atıp mahkemeye verip yine de tazminatı alabilir. En iyisi uzlaşma olay bu duruma gelirse. . .

. . .
Toplam Hit: 1022 Toplam Mesaj: 6