Javascript Bir Sorunum Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Herkese selam,

Şimdi benim çoklu formum var butona tıkladıkça input ekleniyor ancak javascript ile hesap işlemi yaparken ilk formun hesaplamasında sıkıntı yok ama extra yeni eklediğim formda hesaplama işlemi gerçekleşmiyor.

kodlar şu şekil =

<tr id="form_listesi">

<td><input class="form-control" size="5" name="stok_kodu[]" /> </td>

<td><input class="form-control" size="10" name="stok_cinsi[]" id="stok_cinsi" /></td>

<td><input class="form-control" size="5" name="adet[]" id="adet" /></td>

<td><input class="form-control" size="5" name="gram[]" id="gram" /></td>

<td><input class="form-control" size="5" onchange="tutar_hesapla()" name="fiyat[]" id="fiyat" /></td>

<td><input class="form-control" size="5" onchange="tutar_hesapla()" name="kdv[]" id="kdv" /></td>

<td><input class="form-control" size="5" name="tutar[]" id="tutar" /></td>

<td><a onclick="form_ekle2()" class="btn btn-success text-white"><i class="fas fa-plus"></i></a></td>

</tr>   

Hesaplama yaptığım js kodu ise =

function tutar_hesapla(){
        var fiyat = document.getElementById("fiyat").value;
        var kdv = document.getElementById("kdv").value;
        var tutar = fiyat*kdv/100;
        if(fiyat!="" || kdv!=""){
            document.getElementById("tutar").value=tutar;
        }
    }

Sorunu çözemedim. Extra eklenen input olunca extra eklenenlerde işlem gerçekleşmiyor. Farkındayım yanlış bir yol izliyorum ne yapabilirim ?

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

id tagı her bir eleman için ayrı olmalı adı üstünde identification, id taglerini düzeltip dene.

Ek olarak eklediğin yeni nesnelerde event var ise javascript addEventListener ile eklersen daha sağlıklı olur.

İmza...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    pSkpt bunu yazdı

id tagı her bir eleman için ayrı olmalı adı üstünde identification, id taglerini düzeltip dene.

Ek olarak eklediğin yeni nesnelerde event var ise javascript addEventListener ile eklersen daha sağlıklı olur.

şöyle yaptım hocam halloldu ne kadar form eklersem ekleyeyim her eleman için ayrı işlem yapıyor

function tutar_hesapla(){
        var fiyat = document.getElementsByClassName("fiyat");
        var kdv = document.getElementsByClassName("kdv");
        var tsy = document.getElementsByClassName("tutar");
        var tutar_inp = document.getElementsByClassName("tutar");
    var i;

for (i = 0; i < tsy.length; i++) {

var f = fiyat[i].value;
      var k = kdv[i].value;
      var toplam = f*k/100;
      tutar_inp[i].value = toplam;
     }
    }

bu arada olay şu kullanıcı ekle butonuna basınca form ekleniyor sonsuz gidiyor yani otomatik id yeni veremedim ben de böyle yaptım

arkinfes tarafından 16/May/20 22:21 tarihinde düzenlenmiştir

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

jquery kullanabiliyor musun?

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 1212 Toplam Mesaj: 4
javascript php html js