folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kimlik Belgesini Kaybetmek

Kimlik Belgesini Kaybetmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

müridler kimliğim piyasada yok. tam da iş mevzuları sırasında çok kötü bi zamanlamada başıma geldi. neyse benim bunu yarın erkenden halletmem lazım ancak nette hep eski haberleri buldum. güncel olarak bilgisi olan varsa bi aydınlatsın beni.

-herhangi bir nüfus müdürlüğüne gidebiliyor muyum?

-cezası ne kadar?

-ilan vermek falan muhabbetleri doğru mu?

vs

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    misterio_junior
    misterio_junior's avatar
    Erkek

Eger gidebiliyosan bagli oldugun yerdeki nufus mudurlugune git ben yenileme islemi yapmak icin farkli nufus mudurlugune gitmistim bana dediki bu kimlikle oynanmis olabilir bagli odugun yerdeki nufus mudurlugune git sirf ugrasmamak icindi sanirim ama gerci seninki kayip heryerden cikartabilirsin.Nufus mudurlugunde 7-12 tl arasinda bisey veriyosun kaymakamligida 80 tl kadar bi cezasi var onuda yatiriyosun ya da yatirma torba yasasinda siliniyor ben onceden kaybetmistim sonra cikardim kimligi odemedim silinmisti.Ilan falanda vermemistim ama garanti olsun sen ver istersen

misterio_junior tarafından 18/Ağu/15 20:19 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ilana felan gerek yok git herhangi bir nüfus Müdürlüğüne yeni kimlik kartı çıkar. Emin olmak için sülalenle ilgili soru soruyorlar mesela halanın kaç çocuğu var? Büyüknhalanin soyismi ne? Gibi gibi. Yeni Kart için bir miktar para istiyorlar. 5-10 tl gibi. Bir de kaybettiğiniz için 60 lira gibi bir para ödüyorsun. Ödeme makbuzunu da hemen yaptırdığın memura ver tamamdır. Veya ödeme zaten 2-3 yılda bir borçlar  zaten af ile siliniyor.

Kolay gelsin. Geçmiş olsun.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

sagolun hocalar, yarın ilk iş nüfus müdürlüğüne gidip en nefret ettiğim iş olan devlet dairesi mesaime başlıyorum. 

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
Toplam Hit: 825 Toplam Mesaj: 4
kimlik kayıp