Keneye Karşı Tavuk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mr66tr
    mr66tr's avatar
    Erkek
    Kene'ye Karşı Tavuk

Bu kene olayları neden bu kadar arttı? Ben bu konudan dolayı çok rahatsızım.Uzun zamandır bunun için bir çözüm yolu bulmayı düşünüyordum. Sonunda bulduğum kanısındayım. Keney'le mücadele için en doğru tercihi kuş veya tavuk kullanmak.Çok sayıda kuşu istediğimiz gibi yönlendirme imkanı olmayacağı ve çok sayıda kuşu bir araya getirme imkanı olmadığı için ben tavukların bu yol için en uygun canlılar olduğunu düşünüyorum.

BiR TAVUK ORDUSU HAYAL EDiYORUM.

Tavuk çiftliklerinde 40 gün içinde tavuklar kesilecek ölçülere geliyor. Ve kilosu 2 ytl gibi rakamlar ile satışa çıkıyor. Ben devletin bu noktada devreye girmesini istiyorum. 50.000-100.000 tavuktan oluşan Tavuk sürüleri kurmak çok maliyetli bir iş değil. Bu tavuk sürüleri ile Kene vakasını en yoğun olduğu bölgelere bir kaç günlük operasyon yeterli olacaktır. Ondan sonra Tırlara doldurulan hayvanlar başka bölgelere götürülerek bu çalışmalara devam edilebilir. Tavuk çiftliklerinde Kene yemeye alıştırılarak ancak bu Kene problemini çözebilir. Başka alternatif yok. Bu fikrimin acilen yetkililer tarafından dikkate alınmasını istiyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

Hocam zaten Tokattan tavuk alınmış ve İstanbula salındığının haberi var elimde :) Bunun tek nedeni kuş gribidir bu hastalık çıktığında tüm tavuklar horozlar vsler öldürüldü bu hayvanlarda keneleri yediği için bi sorun olmuyodu şimdi tavuk sürüleri her illere gönderiliyo :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmotioN
    EmotioN's avatar
    Erkek

BiR TAVUK ORDUSU HAYAL EDiYORUM

şu başlığa koptum belirtmeden geçemicem..

xD xD

bazıları için karanlık , korkunun kaynağıdır.bazılarınında tek bildiği şey..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

geçen tv de hayvanat doktoru çıktı dedi. kene nin yapıştığı hayvanları yemektende hastalık bulaşır. yani buda demektirki

yediğiniz öküzün kıçına kene yapışmış ve zavallı öküzümüz kuyruğu ile keneye değdiyse kene zehrini bırakıyor. bu arada kesinlen öküzcüğümüzün etini yiyenlerde hastalık kapıyor doğrudan.

şimdi o tavuklar keneleri yiyecek, sonra o tavuklar nooalcak 100.000 tavuğu nasıl imha edeceksin ?

çukur açıp gömsen desem 10 deil 20 değil 100.000tavuk ki bu kadar tavuğunda yeteceğini sanmıyorum tüm kır yerleşimi yerlere dağıtılması lazım + olarak tavuğun o keneyi yiyeceğinden de şüpheliyim, nede olsa o keneyi icat edenler onuda düşnmüştür :/

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:
    -----------------------------

geçen tv de hayvanat doktoru çıktı dedi. kene nin yapıştığı hayvanları yemektende hastalık bulaşır. yani buda demektirki

yediğiniz öküzün kıçına kene yapışmış ve zavallı öküzümüz kuyruğu ile keneye değdiyse kene zehrini bırakıyor. bu arada kesinlen öküzcüğümüzün etini yiyenlerde hastalık kapıyor doğrudan.

şimdi o tavuklar keneleri yiyecek, sonra o tavuklar nooalcak 100.000 tavuğu nasıl imha edeceksin ?

çukur açıp gömsen desem 10 deil 20 değil 100.000tavuk ki bu kadar tavuğunda yeteceğini sanmıyorum tüm kır yerleşimi yerlere dağıtılması lazım + olarak tavuğun o keneyi yiyeceğinden de şüpheliyim, nede olsa o keneyi icat edenler onuda düşnmüştür :/

-----------------------------

Yok abi öyle değil tavuklar zehirlenmiorlar...

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fastottoman
    fastottoman's avatar
    Erkek

recebin tavuğu iş yaparmı.

Toplam Hit: 1437 Toplam Mesaj: 6