Kefillik İptali..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek
    bnm bi arkadaş bi yerden laptop aldı bnde kefil oldum kendisine(3.kefilim). üstünden 1ay geçti ilk taksidide ödedi fln. şimdik bn bu kefilliğimi iptal edebilirmiyim? biras bakındım fln noterden kefillik iptali için ihtarname fln alınması gerekiyormuş gibisinden bişiler okudum. bu işlerden anlayanlar varsa bi el atsın hojalar...şimdiden teşekkürler...

imza
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek
    NOTERDEN YAPILAN ISTEM BUNDAN SONRA OLACAK OLAN BORCLARINA KEFIL DEĞİLİM ŞEKLİNDE  BENIM BILDIGIM AMA MEVCUT BORCUNA KEFIL OLDUN BI KERE SENET MI YAPTINIZ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

bundan sonra olacak borçlara kefil deilim gibisinden bişiyse tmm henüz 1taksit ödendi. senet yapmadı. sözleşme gibi bişi imzalandı.

imza
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarı ile imza atmış olduğun ve müteselsil olarak borçlandığın olaydan yırtman mümkün değil.

Eğer anlattığın gibi 3. sıra imza sana aitse, önce gerçek borçlu, sonra kefil, ardından son kefil olan kişi bu borcu ödeyecektir.

Ama sıra sana gelene kadar öncelikle gerçek borçlunun nesi var nesi yok almaya çalışırlar, alamazlarsa mahkemeye gider iş, ardından mahkeme kefillere tebliğat cart curt çıkartır, uzun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    Kefalet ne tür bir kefalet?Bonoya mı dayalı?Sözleşmeye mi?Adi kefalet mi,müteselsil mi?

Çekil,Önümden Çekil...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanCer
    CanCer's avatar
    Erkek

sözleşme hojam

edüt:

xD arkadaşın hesaptaymışım

Toplam Hit: 4551 Toplam Mesaj: 6