folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Isvicre Hakkinda Bilgisi Olan ?

Isvicre Hakkinda Bilgisi Olan ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Millet selam. Bilenler bilir bilmeyenler icin soyliyeyim Yunanistan yasiyorum ve AB vatandasligim var.

Firsatini buldugumda Isvicre'ye tasinmayi dusunuyorum. Ilk etapta ne is bulursam onu yapacagim.
    Bazi sorular sormak istiyorum Isvicre ile alakali yasayanlar bilenler bilgilendirirse sevinirim.

1) 2 ay ortalama ne kadar para ile yasanabilir ? Biliyorum bu yerine gore degisir, yasamana gore. Sormamin sebebi yanima ne kdr almaliyim babinda..
    2) Isvicre'de diger ulkelerden gelenlere irkcilik, ayrimcilik yapiliyor mu ?
    3) Belirli kriterleri yerine getirince vatandaslik alma ihtimali var mi ?
    4) Devletin dil kurslari var mi ? Kurs giderleri ne kadar ?
    5) Normal isin disinda extra is, mesela web sitesi olsun, 2nci iste calismak olsun v.s. yapilmasina devlet izin veriyor mu ?
    6) Diger ulkelerden gelen cocuklar icin okul durumu ne oluyor ? Mesela benimki bu sene 6nci sinif ilkokulu bitiriyor burada insallah. Fakat Ingilizce v.s. tam degil Kursta Junior B'yi yeni bitirdi 2ncu senesine basliyor.
    7) Isvicre'de havanin soguk oldugunu biliyorum. Dayanilmayacak kdr soguk var mi ?
    8) Bir yerden sonra yazilimcilarin maasi 8000 CHF fln diyorlar dogru mu ? abarti mi ?
    9) Saglik sektoru nasil ? Sigorta herseyi kapsiyor mu ? Ufacik bir sey icin tonla para mi aliyorlar mesela ?
    10) Genel olarak refah ve huzur seiyesinin yuksek oldugunu soyluyorlar sanirim bu gecerli degil mi ?
    11) Ev kiralarina gelince, 800-900 e ev bulma sansimiz oluyor mu ? Tek oda olsun yeter...
    12) Baska dikkat etmem gereken bir sey var mi ?

Tesekkurler

dhmm tarafından 14/Eyl/21 14:20 tarihinde düzenlenmiştir

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Switzerland ben bu siteye bakıyorum genelde gidilecek yer için

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

@unbalanced var yıllardır orda.

ancak çok tuhaf bir sebepten banlanmış ya. 

avrupa da dünya ülke varken niye İsviçre? 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

hocam biz sana yakınlasalım dıyoz sen uzaklısıyon ıyıcene :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

abi yunan hükmetiyle konuşsam da sen çıkınca yerine ben gelsem olur mu? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

Gittiğim avrupa ülkelerinin içinde en sevdiğim yerlerden biridir isviçre.hangi şehrine gitmeyi düşünüyorsun? Bern,Zuric ve Basel e gittim. En çok Basel hoşuma gitti.Fransa ve Almanya ile sınır komşusu.Yürüyerek 10 dakkada 3 ülke gezebiliyorsun semt gezer gibi :) kontrol vs yok.

Orada yaşayan uyanık tanıdıklar isvicrede çalışıyorlar ( maaşlar yüksek ) , evleri fransada (kiralar ucuz ) , tüm alışverişlerini Almanyadan yapıyorlardı. Zuric biraz kasvetli geldi bana pek sevmemiştim.Ama genel olarak şehirleri temiz,düzenli ve doğası harika.Evet birazda soğuk..

Irkçılığa maruz kalan kimse duymadım. Vatandaşlık konusunda çevresindeki ülkelere göre daha katı kurallarının olduğunu biliyorum. Umarım herşeyi hızlıca halledebilirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    erenn bunu yazdı

Gittiğim avrupa ülkelerinin içinde en sevdiğim yerlerden biridir isviçre.hangi şehrine gitmeyi düşünüyorsun? Bern,Zuric ve Basel e gittim. En çok Basel hoşuma gitti.Fransa ve Almanya ile sınır komşusu.Yürüyerek 10 dakkada 3 ülke gezebiliyorsun semt gezer gibi :) kontrol vs yok.

Orada yaşayan uyanık tanıdıklar isvicrede çalışıyorlar ( maaşlar yüksek ) , evleri fransada (kiralar ucuz ) , tüm alışverişlerini Almanyadan yapıyorlardı. Zuric biraz kasvetli geldi bana pek sevmemiştim.Ama genel olarak şehirleri temiz,düzenli ve doğası harika.Evet birazda soğuk..

Irkçılığa maruz kalan kimse duymadım. Vatandaşlık konusunda çevresindeki ülkelere göre daha katı kurallarının olduğunu biliyorum. Umarım herşeyi hızlıca halledebilirsin.

Basel de eskiden çooook türk arkadaşım vardı. Hala türkler yoğun mu oralarda ?

alektamovikmovik
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Tahribat ın İsviçre fahri konsolosu @unbalanced bu işini göremez adamı da AB ye göndermişler sağlık olsun arkadaş İsviçre hiçbir dünya ya belini bağlamış değil ama dünya yı kendine bağlamış enteresan gelebilecek değerde aynen değerli bir ülke değer den öte pahalı bir ülkedir tatil bankacılık finans VS İtalya,Fransa,Almanya, Avusturya ülkeleri arasında ve  alpler in yükseltilerinde eteklerinde konumlanmış bir ülkedir. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Tahribat ın İsviçre fahri konsolosu @unbalanced bu işini göremez adamı da AB ye göndermişler sağlık olsun arkadaş İsviçre hiçbir dünya ya belini bağlamış değil ama dünya yı kendine bağlamış enteresan gelebilecek değerde aynen değerli bir ülke değer den öte pahalı bir ülkedir tatil bankacılık finans VS İtalya,Fransa,Almanya, Avusturya ülkeleri arasında ve  alpler in yükseltilerinde eteklerinde konumlanmış bir ülkedir. 

Hocam arada sırada nokta koy :(

@unbalanced skype, telefon numarası vs vardı her şeyi sildi mi değiştirdi mi bilmiyorum. Geçenlerde ulaşmaya çalıştım öyle bayram niyetine ulaşamadım kaldı öyle. Göçtü gitti buralardan herhalde.

MhmdAlmz tarafından 14/Eyl/21 17:41 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Hocam arada sırada nokta koy :(

@unbalanced skype, telefon numarası vs vardı her şeyi sildi mi değiştirdi mi bilmiyorum. Geçenlerde ulaşmaya çalıştım öyle bayram niyetine ulaşamadım kaldı öyle. Göçtü gitti buralardan herhalde.

bende guncel iletisim bilgileri var.

bani sormustum,

https://twitter.com/Emreislek

bu grubu paylasan bir konu actim, ciftlikbank gibi birsey anladilar heralde beni banladilar dedi.

birileri de yonetime unbalanced boyle birsey paylasmaz hesabi hacklenmis demis.

"oyle bir durum yok bilincli paylasmistim, yogunluktan yonetimle yazismadim, kosturmacam zaten coktu kaldi oyle" falan dedi.

unbalanced ciddi bilgili ve paylasimci bir murit ama banlaniyor geliyor gidiyor baya aksiyoner bir mazisi var.

onunla kiyaslayinca online platformlardaki varligimi cok monoton goruyorum :D

yogunlugu azalinca yonetimle bi gorusur gelir heralde (:

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
Toplam Hit: 1247 Toplam Mesaj: 10
isviçre