Karnaugh Minimizer

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SloowMooN
    SloowMooN's avatar
    Erkek

hocalar karnaugh minimizerın güvenilirliği ve mantıgını bilen varsa cok makbule gecer 
    tabloyu kendımız yazdıktan sonraki işlemler için özellikle

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    SloowMooN bunu yazdı

hocalar karnaugh minimizerın güvenilirliği ve mantıgını bilen varsa cok makbule gecer 
    tabloyu kendımız yazdıktan sonraki işlemler için özellikle

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

minimizer yerine sadeleştirme daha hoş duruyor :) 

güvenirliğinde bir sıkıntı yok sonuçta aynı kapıya çıkıyor. Sadece dijital kapıları daha az kullanmamızı sağlıyorlar. Yani birden fazla entegre ya da

kapı kullanmamak adına aynı işi daha kolay şekilde elde edebilmek için bu sadeleştirme işlemi yapılabilir. Dijital alemde her şey 1 ve 0 lardan

oluştuğu için sadeleştirmesi daha kolaydır. Bir de karnaugh da önemsiz durum diye tabir edilen X durumu vardır. Bunda ise o durumun 1 ya da 0

olmasının bir önemi yoktur etkilemez sonucu. Ama sadeleştirme de kullanılabilir.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SloowMooN
    SloowMooN's avatar
    Erkek

hocam orada bi sıkıntı yok programı kullunması degilde nasıl işledigi onemli yanı tablodan sonuca nasıl cıktıgı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

programdan kastın ne anlamadım?

ayrıca takıldığın yeri tam olarak belirtirsen yardımcı olmaya çalışayım hatta örnek verebilirsen daha iyi olur

edit: programı gördüm şimdi adamlar program yapmışlar :) nasıl çalışır ne yapar bilmem. ben normal olarak tabloyu açıklayabilirim programı bilmiyorum

unbalanced tarafından 20/Eki/12 00:11 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orhantigli
    orhantigli's avatar
    Erkek

Normalde elle yapman gereken K-Map tablosunu çizip senden istenen Minterm,Maxterm değerlerini tabloya yerleştirip yanyana ya da altalta olan 1'leri 2'li ya da 4'lü gruplandırarak formulü daha basit hale getirme işlemini bu tarz programlar senin yerine yapıyo. Formülün en basitleştirilmiş halini sana veriyo.

Toplam Hit: 1068 Toplam Mesaj: 6