İthal Öğretmen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxx
    xxx's avatar
    Erkek

Eğitim-İş, Milli Eğitim Bakanlığı'nın, FATİH projesi kapsamında 4 yıllık bir süreçte toplam 40 bin İngilizce öğretmeni ithal etme hazırlığında olduğunu iddia etti. 

Eğitim-İş Genel Başkan Vekili Levent Akça yaptığı yazılı açıklamada, MEB’in 170 bin öğretmen açığı ve 350 bin atanmayı bekleyen öğretmen varken, yabancı öğretmen istihdam etmeye hazırlandığını ifade etti.

Akça, "Anasınıfından itibaren yabancı dil öğretimi adı altında yapılmaya çalışılanların, pedagojik açıdan değerlendirilmesi yapılmış, gerekli altyapısı sağlanmış mıdır? İngilizce öğretmeni yetiştiren üniversitelerin eğitim politikaları ve niteliği gözden geçirilmiş, müfredatta gereken değişiklikler yapılmış ve bunlardan sonuç alınamadığı için mi, bakanlık çareyi İngilizce öğretmeni ithal etmekte bulmuştur" ifadelerini kullandı.

MEB’in Türkiye’de kaç öğretmenin atama beklediğini bilmediğini savunan Akça, "Her fırsatta itibarı zedelenen öğretmenlik mesleği, bu proje ile beklendiği gibi bir yabancı dil seviyesi yaratmayacak; yalnızca sosyal ve eğitsel alanda kutuplaşmalara neden olacaktır. Eğitim-İş olarak eğitim projesi adı altında sunulan bu ‘ithal zihniyet ürünü’ uygulamayı kınıyoruz" dedi.(anka)

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1043736&CategoryID=86

**

eğer gerçekten böyle bir şey varsa o kadar işsiz öğretmen ne diye duruyor?

Selam ve dua ile(f)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    güzel de olur.eline grammer kitabı alan tahta başına geçiyor.(ücretliler)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Kendi yetiştirdiğin öğretmene güvenmemek resmen bu. Ülke içinde atanamayan o kadar öğretmenin atanmama nedenini kaynak yok diye açıkla sonra yerli öğretmenin 2 katı daha fazla maaş vererek 40.000 öğretmen getir.. O eğitim fakültelerinin ingilice bölümlerini niye açtınız diye sormazlar mı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

öğretmeni bilmemde ithal hakem şart.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

başbakan ithal etsek?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Bir yandan öğretmen adayı bolluğu bir yandanda daha kaliteli yabancı dil öğrenimi var. düşünmek gerek bu duruma göre...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanc
    kivanc's avatar
    Erkek

Ben de görsel sanatlar öğretmeniyim. Yakında Fransa yada İtalya'dan falan resim hocaları getirmezlerse iyidir. :)

dolmuşta para uzatmamak için ölü taklidi yaptım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    Sen yurdum öğretmenini gönder avrupa'ya biraz dilini geliştirsin gelsin dışardan örtmen alacana kamil.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

kardeş bu tür konular benim canımı sıkıyor. bu ülke acizmi ki dışardan öğretmen alıyor.herşeyimiz dışarıya emanet olmuş. kurban inek bile ithal olan bi ülke haline gelmiş durumdayız. (angus hayvan) para yabancıya gidecek. niye ? ab ye giriyoruz diye!...yabancı dil öğrenince milli gelirimiz mi artıyor ? yabancı öğretince daha mı başarılı olacağız? şu an ülkede eğitimden yoksun binlerce genç var. artık meb yapacak iş kalmamış bu işe soyunmuş ne diyek Allah akıl fikir versin

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

nimet kendine ithal koca getirsin

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hoca anlamadığım bişi var haftada iki saat eğitim ile kime yabancı dil eğitimi veriyorsunuz? yabancı dil kaliteli olacakmış :D hoca onun pratiğini yapmazsan sürekli hiçbir halt olmaz... siz böyle kaliteli eğitim diye avutun kendinizi...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
Toplam Hit: 1376 Toplam Mesaj: 11