Jquery Datatable Multiple Select

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Mürit ve mürideler ,

Şöyle bir sorunum var. Datatable kullanıyorum ve ben satırları çoklu seçim yapmak istiyorum checkbox kullanmadan veya click işlemi yapmadan şöyle ki.

https://datatables.net/examples/api/select_row.html

Şu adreste bulunan datatable nesnesine 

http://jsfiddle.net/ALmkj/1/

Bu adresteki selectable özelliğini kullanarak Satırlar üzerinde mouse hareketi ile satırları çoklu seçmek istiyorum.

Yardım olabilecek var mı ? bir türlü yapamadım...

Dip not : Tablodaki atırlar ve stunlar Jquery ile oluşturuluyor bunun bir etkisi olup olmayacağını bilmiyorum.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Hocam valla 4 bir koldan ilerliyosun php, socket programlama, android vs soruları soruyosun diye aklımda kalmış. Azmini ve çabanı tebrik ediyorum.

Datatables indireyim bide jquery ui indireyim denerim localde.  Gerçi bunların hepsinin cdn leride var sanırım.Direk jsfiddle üzerinden de deneyebilirim. Datatables ı nasıl kullanıyosun ?

3 farklı kullanımı varya  

a)html basıosun onu kendısı datatable a cevırıo

b) javascript dizisi veriyosun

c) bastıkca serverden cekıosun (ajax lı kullanım )

Ben b şıkkındaki gibi yapmaya çalışıcam.Uğraşayım biraz...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek

$( "#datatables-id" ).val() ? Bu şekilde yapardım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

http://jsfiddle.net/ALmkj/143/   burdan sonra sen zaten her row a gizli bir id vermiş olacaksın. En son tbody altındaki row larda gezerek  class ında ui-selected olanları toplarsın.

Soru işaretleri varsa kafanda direk örnek verilerini ver onlar üzerinden yapalım ne yi seçmek istiyosan.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hannibal_King , hocam emeğine sağlık benim kodla aynı yapmışsın ben salak saçma hata yapmışım oruçdan sanırırm :D Bende diyorum nerde bi yanlıslık yapıyorum.

gerisini ben hallederim.

Hayalimde bir proje var da hayır projesi gibi birşey. Onu bitirmeye calısıyorum okulum bitene kadar geliştiriyorum bittikten sonra gerekli mercilere ileteceğim . Ekibim vs olmadığından Android , Web,Socket vs gidiyoruz öyle yuvarlanıp iyi oluyor ama beyin fırtınası falan :D 

Kuzetar , çözüldü hocam eyvallah

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Aynen şimdi baktım da hakketten 3 satır kod yazmışım :) :) 

Toplam Hit: 949 Toplam Mesaj: 6
multiple datatable datatable