Kararsız Kaldım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek

INTEL Q6600 QUAD CORE 2.4Ghz 8MbCache 1066Fsb 65nm & Core2 Duo E8400 3.0 Ghz 64Bit 6MB L2 Cache 1333FSB 45Nm Penry

bu ikişlemci arasında yeni toplayacağım sistem için harbiden kararsız kaldım.

4 çekirdekli olan sanırım daha fazla enerji tüketiyor ve bunu tercih edersem güç kaynağı 460Watt gibi bişey olacak.

Diğer işlemci öneriliyor çoğu sitelerde, şuan 4 çekirdek kullanan uygulama yok, gerek yok falan deniliyor q6600 için.

overclock yapmıcam ve oyunlarla aram yoktur ek olrak bu sistemler için kaç watt lık bir güçkaynağı işimi görür.

2Hd , 1 dvd writer, 2x1 gb ram, ekrankartı diğer sistem özellikleri olacak 

bu işden anlayan bir mürid yanıt verebilirmi? 

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

oyun oynamayacaksan zatan pc yi zorlayan okaadar güçlü bir yazılım ne varki çift çekirdekler işini görürbence ama

ne için kullanacağına bağlı pc yi  

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

secimini intelyerine amd den yana kullanrsan fiyat\performans olarak daha verim alırsın

amd5600+ veya amd6000 alabilirsin

bu 2 işlemcide 400w larahat calısıolar

ama ekran kartını ii birsey alırsan 400w yetmeyebilir

ama illa intel alıcam dersen 2cekirdekliyi oneririm cunku 4 cekirdek suanda gereksiz 2.4ghz olması da - yonde etkiliyo

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

hoca amd den uzak dur intel gibisi yok.

http://forum.donanimhaber.com/m_21338770/tm.htm

bu konuyu okumanı tavsiye ediyorum  

:|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

haa haa... :p

hacı gecen ay laptop almıstım amd :q

2 gun once sattim burada bi kiza xD  iyi de kar ettim :d

bencede oyun merakınız varsa masaustu amd olsun ama bence de intel Rulzz 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek

tavsiyede bulunan tüm mürid-ül mübarekler çok teşekkürler :)

sistemi ne şekilde kullanacağım sorulmuş.

hoca valla 3 mesene, bi antivirus, azureus, visual studio, dw, ps, duruma göre fireworks yada corel, iis,apache,sql server ,winamp,firefox bi ton tab açık , opera aynen bi ton tab açık olcak, office, bunların dışında bir iki uygulama

bu şekilde kullanıcam. kafama esincede oynadığım oyunlar bellidir zaten strateji, menejerlik, fifa :)

özellikle pesimistzombie hocam verdiğin link çok iyiydi sağol.

q6600 olarak seçimimi yaptım. umarım kullanma şeklimdeki uygulamalarda bu işlemci kusmaz.

tekrar öneride bulunan herkeze teşekkür ettim.

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enqaz
    enqaz's avatar
    Erkek
    Q6600 daha mı çok performans sağlayacak? onun için mi seçtin?

Türbana hayır. Yaşasın AYYAŞİZM. Yaşasın ZİNAİZM
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    black_lord
    black_lord's avatar
    Erkek

bak arkadaşım q6600 kudretlidir ve ileriye donüktür ama çevik değildir 8400 ise çevik ama ileriye dönük değildir o iki kart elma şekeri ile toprak gibi apayrı kartlardır sen hangisi iyise onu aliyim diyemezsin bana kalırsa q6600 al çunkü oyunlar hızlı bir gelişim içerisinde dört çekirdek isteyen oyunlar gösterir yavaş yavaş kendini ve birsürüde program açarsın aynı anda q6600 ile ama ben tek programlarla ilgilencem ileride oyun da oynamam dersen 8400 al kolay gelsin sana

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    webpolice
    webpolice's avatar
    Erkek
    Bilader bende sen gibi kararsız kalmıştım E6850 ile Q6600 arasında bende araştırdım arasındaki farkları bi fark yok sadece fark ne biliyonmu biri çift çekirdek ve biri dört çekirdek artı karizması var o kadar satıcıda söledi yani ama kendin bilin?
Toplam Hit: 1594 Toplam Mesaj: 9