Kayıtsız Telefonlar Ve Wifi Arama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

selam gençler

bildiğiniz üzere destekleyen telefonlarda telefonu uçak moduna alıp wifiyi açınca telefon wifi üstünden çalışıyor.

atıyorum yurt dışına çıktınız, wifiye bağlayıp telefonu uçak modunu açarsanız tr deymiş gibi konuşabiliyosunuz. (tabi telefonunuz ve operatörünüz desteklemesi lazım falan). vodafone+ iphone ile yaptım bunu baya da işime yaradı tatilde.

bu olay kayıtsız telefonlarla tr de oluyor mu? hiç deneme şansım olmadı. kayıtsız iphone alsam, zaten her yerde wifi var. aleti uçak moduna alıp wifiyi açıp takılsam yer mi sizce? 

elimde kaçak iphone olmadığı için deneyemedim :P

dışarı çıkarken de yanıma şu bataryalı 3g modemlerden bi tane alır takılırım. 

vodafone da wifi arama destekleyen modeller listesi : https://www.vodafone.com.tr/baglanti/4-5g/vodafone-vowifi

turkcell için bir model listesi bulamadım.

ama okuduğum kadarıyla operatörün kullandığın telefon modelini spesifik olarak desteklemesi gerekiyormu. atıyorum samsungun x modelinde de y modelinde de wifi arama özelliği varsa bile operatör Y modelini desteklemiyorsa menüde falan çıkmıyormuş o seçenek.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Olur. Hatta şöyle bir cihazda var. 
    https://youtu.be/irWizgbkcP4

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

iceri iphone sokanlar kayit ettiremedikleri zaman wifi ile wp uzerinden gorusuyor.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Oluyor, denedim. Kapanırsa telefon Wi-Fi üzerinden konuşabiliyorsun. 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Kayitsiz telefon wife ile heryerde calisir sorun olmazda Telefon demek sadece internet demek degilki?

Kayitsiz telefon ile acil GSM üzerinden görüsme yapmak istersen ne olacak?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

SMS gönderme / almayı deneyen var mı?

GoQaN tarafından 31/Tem/22 13:54 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    biri bunu yazdı

Oluyor, denedim. Kapanırsa telefon Wi-Fi üzerinden konuşabiliyorsun. 

eyvallah abi, sms atmayı/almayı denedin mi peki ? 

@blackhammer wp değil normal telefon görüşmesinden bahsediyorum hacı. wp tabiki çalışacak

@kanakan wifi üstünden normal aramayı konuşuyoruz zaten hacı.

devlete bi telefon parası sikileceğime cebimde 3g modem taşırım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ya sen niye ek bir cihaz ile uğraşıyorsun ki ? Şuan devlet kayıt süresini uzatmaya izin veriyor. Onu bitirene kadar devam et sonrasında bir şekil düşünürsün. En olmadı elindeki kaçak iPhone'u yedek parça niyetine satarsın. Tamirciler havada kapıyor bu tarz iPhoneları. Çünkü piyasada orjinal Apple yedek parçası yok.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Ya sen niye ek bir cihaz ile uğraşıyorsun ki ? Şuan devlet kayıt süresini uzatmaya izin veriyor. Onu bitirene kadar devam et sonrasında bir şekil düşünürsün. En olmadı elindeki kaçak iPhone'u yedek parça niyetine satarsın. Tamirciler havada kapıyor bu tarz iPhoneları. Çünkü piyasada orjinal Apple yedek parçası yok.

ya tatile gidicem yurt dışına , gelirken ordan ucuz tellerden alıcam. dediğin gibi kayıt süresi bitene kadar kullancam 1 sene falan. ama sonrasında bu kayıt olayı bitince piyasa kaçak telefon dolacağı için muhtemelen satamam. 

bir de tatilde wifi üstünden hattımı kullanabilir miyim onu anlamaya çalışıyodum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

samsung a5 2016 / turkcell ile deneyimlemiştim ve de çok şaşırmıştım. internet bağlantısı zayıf olunca "alo alo sesin gelmiyor alo" durumları olabiliyor. romanya'da canavar gibiydi. fas'ta biraz sıkıntılıydı.

..
Toplam Hit: 1020 Toplam Mesaj: 10
vowifi volte