folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İtü'de Okuyan Arkadaşlara Birkaç Sorum

İtü'de Okuyan Arkadaşlara Birkaç Sorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Beyler Selam,

Üniversite sınav sonuçları açıklandı. Ben de 2. Üniversiteyi okumak hem de İngilizcemi geliştirmek için İtü'yü yazmıştım, kazanmışım. (Cevher Hazırlama Mühendisliği). Hazırlık hakkında bir kaç sorum olacak sizlere,

Bütün Hazırlık sınıfları Maçka'daki taş binada mı oluyor ? 

Hazırlıklar haftada kaç gün oluyor ? ve saatleri kaçla kaç arasında oluyor ? Hazırlığın ikinci öğretim gibi bir formatı var mıdır ? Eğitimin kalitesi nasıldır ? Devamsızlık durumları nasıl oluyor ?  Gerçekten bana bir şeyler katar mı ? Şu an Pre-Intermediate seviyesinde falanım.

Şu an hali hazırda bir işte çalışıyorum o yüzden ona göre işle bir program hazırlamam gerekiyor da, ihtiyacım var bu bilgilere.

Kutengri tarafından 31/Ağu/18 09:48 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Hazırlıklar haftada kaç gün oluyor ? ve saatleri kaçla kaç arasında oluyor 

Bu İngilizce seviyene göre değişir, girerken bi seviye belirleme sınavı yaparlar. Seviyen ne  kadar yüksekse o kadar az dersin oluyor.

Itu yu bilmediğim için diğer soruları cevaplayamiyorum, lakin itu nun yabancı diller okulunu arayıp birinci elden kesin bilgiler alabilirsin

Gerçekten bana bir şeyler katar mı

Bu soruyu görmemişim, Boğaziçinde hazırlık bir şey katmiyordu çünkü tek yaptıkları seni hazırlık geçme sınavına hazırlamaktı, İngilizce öğretmek değildi. Bu yüzden hazırlığı geçen biri İngilizce adres tarif ederken bile baya zorlanıyor. 

yolbulucu tarafından 31/Ağu/18 09:49 tarihinde düzenlenmiştir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kutengri bunu yazdı

Beyler Selam,

Üniversite sınav sonuçları açıklandı. Ben de 2. Üniversiteyi okumak hem de İngilizcemi geliştirmek için İtü'yü yazmıştım, kazanmışım. (Cevher Hazırlama Mühendisliği). Hazırlık hakkında bir kaç sorum olacak sizlere,

Bütün Hazırlık sınıfları Maçka'daki taş binada mı oluyor ? 

Hazırlıklar haftada kaç gün oluyor ? ve saatleri kaçla kaç arasında oluyor ? Hazırlığın ikinci öğretim gibi bir formatı var mıdır ? Eğitimin kalitesi nasıldır ? Devamsızlık durumları nasıl oluyor ?  Gerçekten bana bir şeyler katar mı ? Şu an Pre-Intermediate seviyesinde falanım.

Şu an hali hazırda bir işte çalışıyorum o yüzden ona göre işle bir program hazırlamam gerekiyor da, ihtiyacım var bu bilgilere.

Bütün hazırlıklar en son maçkada idi değişmediyse evet. O taş binaya ulaşmakta macera binada sınıflara ulaşmakta sınıflar bir birine öyle uzak ki aq sın. Asansörü sadece kantinci ve öğretmenler kullanıyor. Murat Kekillinin Git gidebilirseni söyletir. Hazırlık okumadım muhafiyet sınavına vs girmiştim Yüksek lisans kazandım geçen sene fakat gitmedim.

Dışarda bir yerde ögrendinse ingilizcen iyi ise direk sınavla geçebiliyorsun benim ingilizcem kötü konuşurum ama grammer hak getire biraz bilen oynayarak geçer geçme 60. İtü güzeldir. Benim gördüğüm iyilerden.  

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

2006 yılında, proficiency isimli bir düzey belirleme sınavı vardı, o sınava girerdin, 60ı geçtiysen okumazsın, yarı dönemde de aynı sınava girebilirsin, 60ı geçersen 2. dönem bölüme başlarsın,

sene sonunda da aynı sınava girersin. neticede hazırlığı geçmen için proficiency'i geçmen lazım.

tüm hazırlık sınıfları maçka'daki bahsettiğin binadaydı. işletme müh, endüstri müh ve sunny denen paralı bölümler de yanlarındaki binalarda.

güzel lokasyon, 63kg yavru ceylan gibi kaçıp seke seke çaydan geçtiğim yaşlarda olmamdan mı sebep bilmiyorum, "aman bina da ulaşım çok zor, ay merdiven çıkamıyoruz" gibi dertlerim hiç olmadı.

hatta tarihî ambiyansı olan, güzel bir bina, keyifli denilebilir. (lüks, cam duvarlı, şatafatlı, yürüyen merdivenli özel üniversite ambiyansı sevenlere hitap etmeyebilir :) 

boün'e nazaran itü'nün proficiency'si daha kolaydı.

proficiency'den kalanlar için ayrıca bir düzey belirleme sınavı mı vardı, yoksa aldığın puana göremiydi hatırlamıyorum;

öğrencileri A B C D gibi düzeylerle sınıflara ayırırlardı. ben B kuru idim, haftada 4 gün yarım güner olarak ders programım vardı. D düzeyi 5 gün full idi mesela.

normalde %90 devam zorunluluğu vardı, hocaların çoğu devam olayına takıktı, ama benim hoca öyle değildi, dışarda salonda antreman yapardık, dışarıda görüşürdük, derslere hatta sınavların ekserisine dahi girmezdim, ama kalmadım :)

(proficiency'de hocanın yapabileceği birşey yok, normal derslerde yok yazmıyordu, hatta benim yerim sınavları karalayıp, notları kafasına göre veriyordu :)

ikinci döneme geçerken hocalar değişir.  (bahsettiğim rahatlıktan çıkınca ikinci dönem çok zorlanmıştım.)

neticede sene sonu 63 puan ile geçmiştim sınavı.

ikinci öğretim gibi bir durum yoktu benim zamanımda..

hazırlığın katkısı olur mu? bu öncelikle sana, ikinci kriter olarak hocana bağlı.

bizim hoca sormuştu, aranızda "ingilizceyi iyice öğrenmek istiyorum" diyenler şu tarafa. "ben proficiency'i geçeyim yeter" diyenler şu tarafa, diyerek sınıfı bölmüştü, 

iki tarafa farklı programla ilerliyordu. kafasına göre derse girip çıkabiliyordu millet..

ama lise modundaki yoklama ve ders işleme sisteminde birçok hocası da var idi.

aradan 12 yıl geçmiş, ne değişmiştir bilemem ama benim zamanımda böyleydi (:

muaythaist tarafından 31/Ağu/18 10:23 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar

Toplam Hit: 967 Toplam Mesaj: 5
itü