Kadıköy'deki Telefoncular Nasıldır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

Muritler iphone5 1600tl sony xperia Z 1650tl bu telefoncularda. Üstelik pasaport kayıtlı, 3 ay sonra sim kilitlenmez diyorlar.

Yani başta ben de güvenmedim ama 10 senelik esnaflar nasıl düdükleyebilirler ki, refurbished değildir felan da yazmışlar.Bunlardan sizce telefon almalı mıyım? alırsam da, aldıktan sonra kontrol etmek için neler yapmalıyım? ( imei'sini kontrol etme felan)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

geçen konuda açılmıştı forumda. anlatıyodu biri

şöyle bi dalga var ki : 

telefonu pasaporta kaydediyolar kaydederken 1-2 evrağı eksik veriyolar bakınca kayıtlı görünüyo bi süre sonra kapanıyo telefon.

kadıköyde çok köklü yerler var bahariye mobile vs onun dışında bi yerden alıyosan git bi konuş adamla tipine konuşmasına vs bak güven verirse al.

ben şahsen hiç sevmem kadıköy esnafını çok sikmeye meyilli tipleri var

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

kadıköydeki telefonculardan telefon alarak 2 kere tecrübem var. 

birinci bundan yıllar yıllar önce siemens sx1 almıştım hiç sorun yaşamadım .

2. tecrübemde nokia 5800 'ın ilk çıktığı zamanlar piyasada + nokia shopta dahil cihaz kalmamış.bende kadıköyde araştırırken 1 telefoncuda sonunda denk geldim peşin parayla almıştım sıfır diye. telefon aldığımın ertesi günü bozuldu. adam diyor servise vericeksin benden çıktı telefon alamam. Adam elimde kalıyordu telefonuda kafasına fırlatıyordum ki bir iki tartışma sonucu geri verdim. 

yani 2 uç örnek var ortada. şerefsiz bir esnafa denk gelirsen yapcak bişi yok.uzun zmaan yerinde olan,çevresinde tanınan birinden alıcaksan al onun haricinde tavsiye etmiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

dediğim gibi hocam, öyle çok tanınan esnaflardan alırım alırsam zaten, onlarda sorun olacağını sanmıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

son bi up yapayım, yok mu buralardan alışveriş yapan?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Hocam bunlar sıkıntılı işler.. Kimseye güvenilmez bu işlerde.Alayım rahat rahat kullanayım dersen git adam akıllı yurtiçi kayıtlısını al 2 sene garantisi olur hem.

Toplam Hit: 1559 Toplam Mesaj: 6