folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Js To Exe İmkanı Var Mı?

Js To Exe İmkanı Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar, js dosyasından exe uzantılı dosya hazırlayabiliyor muyuz? Amacım JS ile masaüstü uygulama yazmak. Olursa sevinirim.

Sevgiler.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı

Selamlar, js dosyasından exe uzantılı dosya hazırlayabiliyor muyuz? Amacım JS ile masaüstü uygulama yazmak. Olursa sevinirim.

Sevgiler.

Yani tam soruyu anlayamadım ama js'yi exe hale getiren derleyiciler var. Bide JS ile masaüstü uygulama yapmak istiyorsan illa exe'ye çevirmek gibi mecburiyetin de yok.  

www.tithack.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

ben chtgpt nin yalancısıyım :)

js dosyasından exe uzantılı dosya hazırlayabiliyor muyuz? Amacım JS ile masaüstü uygulama yazmak.

JavaScript dilinde masaüstü uygulama yazmak mümkün değildir. JavaScript, web tarayıcılarında çalışan bir programlama dilidir ve masaüstü uygulamalarının çalıştığı platformlarda çalışmaz. JavaScript dilinde yazılan kodlar, tarayıcılar tarafından anlaşılarak çalıştırılır ve bu kodlar, tarayıcıda görüntülenen bir sayfada işlemlerini gerçekleştirir.

Eğer masaüstü uygulama yazmak istiyorsanız, JavaScript dilinden farklı bir dil kullanmalısınız. Örneğin, C++, C# veya Java gibi diller masaüstü uygulama yazmak için uygun seçenekler olabilir. Bu diller, masaüstü uygulama yazmak için tasarlanmış dillerdir ve bu diller ile yazdığınız kodlar, masaüstü platformlarında çalıştırılabilir.

Bu nedenle, .js dosyası .exe dosyasına dönüştürülemez. Eğer .js dosyasını .exe dosyasına dönüştürmek istiyorsanız, bu dosyada bulunan kodu farklı bir dil ile yeniden yazmanız gerekir. Bu sayede, .exe uzantılı dosya olarak çalıştırılabilir bir kod elde edebilirsiniz.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    Liarhack bunu yazdı
    Dark_Lord bunu yazdı

Sevgiler.

Yani tam soruyu anlayamadım ama js'yi exe hale getiren derleyiciler var. Bide JS ile masaüstü uygulama yapmak istiyorsan illa exe'ye çevirmek gibi mecburiyetin de yok.  

JS ile masaüstü yazmak istiyorum diyebiliriz.
    İlk seçenek için bir iki araç buldum ama henüz onlarla muvaffak olamadım.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Yazarsın ama embed olur, executable boyutu min 160 mb bulur.

Electron, nexe türevi şeyler var.

Tavsiyem native bir şeylere yonelmendir.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı

Sevgiler.

Electron js 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

https://www.electronjs.org/

Kullandığın Whatsapp, discord, visual code hepsi electron :)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 1034 Toplam Mesaj: 7
js exe js to exe