Jquery Kafa Yedirten Sorun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Herkese iyi geceler,

Kodum =

$(window).scroll(function(){
    if ($(window).scrollTop() == $(document).height() - $(window).height()){
    //grup_devami();
    alert("çalışıyor");
    }
    });

Şimdi grup_devami fonksiyonu yerine debug alabilmem için alert yazıyorum bazı durumlarda çalışıyor bazı durumlarda çalışmıyor. Mesela profile info sayfasında aşağı indikçe yüklenmesi için ilk listelenen veriyi limit 7 yapınca çalışyor ama başka bir şey yapınca çalışmıyor. 

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

genel önemli bilgi: hocam debug işlemini böyle yaparsan çok vakit kaybedersin. chrome devtools ile breakpoint koyup istediğin yerde kodu durdurup debug yapabilirsin. ayrıca alert yazdırmak yerine console.log ile mesaj yazdırabilirsin. (bunlar çok basit yutup da birazcık arattırsan bulur öğrenirsin)
    gelelim sorununa. bir çalışıp bir çalışmaması if içindeki durumu sağlayamamandan dolayı. bu height lerde bazen margin-padding ler hesabı bozabiliyor diye hatırlıyorum. scroll içini debug etmek zor olacağı yukarıda bahsettiğim şekilde console.log ile scrollTop() dan dönen değerleri ve document-window height ları yazdırarak neyin nerde uymadığını görebilirsin.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek
    $(function(){
    		if($(window).scrollTop() <= 60){
    			alert("60 pikselden yukarıda");
    		} else {
    			alert("60 pikselden aşağıda");
    		}
    	});
    });

Hocam ne yapmak istediğini tam anlayamadım ancak örnek olarak yukarıdaki kod scroll 60 px aşağıya inerse çalışıyor.

Aşağıdaki kod ise ekran yüksekliği kadar aşağıya inerse çalışıyor. ÖR: ekran 1920x1080 ise; 1080 px sonrası çalışır. 

$(function(){
    		if($(window).scrollTop() <= $( window ).height()){
    			alert("yukarıda");
    		} else {
    			alert("aşağıda");
    		}
    	});
    });

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

genel önemli bilgi: hocam debug işlemini böyle yaparsan çok vakit kaybedersin. chrome devtools ile breakpoint koyup istediğin yerde kodu durdurup debug yapabilirsin. ayrıca alert yazdırmak yerine console.log ile mesaj yazdırabilirsin. (bunlar çok basit yutup da birazcık arattırsan bulur öğrenirsin)
    gelelim sorununa. bir çalışıp bir çalışmaması if içindeki durumu sağlayamamandan dolayı. bu height lerde bazen margin-padding ler hesabı bozabiliyor diye hatırlıyorum. scroll içini debug etmek zor olacağı yukarıda bahsettiğim şekilde console.log ile scrollTop() dan dönen değerleri ve document-window height ları yazdırarak neyin nerde uymadığını görebilirsin.

hocam dediğin gibi margin-padding ler yüzünden oluyormuş çözdüm gibi. Teşekkür ederim.

@legendary hocam sana da teşekkür ederim.

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı

hocam dediğin gibi margin-padding ler yüzünden oluyormuş çözdüm gibi. Teşekkür ederim.

hocam ona static olarak sayfanın o tasarımındaki marginlere göre + - değer verme yarın bir gün tasarımı değiştirirsin unutursun patlar orası haberinde olmaz.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı
    arkinfes bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı

hocam ona static olarak sayfanın o tasarımındaki marginlere göre + - değer verme yarın bir gün tasarımı değiştirirsin unutursun patlar orası haberinde olmaz.

hocam zaten proje mobile app . hani yok demeyelim diye web kısmını da yapıyorum. İlerisi için (proje tutarsa) zaten front-end çi tutarım tasarım gözü pek yok bende :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Outerheight kullan. Onda padding margin border değerleri eklenmiş halde kulllaniliyor

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
Toplam Hit: 1307 Toplam Mesaj: 7
jquery javascirpt