folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbul - Bursa Turu

İstanbul - Bursa Turu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Arkadaşlar şu konuya istinâden ; 

Kendi kendime başlatim dedim bu yazı, hayalimdekileride sonra yine tek başıma yaparım daha önce çok yaptım :))

Yerim burası ;

Maps;

İstikametim ;

Maps;

Bu yada bir dahaki hafta gitmek istiyorum, foto çeke çeke, öğlen 1-2 gibi gidip ertesi gün orda kalıp öbür gün dönmeyi düşünüyorum.

Hangi güzergâhı kullanayım, nerelerde kalayım foto çekeyim, daha önce şehir dışına motorumla çıkmadım hiç hem tecrübem olsun hemde gezeyim ( gerçi yorulucam farkındayım ama ) maksat gidip değişik 1 şehir görmek cantık yemek :))

Daha önce gidenleri özellikle konuya bekliyorum.

Extradan oradan kütahya - tavşanlı'ya geçme durumum var extra bilgi olarak yazan olursa ayrıca sevinirim.

Yurt dışına çıkmadığım için size gelirken ne getireyim çocuklar diyemiyorum :D

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pisikleet
    pisikleet's avatar
    Erkek

İki hafta önce ben bisikletimle gittim. Çok güzel şehir, hiç yoksa yeşili yeter. Bir çok doğal güzellik var araştırıp gitmeni tavsiye ederim. Şehir merkezide güzel Ulu cami etrafı gezilesi. Birde mutlaka İskender İskenderoğlu'nun ilk dükkanında iskender ye hayata bakış açın değişir yeminle. Böyle muazzam bişi olamaz :D Ulu caminin biraz gerisinde kalıyor sorarsan gösterirler turkuazlı beyazlı küçük bi dükkan.

https://twitter.com/pisikleeet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAKMAN
    HAKMAN's avatar
    Erkek

Bursa harika bir şehirdir.. Ben olsam ne yapardım mutlaka Emir sultanın yanında Bursaya bakarak elma çayı içerim ; Setbaşında köşede hemen kağıt helva içinde dondurma yerim ; İskender için uğrayacağın adres eski garajın hemen karşısında sokağın içinde olan iskenderci tercihin olsun (Esnafa sorsan gösterir cadde üstündekiler değil sokağın içinde) ; Haşhaşlı simit (her yerde bulursun ama onlar adını farklı söylüyordı çörek olabilir) denemelisin ve son olarak pideli köfte Ulucami ve kapalıçarşının hemen arkasında pazar kurulur orada 3 tane vardı sanırsam 3 nüde denemişdim tavsiye ederim..

Ayrıca bildiğim kardeşlerden @Lotus oralarda oda tavsiye bulunabilir.. 

HAKMAN tarafından 15/Haz/13 18:57 tarihinde düzenlenmiştir

Ben Mevlana değilim.. Adam ol öyle gel..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

güzel bi hayvanat bahçesi vardır oraya gidebilirsin.şehri tepeden görmek için tophaneye çıkabilirsin.

tabi gitmişken de bi iskender yiyebilirsin :-)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nibun
    Nibun's avatar
    Dişi

İskender kebap ye,pideli köfte ye,kestane şekeri ye,kırmızı fırından tahinli pide ye cantık yemek için geliyorsan gelme :) Tophaneye çık,ulu camii,emirsultan türbesi ve camii,yeşil camii,beyazıt camii,kozahan, gidebilirsen Cumalıkızık,birde teleferik turu yap.Aklıma gelenler bunlar,fotoğraf çekmek bir yana gezip görülmesi gereken yerler.Vaktin olursa haber et içelim :)

hadi sevişelim..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Carlsaganandcat
    Carlsaganandcat's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Her şeye gidilir de cantık yemeğe elini kaldırma derim

bi pide söyle eve gelsin ye sonra yola çık daha iyi

9200 feetde alınan ilk nefes...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bursaya feribotla geç  mudanyadan doğru merkez'e yardır osmangazi ye gelince saltanat kapısına çık tophaneyii gez dolaş osmangazi türbesine gir ordaki herşeyin fotosunu çek sonra sen bi hamam'a git bence. Çkirge meydana değilde hüsnü güzel'e git güzelce bi keselen rahatladıktan sonra ulucam'iye git oralarda takıldıktan sonra Arkadaşların dediği gibi bi iskender indir. Benim tercihim kapalı çarşı kuyumcular çıkışından 50 metre yukarıdaki İskenderciler. Cantık yapamıyorlar çünkü. Sonra bi yeşil türbeye git ordan nargileni pofurdet. Kestane şekeri al kalacagın yere git :D

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

gel haci gel :D ama buraya kadar gelipte bi arap sukru yapmadan gidersen ayip edersin :D

Anarsistherif...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Biride hangi yoldan gideceğimi deseydi bari :|

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
Toplam Hit: 1137 Toplam Mesaj: 9