folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder İstanbul Da İyi Bilgisayar Tamircisi Aranıyor.

İstanbul Da İyi Bilgisayar Tamircisi Aranıyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhaba, 

Bilgisayarın komple ekranı gitti masaüstü bilgisayar. Bir tamirciye götürdüm güç kaynağı ya da ekran kartı ölmüş dedi ama emin olamadım. Başka bir yere götüreyim diyorum. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

detay lazım, tamirciye götürdün ama lale sadece tahminde mi bulundu?

tak yeni/sağlam psu bak çalışıyorsa psu'n bozulmuş, çalışmıyorsa ekran kartı belki bozulmuştur, tak baska ekran kartı onu dene falan mq bu nasıl tamirci görüntü gelmiyorsa ramler de süpeli de işte detay lazım ne oluyor tam olarak

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Merhaba, 

Bilgisayarın komple ekranı gitti masaüstü bilgisayar. Bir tamirciye götürdüm güç kaynağı ya da ekran kartı ölmüş dedi ama emin olamadım. Başka bir yere götüreyim diyorum. 

Bu arkadaşın sana yardımı dokunacaktır.

https://www.linkedin.com/in/ekrem-%C3%B6nc%C3%BCl-ab562a127/?originalSubdomain=tr

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Merhaba, 

Merhaba, ekran mı kasa mı sorun; kasa olduğunu varsayarak ekran kartını başka bir pcde denemeyi tavsiye ederim eğer çalışıyorsa en masrafsız şekilde kurtulursun hocam yoksa kasanın totali ekran kartı kadar etmiyor günümüzde iyi bir şeyse yok eskiyse zaten 500 1000tlye bile ekran kartı var ağır oyun oynamayacaksan

Kısa devre veya çip çatlaması diye düşünüyorum eğer PSU kaliteli bir markaysa, değilse PSU donörle denenmesi de lazım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bizim biricik sorun çözme yöntemimiz : 

monitörü ayrı ayrı bilgisayarlara takıyorsun çalışıyorsa kasada sorun.

sonra kasayı alıyorsun önüne. 

ve bir ampermetre alıyorsun en son 70 tl idi. en iyisinden al dursun. çok faydalı bir alet. babam öyle seviyor ki koleksiyon yapar gibi alıp alıp gelir.

neyse  efendin. iki tane kulaklık gibi birsey var elektrik muhendisi bir arkadastan öğrenirsin kullanimini.

güç kaynağının giriş çıkışına degdirdiginde elektrik geçiyorsa güç kaynağı değil muhtemelen. 

monitör kablosunu

kasanın kablolarını bu şekilde kontrol ediyorsun. hic sorun yoksa 

sonra birinden başka bilgisayardan ekran kartını değiştir çalıştır. çalışıyorsa ekran kartın gitmiş.

çalışmıyorsa yeni bir güç kaynağı bul dene.

ama güç kaynağı kismi tehlikeli dikkat et ben patlatmistim. bilen biri taksın. bütün bilgisayarı yakma...

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

önce ekran kartı sökülür. aynı sistem kartsız onboard ekran kartı üzerinden görüntü alınmaya çalışır onboard kart yoksa.. güç tüketimi düşük bir ekran kartı takılır denenir. baktın yine olmuyo ramleri söker silgiyle siler geri takarsın ramsız çalıştırırsın.. yine mi olmuyo başka psu denersin yine mi olmuyo bu sefer makinenin üstündeki parçalar başka bir anakarta takılarak ayrı ayrı denenir.

ek olarak bilgisayar açılyor sadec görüntü gelmiyor şüphesi varsa başka monitöre tv ye falan ekran kartının diğer çıkışları üzerinden görüntü alınmaya çalışılır. benzer durum bizde oldu hdmi değiştim düzeldi

yunusdogan tarafından 05/Ağu/23 11:38 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim destekleriniz için. Donanım bilgim pek yok. Sadece kazıklamayacak ve sağlam bir bilgisayar tamircisi gerekli. Masaüstü bir bilgisayar. @entelkoylu iletişime geçeyim hocam çok teşekkür ettim.

Her işi ustaya bırakmak lazım. Direkt götürüp baktıracağım. Mahalle arasındaki tamircilerden pek ümitli değilim. Kasa eski bir kasa. Msi anakart ve gtx1080ti ekran kartı var. Ortalama 6 senelik makine. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim destekleriniz için. Donanım bilgim pek yok. Sadece kazıklamayacak ve sağlam bir bilgisayar tamircisi gerekli. Masaüstü bir bilgisayar. @entelkoylu iletişime geçeyim hocam çok teşekkür ettim.

Her işi ustaya bırakmak lazım. Direkt götürüp baktıracağım. Mahalle arasındaki tamircilerden pek ümitli değilim. Kasa eski bir kasa. Msi anakart ve gtx1080ti ekran kartı var. Ortalama 6 senelik makine. 

Benim 2010 mac vardı hatunun ilk pc olduğu için 2 senedir gezdirmediğim tamirci kalmadı (Kahve döküldüğü için çalışmıyordu). Herkes sağolsun parmakladı yok anakartı yok devresi derken kimse yapamadı bilgisayarı. Arkadaşı linkedinden takip ediyordum bir gün yazdım getir bakalım yapabilirim dedi. Sağolsun götürdüm dediği gibide oldu tamir etti. Çalışmayanı çalıştırdı.

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kadiköy, Yazicioglu is hani 1. Kat Delta Bilisim de Hasan Yuksel'e git.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
Toplam Hit: 902 Toplam Mesaj: 9
tamir