folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Kablosuz Modemin Kablolu Girişlerini Engellemek?

Kablosuz Modemin Kablolu Girişlerini Engellemek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Evimde TTnet'in verdiği kablosuz modemlerinden var. Hatta makası TP-LİNK. Bu modemi ben ve alt komşumuz beraber kullanıyoruz ve ödüyoruz. Ancak kablolu girişleri istediğim zaman çıkışlarını kapatmak istiyorum. Yani ağ kablosunu taksalar da internete erişemesinler. Bunun için direkt modeme mi müdehale etmem gerekiyor yoksa aracı bir program mı kullanmalıyım bilemiyorum. Bu kablolu girişleri komple kapatmak niyetinde değilim. Sadece keyfe keder açıp kapatabilmeliyim. İstediğim bu. Kablosuz olarak erişim devam etmeli. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba?

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    niRvana_GG
    niRvana_GG's avatar
    Erkek

bu modemin ayarlarının oldugu sayfada mac adresi giriyodun. O mac adreslerinden başka bilgisayar giremiyordu bildigim kadarı ile.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mac filtresi isini gorur

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detCode
    detCode's avatar
    Erkek

1 adet silikon tabancası işini görür :D

edit konu başlığını okuyup mesaj attım sana uymaz bu iş :D

detCode tarafından 18/Mar/13 22:26 tarihinde düzenlenmiştir

Who is detCode?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Mac ID engelleme yalnızca kablosuz ağda iş görüyor sanırım. Geçende bir şey denemek için kendi modemimde kendi bilgisayarımın Mac ID'sini yanlışlıkla engellemiştim :) Aynı bilgisayarı modeme kablo ile bağlayınca engelleme ile karşılaşmadım ve modem arayüzümden yaptığım hatayı düzelttim. Bir de, modemime reset atınca bile engellenen Mac ID bilgileri silinmiyormuş, onu öğrendim :)

Gerçi benim internetim UyduNet ve modemim NetMaster. Ayarlarını kurcaladığımda da kablolu interneti engelleyebileceğim bir ayar ile de karşılaşmadım açıkcası.

Kablolu internet nasıl açıp kapatılabilir henüz bir fikrim yok. Sanırım modeminiz router özellikli değil, oradan bir şey çıkmaz sanıyorum.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
Toplam Hit: 1760 Toplam Mesaj: 5