Junior .NET Developer Arayan?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, yakın bir arkadaşım yaklaşık 5 ay iş kurun eğitim bölümünde .net ve HTML, CSS dersleri aldı. Şuan başlangıç seviyesinde projeler yapmış durumda. Bildiğiniz junior seviyesinde işte. Ben sektöre burada başladım, ben ön ayak olmak istiyorumda .net bilmiyorum malesef :( ihtiyacı olan ben gelişmesinde yardımcı olurum diyen firma sahipleri yardım sever developerlarımızı bekliyorum.

Şimdiden herkese teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Konuyla alakasız ama bu jünyır ile sinyır ayrımı yıla göremi oluyor. Arkadaşına gelince Allah ilerleyenlerden etsin.

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı

Konuyla alakasız ama bu jünyır ile sinyır ayrımı yıla göremi oluyor. Arkadaşına gelince Allah ilerleyenlerden etsin.

Açıklayayım hocam, aslında yıla göre değil tamamen seviyeye bağlı olarak ilerliyor. Mesale sektöre başlamış biri bir yılda seniorda olabilir hala junior olarakta devam edebiliyor. Senior dediğimiz kişi kimseden yardım almadan bir projeyi tek başına tüm hatlarıyla çıkarabilen kişidir. Junior dediğimizde daha çok component bazlı işler yürüten küçük parçaları çıkartandır. Junior ve Senior senin elinde olan bir şey:) ama sektörde bu işler kendini firmalara pazarlamanlada değişebiliyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı

genelde is ilanlarinda senior'dan kastedilen 5+ yil tecrube oluyo.

black implies white, self implies other, life implies death.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı

senior yazılımcı var bir de profesyonel junior' lar var.

yazdığı koda bakınca anlarsın; senior mu yoksa kendini öyle mi sandığını

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı

senior yazılımcı var bir de profesyonel junior' lar var.

yazdığı koda bakınca anlarsın; senior mu yoksa kendini öyle mi sandığını

Title lara takılmamak gerek 10 yıldır bu işi yapıyorum 6 yıldır da maaşlı olarak çalışıyorum, cevabım bulunduğun yere göre title değişir. Kendimden örnek vereyim 3 aydır bir şirkette çalışıyorum buraya başlamadan önce OOP katmanlı mimari ile kod yazıyordum (öyle sanıyordum) ve junior olarak işe başladım, bu 3 ayda ne değişti test driven development , integration test, unit test , micro servis mimarisi , domain driven design... gibi bir sürü yaklaşım ve tool hayatıma girdi iyiki de girdi kafama göre if / switch case çekmemeyi öğrendim en ufak bir koşul bile olsa yerine göre factory / strategy gibi patternlerle yazmayı öğrendim kodum review dan dönmesin diye kılı kırık yarmayı öğrendim.

Özetle bu çok değişken bir konu gerçekçi olup sıfatlara fazla takılmamak yeni şeyler öğrenmeye istekli olmak lazım gerisi boş.

Arkadaş için de önerim yenide başlamış olsa farkındalığının olduğunu görüşmelerde hissettirmesi patternleri kullanmamış olsa bile fikir sahibi olması neden ortaya çıktıklarını bilmesi ve her şeyden önemlisi kendisine güvenip başarabileceğini elinden geldiğince karşısındakine hissettirmesi. 

bol şanslar diliyorum.

Toplam Hit: 1088 Toplam Mesaj: 6
.net iş ilanı .net developer junior developer