folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kasa + Psu Seçimi İle İlgili Yardım Lazım

Kasa + Psu Seçimi İle İlgili Yardım Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

max 750-800 lira verebilirim ikisi için, zorlarsam 850 tabi değecek ürünlere.. mümkünse f/p ürünlere ihtiyacım var. kasalara baktım, psu baktım ama işin içinden çıkamadım. yok sertifikalar, japon kapasitörler bir çok kriterleri var ve bunların birçoğu anladığım şeyler değil.  aradıklarıma istinaden 1-2 birşey yazayım aşağıda da ona göre birşeyler önerirseniz çok iyi olur.

psu : 500w görünüp de 200w güç veren dandik antin kuntin ürünlerden istemiyorum.

kasa : disko topu gibi olabilir, rengarenk pavyon ışıklandırmaları olabilir, hiçbir önemi yok. tek istediğim soğutma konusunda sorun yaşatmasın. bazı kasalar var ön tarafında 3 fan, üste 2 tane daha takılabiliyor vs. onlar dikkatimi çekti ama ne olur bilemedim.

Edit :  kasa ve psu için önerileri bir de vatandan atabilirseniz hemen evin yanındaki mağazadan da gidip alabilirim. max 850 lira her iki ürün için.

KotomineKirei tarafından 18/Şub/19 15:28 tarihinde düzenlenmiştir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam sistemin kaç watt lık bi psu istiyor o belli mi?

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    armn35
    armn35's avatar
    Erkek

Hocam merhaba bende yeni sistem topladım. Eski kasam tertemiz duruyor zalman r1 içindede 600 watt psu var daha sahibindene koymadım ama değerlendirmeyi düşünüyorum. Fiyatta anlaşırsak sana veriyim değerlendirelim istersen. 

armn35 tarafından 17/Şub/19 22:30 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam sistemin kaç watt lık bi psu istiyor o belli mi?

en az 600'lük bana lazım olan.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    armn35 bunu yazdı

Hocam merhaba bende yeni sistem topladım. Eski kasam tertemiz duruyor zalman r1 içindede 600 watt psu var daha sahibindene koymadım ama değerlendirmeyi düşünüyorum. Fiyatta anlaşırsak sana veriyim değerlendirelim istersen. 

pm attım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

https://www.amazon.com.tr/dp/B07CYZ33Q1/

hocam psu da 80+ sertifikası olması önemli. bu psu nun en düşük %80 verimle çalıştığını belirtiyor.

bunların üst versiyonları da 80+ bronze, 80+ gold, titanyum, platinyum gibi.

linkini attığım kasada 80+ bronze psu var sanırım.

LynXMaSTeR tarafından 18/Şub/19 03:39 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

http://www.jonnyguru.com/

buradan almak istedin psu'nun incelemesine bakabilirsin

İnceleme sonunda puanlama falan yapıyorlar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

https://urun.n11.com/bilgisayar-kasasi/corsair-graphite-230t-pencereli-orange-midtower-kasa-psu-yok-P287085470?gclid=CjwKCAiAqaTjBRAdEiwAOdx9xs4tTl45PluB8XMkIlrCtBnoruizhXXV_8ATxYE_PppSmcBTz_wb-BoCQIoQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

https://www.youtube.com/watch?v=JfvxAgDyDWQ

kasanın üstünde ön kısmında 2 adet fan var arkada 1 fan var istersen üstten 2 fan ilave edip aspiratöre çevirebilirsin.

ön tarafta klasik ses kulaklık mikrofon çıkışları yanısıra 2 adet usb 3.0 çıkışları mevcuttur. kendine has tok bir ağırlığı vardır kalitelidir.

psu içinse 80+ verimliliği olmalı mesela..

https://www.hepsiburada.com/xigmatek-xcp-a600-x-calibre-600w-guc-kaynagi-p-BDUCZLKPC-13494?magaza=Teknopcsarf

sonuca bakacak olursak bütçede ayara gitmen gerekirse parayı psu ya yatır kasa çok mühim değil. ön tarafta 3.0 olmasa arkadan çekeceğin bi uzatmalı aparata bakar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam buna bak beğenirsen Sıfır kasa ve sıfır power ile 650 TL'den verebilirim power modüler power.

Cooler Master 520W RS-520-ASAA-A1 Power Supply

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Psu da gerçek değere yakın değer almak istiyorsan 80+ sertifikalı bir psu al. Kasa olarak da 2 ön 1 üst 1 arka olarak 4 fanı takabileceğin hoşuna giden bir kasa al. En iyi hava sirkulasyonunu 2 ön 2 arka olarak alırsın. Sırf havalandırma iyi olsun diyorsan bu şekil yapabilirsin ama kasayı dandik tutup sıvı soğutma alırsan hem sessiz olur hem sağlıklı olur. 

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

dikkate alacağım hocam teşekkür ederim.

@Genki  teşekkür ederim, kontrol edceğim psu ile ilgili

@yunusdogan psu için olmasa bile kasa için dikkate alacağım lakin siyahını. sırf turuncu diye 100 lira fazla geçiriyorlar :)

@mycity teşekkür ederim hocam, psu almak istediğimden düşük kalıyor.

@ilteris teşekkür ederim hocam bilgilendirme için.  sıvı soğutma için bir de extra bütçe ayıramam şimdilik. zaten birçok şey alıp keseyi darmaduman ettim. şimdi sadece kasa ve psu alıp kurtulmak istiyorum.

Toplam Hit: 1055 Toplam Mesaj: 11
kasa psu