folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Joemex 77 Serisi 3A Devre Elemanı Nedir, Ne İşe Yarar ?

Joemex 77 Serisi 3A Devre Elemanı Nedir, Ne İşe Yarar ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Selam mürdiler elimde eski bir upsten söktüğüm bir zamazingo var ama tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorum. Bu aletin sitesinden baktığım ve anlayabildiğim kadarıyla aşırı yük olduğunda devreyi kesen bişey ama tamda emin değilim bu zımbırtının ingilizce adı "PUSH TO RESET BREAKER" mış fotoğarfıda aşağıda bendeki 3A ama bildiklerinizi paylaşın eğer tahmin ettiğim gibiyse bilgisayarın prizine bağlamayı düşünüyorum.

orjinal siteside bu :http://www.joemexcn.com

"Mey biter saki kalır Her renk solar haki kalır Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa,eşeklik baki kalır..."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Üste vidalı olan yer basmalı düğme ise aşırı akım anahtarı olabilir. Benzerleri ısı sigortası olarak termosifonlarda da var.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı
    Üste vidalı olan yer basmalı düğme ise aşırı akım anahtarı olabilir. Benzerleri ısı sigortası olarak termosifonlarda da var.

Evet hocam üstkısım basmalı ama içerde kalmayan yani reset tuşları gibi bırakılınca geri çıkan bir düğme. Ama daha net bilgi verevilirseniz ona göre yaparım mesela + yada - ye bağlamın farkı olurmu aşırı akım olduğunda düğme ile mi tekrar akım sağlanıyor gib gibi ?

R3D tarafından 25/Ara/12 19:53 tarihinde düzenlenmiştir

"Mey biter saki kalır Her renk solar haki kalır Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa,eşeklik baki kalır..."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek
    R3D bunu yazdı
    Olgunisik bunu yazdı

Evet hocam üstkısım basmalı ama içerde kalmayan yani reset tuşları gibi bırakılınca geri çıkan bir düğme. Ama daha net bilgi verevilirseniz ona göre yaparım mesela + yada - ye bağlamın farkı olurmu aşırı akım olduğunda düğme ile mi tekrar akım sağlanıyor gib gibi ?

Hocam tam emin değilim ama aşırı akımdan korumalı birşeyse şu şekilde olabilir.

Kullanacağın prize gelen fazı bir ayağa giriyorsun, diğer ayaktan da prize giriyorsun.

Aşırı bir akım olduğunda kapalı kontağını açıyor devreyi kesiyor.

Sigorta mantığı ile çalışıyor olabilir ama emin değilim. Bağlantı şemasını falan görmek lazım.

Şurda sadece ölçülerini ve malzeme seçim listesini vermiş

http://www.joemexcn.com/upfiles/2006060914244160378.pdf

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek
    Branxian bunu yazdı
    R3D bunu yazdı
    Olgunisik bunu yazdı

Hocam tam emin değilim ama aşırı akımdan korumalı birşeyse şu şekilde olabilir.

Kullanacağın prize gelen fazı bir ayağa giriyorsun, diğer ayaktan da prize giriyorsun.

Aşırı bir akım olduğunda kapalı kontağını açıyor devreyi kesiyor.

Sigorta mantığı ile çalışıyor olabilir ama emin değilim. Bağlantı şemasını falan görmek lazım.

Şurda sadece ölçülerini ve malzeme seçim listesini vermiş

hocam eyvallah ama o pdf ten cidden bişey anlamadım :)  sanırım senin dediğin gibi olması lazım ama daha detaylı bilen ve kullanımı hakkında fikir verecek olan varsa daha iyi olur.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Pek bişey bilen yok sanırım zaten bende bağladım şu an için sorunsuz çalışıyor am yüksek gerlimde ne olur orası belli değil. Yinede bildiğini yazan müridlere tşkr.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

datasheet ine bakarsan giris araliklarinin olcusune kadar herseyini bulabilirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek
    iQsuz bunu yazdı

datasheet ine bakarsan giris araliklarinin olcusune kadar herseyini bulabilirsin.

Hocam ben elektronikçi değilim cidden bişey anlamıyorum devreler ile ilgili benim sadece bilmek istediğim bu alet ne işe yarar nasıl kullanılır nasıl bağlanmalıdır vs gibi bilgiler ama çokta umutlu değilim artık bu saatten sonra ;)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Push To Reset butonu

Benim anladığım, kullanıldığında üstünden geçen akımı durduruyor elektriğini kesiyor. Bu cihazda max 7A ya kadar akım geçen devrelere takılabiliyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek
    SpArK bunu yazdı

Push To Reset butonu

Benim anladığım, kullanıldığında üstünden geçen akımı durduruyor elektriğini kesiyor. Bu cihazda max 7A ya kadar akım geçen devrelere takılabiliyor.

Yok hocam tuşa basınca elektrik kesilmiyor 

Toplam Hit: 1507 Toplam Mesaj: 10