Kesintisiz Güç Kaynağı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Elimde aşağıdaki linkteki cihaz var. Yaklaşık 2 yıl önce falan elime geçti atıl olarak duruyordu, geçenlerde elektrik kesilince aklıma geldi çıkardım kullanayım diye. En azından modeme güç veririm internetim kesilmez dedim. Lakin şarjı tamamen bitmiş. Şarja taktım şarj olmadı, sonra sağını solunu kurcalarken arkadaki reset butonunun (aşağıdaki görselde otomatik sigorta yazıyor adına) bozulduğunu anladım. Onu söktüm o arayı butonsuz bağladım. Şuan hala şarj olmuyor. Aküye giren kısımları ölçtüğümde normalde 14V almam gerekirken 0.5 V değer ölçüyorum. Akülerin şuanki şarj durumu her birinde 3v potansiyel var. Ben bu güç kaynağını Ankarada nereye götürüp gösterip tamir ettirebilirim, bana geldiğinde şarjı az olduğu için bip bip ötüyordu muhtemelen çalışıyor. 

https://www.tuncmatik.com/urun/genel-bakis/lite-ii-1000va.html

sLeymN tarafından 28/Haz/22 12:19 tarihinde düzenlenmiştir

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

akülerin bitmiş değiştirmen gerekli. akü cnlandırma vesaire gibi salak saçma videola izleyip aküyü şarj etmeye çalışma sonuç alırsın lakin oejinalinde 10 dk giden şarjı 15 saniye bile tutmaz biter. net çözüm akü değişimi. içindeki aküler 12v 7 ah veya 9 ah olabilir sen ne varsa ondan takmaya çalış fazlasını takarsan daha uzun süre götürür mantıken ama içerisindeki devreler ona dayanamayabilir bu yüzden içindekiler neyse o ah de akü al. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    TurkForces bunu yazdı

akülerin bitmiş değiştirmen gerekli. akü cnlandırma vesaire gibi salak saçma videola izleyip aküyü şarj etmeye çalışma sonuç alırsın lakin oejinalinde 10 dk giden şarjı 15 saniye bile tutmaz biter. net çözüm akü değişimi. içindeki aküler 12v 7 ah veya 9 ah olabilir sen ne varsa ondan takmaya çalış fazlasını takarsan daha uzun süre götürür mantıken ama içerisindeki devreler ona dayanamayabilir bu yüzden içindekiler neyse o ah de akü al. 

bu arada bunu modem için yapacaksan bu cihaza ihtiyacın yok modem zaten 12v ile çalışıyor elektrik gidince modemin adaptör soketinden bul tak aküye gitsin hatta güvenli olsun dersen dc dc converter ile aküden gelen voltajı 12v ye sabitle sadece aku ile modemi baya uzun süre çalıştırırsın. 

modemi ups üzerinden çalıştırırsan enerjiyi convert edeceğin içn akün daha çabuk bitecektir. aküyü direk girersen daha verimli daha uzun süre çalışır. 

TurkForces tarafından 28/Haz/22 12:36 tarihinde düzenlenmiştir

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Mobil de göremiyorum linki

Kainat hükümdarı , biden in SEYİS i  reyizimizin siki gibi upuzun.

Kurtlar tasma takmaz....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

Mobil de göremiyorum linki

Kainat hükümdarı , biden in SEYİS i  reyizimizin siki gibi upuzun.

https://www.tuncmatik.com/urun/genel-bakis/lite-ii-1000va.html

Büyük yapıştırdım senin için (: 

abiler teşekkürler. aküler değiştirmem gerektiğini biliyordum da, baktım işe yarar gibi görünenler 200 tlden başlıyor. 1 çifti 400 - 500 tl yapıyor. Duruma göre bakıp değiştireyim. 

@TurkForces haklısın abi direkt aküye bağlayabilirim ama burada şöyle 2 sıkıntım oluyor. işe yerine ssl vpn ile bağlıyım, modem kapat aç olunca ip değişiyor tekrar vpn yapana kadar 50 tane prosedür ile uğraşmam gerekiyor. esas amacım kesintisiz bir şekilde devam ettirebilmek modemi. 

sLeymN tarafından 28/Haz/22 13:03 tarihinde düzenlenmiştir

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Akülerin bitmiş

Kendin degistirebilirsin

Su an içinde olan ayni markadan Almana gerek yok, ayni AH ve güç (V) aküden al yeter

Diyelim ki Mesela 3 akü var içinde; 7ah 1 adet , 9ah 2 adet gibi olmaz ya hepsi 7 ya hepsi 9 ( o da kart ı destekliyorsa ki genelde sorun da olmuyor  ) ondan içindekinin aynısını al hic risk istemiyorsan farklı marka dahi olsa akü.

Kurtlar tasma takmaz....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Bendekinin aküsü sişmişti elektirikciye götürdüm butun akuleri değişti. Icinde 12 v 9 amper aku vardı ben ekonomik olsun diye 12v 7 amper taktirdim aklinda bulunsun. 

Bendeki bu;

https://www.hepsiburada.com/powerful-pld-3000-3000va-3kva-1800w-lcd-panel-line-interactive-ups-kesintisiz-g-kaynai-gaming-ups-p-BD802705?magaza=Kraft+Online&url_src=and-product-detail

Toplam Hit: 672 Toplam Mesaj: 7
tamir guc kaynağı