Javascript Kaynak Arıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, ben windows üzerinde nodejs kullanmıadan wscript.exe ve cscript.exe kullanarak kısmen js çalıştırıyorum. Bu konudaki kaynakları arıyorum. Kitap olur, eğitim seti olur talipliyim. Amacım saf js ile windows üzerinde işlem yapmak. Nodejs herkeste kurulu değil ama windows script host herkeste var.

Hürmetlerimle.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

dusun dusun cikamadim isin icinden, core javascript kodlarina mi ornek ariyorsun? browser hic kullanmadan mi hareket etmek istiyorsun, cunki nodejs baska browser bile kullanmak istemiyorum baska bir sey. 
    Sen bunu mu demek istiyorsun ben internet explorer 3.0  bile kullanmak istemiyorum?

https://pepa.holla.cz/wp-content/uploads/2016/08/JavaScript-The-Definitive-Guide-6th-Edition.pdf
    Bu kitaba goz attin mi?

Antikky tarafından 23/Mar/22 17:00 tarihinde düzenlenmiştir

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hacım sorduğun şey javascript değil "jscript" 

https://en.wikipedia.org/wiki/JScript

bu şekilde aratırsan belki kaynak bulursun

ama tavsiyem bunu siktir et. ölümüne açık dolu olduğu için ms bunu kaldıracaktı falan.

onun yerine powershell öğren

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı

dusun dusun cikamadim isin icinden, core javascript kodlarina mi ornek ariyorsun? browser hic kullanmadan mi hareket etmek istiyorsun, cunki nodejs baska browser bile kullanmak istemiyorum baska bir sey. 
    Sen bunu mu demek istiyorsun ben internet explorer 3.0  bile kullanmak istemiyorum?

https://pepa.holla.cz/wp-content/uploads/2016/08/JavaScript-The-Definitive-Guide-6th-Edition.pdf
    Bu kitaba goz attin mi?

@Antikky hocam benim arayışımın sebebi javascript ile yazılmış fileless malware yazmak. Kullanmasam da yapmanın gururunu taşımak istiyorum.

@yolbulucu hocam önerin için çok sağ ol.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
Toplam Hit: 1054 Toplam Mesaj: 4
javascript windows script host