folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kendimi Geliştirmek

Kendimi Geliştirmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar, ben 30 yaşına yeni basmış birisiyim. Kendimi geliştirmek için çalıştığım işten bağımsız imkanlar aramaktayım. İngilizcem en son teleperformance'ın testinde c1 veya c2 çıkmıştı. Kendimi geliştirmek için opsiyonlar arayan bir insanım. AKlıma gelen opsiyonlar;

A)İngilizce kursuna gitmek(haftaiçi akşam zaman olarak daha uygun) Özellikle tavsiye ettiğiniz kurs varsa belirtin lütfen.

B)Programlama üzerine bir eğitim(aklımda c ve sistem programcıları derneği var, diğerleri hem pahalı hem de eğitim olarak iyi olmadığını düşünüyorum)

C)İngilizce dışı bir yabancı dil(Örneğin; Romence yakın zamanda açılacak Taksim'de ve saatleri ve ücreti bana uyuyor.)

D)Cyber Struggle isminde bir oluşumun siber güvenlik üzerine eğitimi varmış, ilginç geldi bana şahsen, siz ne dersiniz?

E)Başka bir konuda eğitim olabilir(Yeni fikirlere açığım)

F)Sizin öneriniz?

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Isin buyuk oranda beyinle yapilan bir isse vucutla yapilan bir hobi edinmeyi dusunmeni oneririm. Iste butun gun oturarak kafa yoruyorsan yine oturup ders calismak uzun sureli bir yatirim olamayabiliyor. Ben hulahop ve poi aldim hava guzel degilse evin icinde donuyorum guzelse de disari atiyorum kendimi. Komik ve gereksiz bir hobi esasen ama cok egleniyorum iyi geliyor degisiklik oluyor butun vucut koordinasyon gerektiren rahatlatici bir sey. Oyle bir dans ve gosteri skilli iste. Maasa zam gibi niyetlerle degil de bos vaktim var degisik bir sey yapayim diye dusunuyorsan sanat/spordan bir seyler secmeni tavsiye edebilirim, karsilastigin insanlar da normal cevrenden cok farkli insanlar olacaktir o da ayri bir cesitlilik sagliyor.

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Isin buyuk oranda beyinle yapilan bir isse vucutla yapilan bir hobi edinmeyi dusunmeni oneririm. Iste butun gun oturarak kafa yoruyorsan yine oturup ders calismak uzun sureli bir yatirim olamayabiliyor. Ben hulahop ve poi aldim hava guzel degilse evin icinde donuyorum guzelse de disari atiyorum kendimi. Komik ve gereksiz bir hobi esasen ama cok egleniyorum iyi geliyor degisiklik oluyor butun vucut koordinasyon gerektiren rahatlatici bir sey. Oyle bir dans ve gosteri skilli iste. Maasa zam gibi niyetlerle degil de bos vaktim var degisik bir sey yapayim diye dusunuyorsan sanat/spordan bir seyler secmeni tavsiye edebilirim, karsilastigin insanlar da normal cevrenden cok farkli insanlar olacaktir o da ayri bir cesitlilik sagliyor.

Maaşa zaman alma ihtimalim yok ama en azından daha da nitelikli olayım, gelişeyim,  ilerliyim hislerim fena kabardı bu ara. Bu sebeple istiyorum kurs, eğitim vb. bir şeye katılmayı.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

csystem de hangi kursa gitmeyi düşünüyorsun

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    CISSP bunu yazdı

csystem de hangi kursa gitmeyi düşünüyorsun

Programlamaya girişten başlayıp yavaş yavaş bilgimi ve kabiliyetlerimi ilerletmek hedefim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

F) benim onerim:

- muzik: ilgini ceken bir enstruman calabilirsin, en azindan baslayabilirsin

-resim, yazi, hat sanati

-dans: baleden gir, angara oyun havalarindan cik. Bunun da skalasi genis

-dovus sanatlari: tekwando, karate, judo, juihutsi, wingshiu, fujitsu

-kayak, okculuk, yuzme, dalgiclik falan uzar gider. 

Hobi bilgisayar basindan oturmaktan, beyni doldurmaktan ibaret degil, ona dikkat cekeyim dedim.

All I need is a possibility.
Toplam Hit: 744 Toplam Mesaj: 6
eğitim kendini geliştirme 30