Kablosuz Şarj Cihazı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Cihaz, ünite, stand, pad ya da ne derseniz...

Bu konunun amacı kolaylık sağlamaktır. 

Oturdum, en doğrusu hangisi olur diye onlarca inceleme videosu, karşılaştırma, review, kullanıcı yorumları, popülasyon gibi kriterlerle inceledim.

Ve siz canım ciğerim müridlerimle paylaşmaya karar verdim :)

Öncelikle, telefon, kulaklık ve saatinizi şarj ediyorsa muhteşemdir ancak işin içine Watch girince fiyatlar artıyor. Standart bir pad'ın saatinizi şarj etmeyeceğini unutmayın. Haliyle 300-600 bandında en iyi ihtimalle telefon ve kulaklığınızı şarj ettirirseniz kendinizi şanslı saymalısınız. 

Şimdi pazar yerlerinde envai marka/model ve fiyat var. Bu yükten kurtulmak için rüştünü ispatlamış markalarla bir eleme/daraltma yapalım.

Belkin, Anker, Baseus, Spigen, Philips, Xiaomi.

Bu markalara bakınca ne görüyoruz? Prestij ve AR-GE.

Bu markalar dışında deneyimsel bir maceraya girerseniz evinizde yangın çıkar, telefonunuz hapı yutar ve sinir hastası olursunuz.

Ben normalde Baseus markasını severdim ama wireless charger'da bir aksilik yaşadığım için gözümden düştü. Belkide 1000'de 1 ihtimal olarak elektronik alettir bozulur safsatası bana denk geldi...

Her neyse, 4 popüler pazar yerini araştırdım. 

Sırasıyla Amazon, HepsiBurada, Trendyol ve n11 var. Bu arada n11 çoktan ölmüş, ölüler kasabasını andırıyor. Geliştiriciler ve pazarlamacılar sanırım artık ilgilenmiyorlar. 
    Amazon'u kolay iadeden ötürü tercih edebiliriz. 
    HepsiBurada'nın yeni bir özelliğini keşfettim, yorumlar içinde arama yapabilirsiniz. Örneğin, hızlı, watch, airpods, ısınma, kılıf gibi kelimelerle saat şarj oluyor mu, hızı nasıl, ısınıyor mu, kılıf varken şarj ediyor mu sorularınızın cevabını alırsınız.

Ne demiştik? İleriye dönük evreni geniş şarj desteği iyi olurdu ama bu çok para demek. Haliyle telefon ve kulaklık şarj ediyorsa OK diyoruz. 

Şu değişkeni unutmayalım, iPhone iki şeyden ötürü hızlı şarj olur. Birincisi telefonunuz yeni olmalı, ikincisi maksimum 7.5 watt alacağınız için reklam pazarlamalarına kanmayın. Ve bu 7.5w'yi efektif ve tam performansta almak için adaptör ve kablonuz güncel olmalı.

AirPods desteği, Qi Sertifikası, Apple Önerisi, hızlı şarj, kılıfla şarj, yabancı cisim algılama ve ısınma koruması, led desteği falan filan derken en iyilerini sırasıyla,

- Belkin

- Spigen

olarak sıralıyorum.

Notlar:

- iPhone baz alınarak araştırılmıştır.

- Apple sadece Belkin için öneri yapmaktadır.

- Bonus: Bonanza!

TiThousand tarafından 21/Eki/22 17:26 tarihinde düzenlenmiştir

‎‎‎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

kablosuz şarj destekelyen bi telefonum yok ama oturdum okudum yazdıklarını :)
    Sonra da attığın linke bakayım dedim ;

"Bu ürünü en son 27 08 2022 tarihinde satın aldınız
    Renk: Siyah | Stil: 10W Kablosuz Şarj Cihazı | Sipariş bilgilerini görüntüle"

indirim var diye almışım aleti 2 ay önce 186 TL'ye :) 

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Cok guzel konu olmus.

* Oncelikle MagSafe vs Kablolu Sarj Suresi incelemesi icin burasi.

* Cok pahali cihazlar oldugu icin kalitesiz urun kullanmayi dusunmuyorum. Bu sebeple "Made for MagSafe" sertifikasi onemli. 

Katlanabilir olan pad bakiyorum (MagSafe Duo tarzi, tercihim 3'lu fakat icime sinen Watch sarj eden 2'li bulursam hayir demem).

Cihazlar: iPhone 13 + AirPods Pro (MagSafe kilif) + Watch SE2

1. https://www.zagg.com/en_us/3-in-1-travel-charger-magsafe-apple

Mophie urunlerinin kaliteli ve iyi oldugunu dusunuyorum. Yorum ve incelemeler baya iyi gorunuyor. Almak istiyorum ama pahali.

2. https://www.amazon.com/UCOMX-Wireless-Magnetic-Foldable-Compatible/dp/B09FKZGSSK

Yorumlar iyi gorunuyor ama guvenemiyorum. Buna benzer urunler Aliexpress'te de var.

* Mophie'nin katlanabilir sarj istasyonunu diger iyi markalar henuz gelistirmemis. Sanirim biraz beklemek gerekecek. AirPods ve Watch sarjlari hemen hemen ayni zamanda bitiyor. Telefon zaten aksamlari sarjda oluyor o sebeple sikinti yasiyorum ve pratik olarak cozmek istiyorum. Cok fazla gezdigim icin katlanabilir pad bakiyorum. Apple 20W USB-C sarj aletim var onunla telefon sarj oluyor sonra sirayla bir bir degistiriyorum cihazlari sarj icin. Suan elimde baska duvar prizi yok (tum kablolar USB-C).

* Belkin'in cift girisli USB-C duvar prizini alip Watch + AirPods'u oradan sarj ederim diye dusunuyorum. Watch ile AirPods'u ayri ayri ya da beraber sarj etsem cihazalara zarar verir miyim bilemedim. Belkin'in cikisi ile cihazlarin girisinin volt degeri onemli diyorlar.

* Bir sorum olacak, PC'de USB-C var. Ayni zamanda buradan sarj oluyor (Huawei D15). Bunun icin ekstra HUB var midir? Yani aradigim su USB-C'den USB-C'ye 3'lu HUB. HUB uzerinden hem PC sarj olsun hem de iPhone, AirPods, Watch sarj olsun?

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Made for MagSafe olmayan ama iyi iş çıkaran onlarca cihaz var. İncelediğim hiçbiri cihazda Made for MagSafe etiketini görmedim.

Not: Qi sertifikası varsa yeterli olmuyor mu?

-

Muhakkak HUB vardır, araştırıp bulabilirsin.

-

Araştırdıklarım içinde AirdPods şarj edenin Watch'ü de şarj ettiğini görmediğim. Muhtemelen Watch için başka bir yapı mevcut ve bunu Pods için kullanamıyorsun.

TiThousand tarafından 21/Eki/22 17:02 tarihinde düzenlenmiştir

‎‎‎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

kablosuz şarj destekelyen bi telefonum yok ama oturdum okudum yazdıklarını :)
    Sonra da attığın linke bakayım dedim ;

"Bu ürünü en son 27 08 2022 tarihinde satın aldınız
    Renk: Siyah | Stil: 10W Kablosuz Şarj Cihazı | Sipariş bilgilerini görüntüle"

indirim var diye almışım aleti 2 ay önce 186 TL'ye :) 

Bak sen şu işe :)

Ben de dün sipariş ettim. Geldi, kullanıp bakacağım. 

‎‎‎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    TiThousand bunu yazdı

Made for MagSafe olmayan ama iyi iş çıkaran onlarca cihaz var. İncelediğim hiçbiri cihazda Made for MagSafe etiketini görmedim.

Not: Qi sertifikası varsa yeterli olmuyor mu?

-

Muhakkak HUB vardır, araştırıp bulabilirsin.

-

Araştırdıklarım içinde AirdPods şarj edenin Watch'ü de şarj ettiğini görmediğim. Muhtemelen Watch için başka bir yapı mevcut ve bunu Pods için kullanamıyorsun.

Iyi sarj etmesi onemli degil hocam yonga, cip ve standartlarin Apple tarafindan onayli olmasi onemli. 

Qi ile Made for MagSafe farkli sanirim, emin degilim.

Watch icin kivrimli olmasi sart o sebeple sarj etmiyor dediginiz gibi.

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
Toplam Hit: 998 Toplam Mesaj: 6
wireless charger kablosuz şarj